"Zatrzymajmy pełzający Polexit". Schetyna wygłosił płomienne przemówienie, ale wotum nieufności dla rządu PiS nie przeszło

- Premier Mateusz Morawiecki potrafi kłamać, ale nie potrafi rządzić - mówił w piątek szef PO Grzegorz Schetyna, prezentując wniosek o wotum nieufności dla rządu PiS. Posłowie go nie przegłosowali.

Sejm nie poparł wniosku PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Mateusza Morawieckiego, w którym kandydatem na premiera był Grzegorz Schetyna. Za wnioskiem głosowało 163 posłów, przeciw było 233, 20 wstrzymało się od głosu.

- Po pierwsze zatrzymamy ten pełzający polexit. Wprowadzimy Polskę znowu do twardego jądra Europy - zapowiadał Schetyna.

- Oficjalne kwestionowanie traktatów unijnych jest kwestionowaniem naszego członkostwa w Unii Europejskiej. I trzeba to powiedzieć głośno: to jest cała wasza polityka - mówicie jedno, robicie drugie. Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego i nagle próbujecie nas, Polaków, przekonać, że znowu Unię pokochaliście - mówił Schetyna.

W odpwoiedzi Premier Mateusz Morawiecki - wymienił projekty realizowane przez Prawo i Sprawiedliwość.

- Jestem dumny z tego, że potrafiliśmy odbudować elementarną sprawczość instytucji państwa, które wcześniej, w waszych czasach, nie działały. I symbolem tego jest to, co stało się w obszarze ściągalności podatków - argumentował szef rządu.

Klub PiS już podczas debaty w Sejmie zadeklarował, że nie poprze wniosku PO o wotum nieufności dla rządu Mateusza Morawieckiego. Jednym z powodów, dla których Platforma złożyła wniosek o wotum nieufności, była afera KNF.

O co chodzi w aferze KNF?

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (13)
Wotum nieufności dla rządu PiS nie przeszło. Grzegorz Schetyna wygłosił płomienne przemówienie
Zaloguj się
 • tomaselli

  Oceniono 5 razy 3

  Skoro nie przeszlo , to oznacza to, ze ktos tutaj bredzi o Polexicie. Ktore to juz wotum nieufnosci w stosunku do rzadu ze strony PO ? Moze by tak w koncu zainicjowac jakas ustawe dla dobra spoleczenstwa ? Za co bierzecie pieniadze podatnikow ? To jest opozycja ?

 • beznyl

  Oceniono 1 raz 1

  Nawiedzony niedojeb ogarnięty pisowską obsesją maniakalną.

 • matts06

  Oceniono 5 razy 1

  Konkrety Schetyna, konkrety. Strasznie PiSem może działa na 20-25%, na mnie już od lat nie działa. Konkretny program chcę zobaczyć, choć i tak wasza wiarygodność u mnie jest zerowa, więc nie wiem co musiałoby być w tym programie i kto musiałbym Schetynę zastąpić bym mógł ponownie zagłosować na PO.

 • szpung

  Oceniono 5 razy 1

  Ta zalosna postpeerelowska sierota jak zwykle czytala z kartki
  Modlmy sie o Frexit o to zeby spoleczenstwa zachodnie wreszcie powiedzialy dosc Niemcom. Co bedzie to bedzie, nikt w Anglii nie traktuje tego jak koniec swiata Jedno jest pewne nie ma zgody na rzady Berlina w Europie.

 • eski57

  0

  - Tym razem ten TRIUMWIRAT PiS ; K , S . M - może doszedł do wniosku , że lepiej póki co - brać pieniądze z Unii podnosząc poziom życia Polaków i rezygnując z Chrystianizacji Unii , nawet kosztem dechrystianizacji Polski – Byt określa świadomość – wierząc , że zbyt daleko naród od katolicyzmu się nie odwróci dzięki wspólnej z o. Rydzykiem i jego partii ; Ruch Prawdziwa Europa oraz K. Instytucjonalnego USILNYM staraniom ! ?
  - p. Schetyno i Opozycjo – przyjrzyjcie się , może PiS zmienił strategię ?…. !!

 • darekt

  Oceniono 4 razy 0

  PŁOMIENNE przemówienie? Ten bełkot? Hahahahaha!

 • tepege

  Oceniono 4 razy 0

  Schetyna jest owładnięty fobią antyPiSowską.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX