Jarosław Kaczyński otworzył konwencję PiS. "Zwycięstwo jest w zasięgu ręki, ale to musi być bardzo silna ręka"

Jarosław Kaczyński przemawia na konwencji PiS

Jarosław Kaczyński przemawia na konwencji PiS (Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta)

Jarosław Kaczyński otworzył konwencję PiS powitany okrzykami członków "Jarosław! Jarosław!". - Musimy stać się partią marzeń Polaków - powiedział przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości.

Konwencja PiS została zwołana kilka dni temu. Jak powiedział dziś Kaczyński, celem spotkania partyjnego jest zastanowienie się nad punktem wyjścia, z którego PiS rozpocznie przygotowania do wyborów europejskich i parlamentarnych. - Chodzi o to, by wskazać kierunki, którymi będziemy iść, a nie programy. Te programy, zostaną przedstawione niedługo, ale nie dziś - zastrzegł Kaczyński.

- Nasza partia musi się stać partią marzeń Polaków - stwierdził. Dodał, że przez ostatnie 3 lata, a także w kadencji 2005-2007, PiS pokazał, że potrafi rządzić. - Mamy przeciwko sobie potężny front tych, którzy nie chcą przyznać tych faktów - ocenił przywódca partii.

Zaznaczył, że "oni rządzić nie potrafią i udowodnili to wielokrotnie". - Oni tolerują zło, także w tej wielkiej skali. Ta prawda musi być przekazana polskiemu społeczeństwu - powiedział przewodniczący PiS. - Nie zmienimy w sposób radykalny sytuacji w mediach. Musimy to zrobić poprzez wielki wysiłek całej partii - powiedział Kaczyński.

"Preteksty propagandowe"

Kaczyński podkreślił, że jego rywale polityczni nie dotrzymują słowa. Powołał się na przykład Warszawy, której władze wycofały się z 98 proc. bonifikaty za zamianę użytkowania wieczystego na prawo własności.

- Mamy do czynienia z rabowaniem Polaków - dodał Kaczyński, którego zdaniem pomagają w tym "preteksty propagandowe", takie jak rozmowa o podwyżce ceny prądu. - Tylko my możemy zapewnić Polakom lepszy los - zapewnił prezes PiS. - Zwycięstwo jest w zasięgu ręki, ale tą rękę trzeba wyciągnąć i to musi być bardzo silna ręka - skonkludował.

Czy spodobało Ci się wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego na konwencji PiS?
Zobacz także
 • Jarosław Kaczyński w Jachrance Kaczyński: Potrzebna jest nasza podmiotowa przynależność do UE. Ten warunek nie jest dzisiaj spełniony
Komentarze (14)
Jarosław Kaczyński - konwencja PiS. "Nasza partia musi stać się partią marzeń Polaków"
Zaloguj się
 • realizmforte

  Oceniono 11 razy 7

  "Zwycięstwo jest w zasięgu ręki, ale to musi być bardzo silna ręka" Żeby nie rzec
  f a sz y s t o w s k a .

 • marudna.maruda

  Oceniono 11 razy 5

  Partia marzeń Polaków myślących to na pewno nie będzie partia posła bez trybu. Coraz więcej ludzi budzi się i przytomnieje, i widzi, że prezes ma twarz przedwyborczą i codzienną. Teraz włączył pierwszą i tradycyjnie schował Antoniego oraz przestał przypominać o zdradzonych o świcie.

 • stef0909

  Oceniono 8 razy 4

  Dziadku spiepszaj ....cyt klasyka z twojej patologicznej rodziny!

 • gblo

  Oceniono 10 razy 4

  Jak tęskni za silną ręką. Widać za mało w życiu dostał kopniaków i wygaduje głupoty

 • jasna0ster

  Oceniono 4 razy 2

  my chcemy być szczęśliwym narodem, ale bez przywództwa Pisu, zdecydowanie ich pojęcie "szczęścia" nie odpowiada pojęciu większości Polaków

 • teraz8

  Oceniono 1 raz 1

  chyba miał ostatnio badaną prostatę...wygląda na zadowolonego ;)

 • sprawazlewa

  Oceniono 1 raz 1

  Déjà vu? "Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewien, że mu tę rękę władza odrąbie w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podnoszenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej Ojczyzny.” Józef Cyrankiewicz.

 • getz54

  0

  Jarosław Kaczyński otworzył konwencję PiS ........ i do końca juz nie odzyskał przytomności. Nalezy wobec tego wyjaśnic co miał na myśli, gdy miał krótkie przebłyski powrotu świadomości,
  ,, ma to byc bardzo silna ręka,, Czyli ręka uzbrojona w kastet i kij bejsbolowy. Moze by równiez uzbrojona w miotacz gazu pieprzowego, albo taser. Silnych rąk nie zabraknie, wyciągają się one
  ochoczo do góry przy okazji świąt narodowych, kościelnych, urodzin znanych historycznych postaci urządzanych w lasach, i meczów polskiej ligi piłkarskiej. ... ,,Zwycięstwo jest w zasięgu ręki,, tak panie Kaczynski, Adolf Hitler tez tak myślał. Zdarza się.

 • eski57

  0

  Ale się prezes ujawnił ; ZAMIAST Inteligentnej i Rozumnej Głowy , wybrał silną rękę , czyli zamordyzm !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy