Trzaskowski wycofuje się z poparcia dla niższych bonifikat. "Będę rekomendował powrót do 98 proc."

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski chce zwołania jutro posiedzenia Rady Warszawy. Wszystko po to, by zarekomendować powrót do bonifikaty za użytkowanie wieczyste w wysokości 98 procent.

Wszyscy warszawscy radni podjęli decyzję o 98 proc. bonifikacie tuż przed wyborami samorządowymi, wniosek przygotował klub PiS. Ale przed tygodniem radni PO zmienili zdanie. Zagłosowali, by bonifikata wynosiła 60 proc.

Zmianę chwalił prezydent Warszawy, bo jak mówił tydzień temu Rafał Trzaskowski: niższy upust jest konieczny, bo trzeba szukać oszczędności w budżecie stolicy. A pieniądze są potrzebne na realizację wyborczego programu, np. walkę ze smogiem czy darmowe żłobki.

- Wsłuchując się w głosy warszawiaków doszedłem do wniosku, że trzeba zmienić ostatnio decyzję  - poinformował dziś Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy wziął też na siebie winę za całą sprawę. Bo jak podkreślił, to on namawiał radnych do tego, żeby zagłosować za niższą bonifikatą.

- To w 100 proc. moja odpowiedzialność - stwierdził Trzaskowski.

Wpływ na zmianę decyzji miała zapewne polityczna burza, jaką wywołało zmniejszenie bonifikaty. Liderami ataków na PO byli oczywiście politycy Prawa i Sprawiedliwości. Od warszawskich radnych po premiera i prezesa PiS.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (3)
Warszawa. Użytkowanie wieczyste. Rafał Trzaskowski zmienia zdanie ws. bonifikaty
Zaloguj się
 • fuka

  Oceniono 1 raz 1

  Amatorszczyzna na całego! Czy oni w końcu przestaną podkladać się PiS na łyżeczce?
  Żal patrzeć :(

 • irenevonbrick

  Oceniono 1 raz -1

  Z wnioskiem o przeprowadzenie referendum może wystąpić rada miejska bądź grupa wyborców. - Musi to być co najmniej 5 osób, organizacja społeczna z osobowością prawną lub lokalna struktura partii politycznej. Inicjatywę musi poprzeć co najmniej 10% osób uprawnionych do głosowania Do działania zapraszam was drodzy mieszkańcy.

 • irenevonbrick

  Oceniono 1 raz -1

  REFERENDUM
  Za sto dni nie będzie go bo Warszawiacy przeprowadzą referendum odwołania go ze stanowiska Prezydenta Warszawy. Prezydenta miasta przed upływem kadencji można odwołać poprzez referendum.Nie zawsze jednak możliwe jest zorganizowanie głosowania. Nie można tego zrobić w ciągu pierwszych 10 miesięcy urzędowania prezydenta, na 8 miesięcy przed końcem kadencji oraz w ciągu 10 miesięcy od poprzedniego referendum - dodaje. Z wnioskiem o przeprowadzenie referendum może wystąpić rada miejska bądź grupa wyborców. - Musi to być co najmniej 5 osób, organizacja społeczna z osobowością prawną lub lokalna struktura partii politycznej. Inicjatywę musi poprzeć co najmniej 10% osób uprawnionych do głosowania Do działania zapraszam was drodzy mieszkańcy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX