Antyrządowy marsz "13 grudnia - raz wystarczy". Idą przed siedzibę PiS

Kilkaset osób przemaszerowało ulicami Warszawy w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. - Polacy walczyli o wolność. Wolności nie damy się pozbawić - mówił Bogdan Borusewicz.

Nie przypadkiem - jak mówili jego uczestnicy - marsz ruszył z ronda de Gaulle'a, sprzed dawnego budynku Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, skończył się przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości.

- Dzisiejsza władza bardzo przypomina tamtejszą władzę – przekonywali protestujący. 

W marszu idą politycy opozycji. - Przyszedłem także, żeby przypomnieć, że Polacy kochają wolność – mówił Bogdan Borusewicz, wicemarszałek Senatu, który po wprowadzeniu stanu wojennego ukrywał się przed komunistyczną bezpieką.

- Polacy walczyli o wolność. Wolności nie damy się pozbawić - mówił Borusewicz.

Protestujący nieśli transparenty z hasłami 'PiS grabarzem demokracji', 'PiS=PZPR, PiS=obciach'.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Antyrządowy marsz "13 grudnia ? raz wystarczy" PiS
Zaloguj się
 • rastablaster

  Oceniono 2 razy 0

  Hmmm, nawet szkolenia w jankieskim NGO nie pomogły? Kilkaset osób? Przeszkolonym w "regime change" sprzedawczykom chciałbym przypomnieć 11 listopada i frekwencje na marszu niepodległości.

  Umiecie liczyć?

 • szpung

  Oceniono 2 razy 0

  Znow zneoliberalizowana czerwona holota na ulicach podpieta pod antyneoliberlana reakcje ubozejacych mas, ktore zeby dojechac do neoliberalnych miejsc pracy ulokowanych na pustkowiach pracy musza miec samochod.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX