"Ha ha, genialne!". Sędziowie szybko pokazali, co myślą o "zakazie koszulkowym" nowej KRS

Sędziowie wpadli na pomysł, jak pokazać swój stosunek do uchwały nowej KRS. Ciało powołane przez PiS i Kukiz'15 ogłosiło de facto zakaz noszenia koszulek z napisem "Konstytucja" przez sędziów.

Nowa KRS podjęła uchwałę w czwartek. Zastępca rzecznika nowej KRS, Jarosław Dudzicz, na pytanie jednego z prawników na Twitterze, czy jedną z zakazanych infografik jest słynny plakat z napisem "Konstytucja", odpisał, że owszem.

Dziś sędziowie odnieśli się do "zakazu koszulkowego" podczas II Kongresu Praw Obywatelskich. Ich transmitowany na żywo happening szybko wzbudził zainteresowanie internautów. Na czym polegało wydarzenie? Sędziowie założyli koszulki z literami, a potem ustawili się w takiej kolejności, by utworzyć napis "Konstytucja".

"Żadna uchwała upolitycznionej KRS nie zakaże nam stosowania Konstytucji i nie zmusi nas do schowania jej w szafie" - powiedział sędzia Bartłomiej Przymusiński, członek zarządu i rzecznik prasowy Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia, który w czasie akcji zaprezentował koszulkę z literą "K".

"Ha ha, genialne!", "brawo", "świetny pomysł" - komentują internauci na Facebooku i Twitterze.

Nowa KRS

Skład nowej Krajowej Rady Sądownictwa został przegłosowany przez parlamentarzystów PiS i Kukiz'15. Wszedł do niej m.in. poseł Stanisław Piotrowicz (PiS), były prokurator PRL i twarz zmian partii rządzącej w wymiarze sprawiedliwości.

Czy sędziowie nosząc koszulkę z napisem "Konstytucja" ujawniają, którą partię popierają?
Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (252)
Zakaz koszulkowy nowej KRS. Sędziowie szybko pokazali, co o tym myślą
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 68 razy 64

  Śmiech i ironia to najlepsza broń. Brawo za postawę, pomysł i poczucie humoru. A teraz rozglądajcie się, z której strony w was uderzą.

 • tadjan

  Oceniono 57 razy 51

  kolejnym zakazanym niebawem słowem będzie: UCZCIWOŚĆ...... tego też szumowiny pisssssowskie nie zniosą.

 • jkw7777

  Oceniono 41 razy 37

  TO JEST GENIALNY POMYSŁ! Jeżeli odpowiednio wiele osób miałoby na sobie osobne litery, to W KAŻDEJ CHWILI mogliby utworzyć spontanicznie napis KONSTYTUCJA, a następnie się rozproszyć każdy w swoją stronę... I co 'ONI' by wtedy zrobili??? Jaką reprymendę by znów wymyślili??? Jaki zarzut??? Ha-ha!

 • adam.radwanski

  Oceniono 41 razy 35

  piotrowicz ma twarz? ja bym to nazwał inaczej..i nie chciał ubliżać zwierzakom...

 • jtby

  Oceniono 34 razy 32

  "Wszedł do niej m.in. poseł Stanisław Piotrowicz (PiS), były prokurator PRL i twarz zmian partii rządzącej w wymiarze sprawiedliwości." Forowanie tow. prok. Piotrowicza, to nie policzek, a dawanie w ryj społeczeństwu. Ciemny lud widać lubi jak go się leje po mordzie, byleby lejący płaciła za te szlagi.

 • cozano

  Oceniono 35 razy 31

  Dożyliśmy ciekawych czasów, gdzie słowo KONSTYTUCJA jest wyrazem demonstracji politycznej, a nie porządku prawnego państwa...ale to według pisowskich elit. Natomiast twarzyczką podejścia pisowskiego do sprawiedliwości jest buźka towarzysza Piotrowicza, ichniego Wallenroda prokuratury prl-u.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX