Znicze, dziecięce buciki, plakaty na przystankach. Protest przeciw pedofilii w Kościele

Specjalne plakaty na przystankach w Warszawie. Dziecięce buciki oraz znicze przed kościołami. W niedzielę odbyła się akcja "Oskarżamy Pedofilów. Wierzymy Ofiarom".

W nocy na warszawskich przystankach zawisły plakaty "Stop pedofilii". Między innymi w  Zgorzelcu, Chrzanowie, Poznaniu, we Wrocławiu przed kościołami, m.in. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, Świętego Michała i Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, palą się znicze, a na kościelnych ogrodzeniach zawisły dziecięce buciki. To elementy protestu przeciwko pedofilii w Kościele. 

Organizatorzy akcji, m.in. Warszawski Strajk Kobiet i Kongres Świeckości podkreślają, że w Kościele ujawnianych jest coraz więcej przypadków przestępstw seksualnych wobec dzieci. "Jedno jednak się nie zmienia, czyli pogarda i nienawiść hierarchii kościelnej wobec ofiar księżych zbrodni, zmowa milczenia i mafijna procedura ukrywania i wspierania kościelnych przestępców. Obłudne umywanie rąk, w strachu przed odszkodowaniami. W lęku, że trzeba będzie sprzedać jakieś pałace. Nic nie znaczący, arogancki medialny bełkot" - napisali na Facebooku.

"Masz dość bezkarności kościelnych zbrodniarzy? Dołącz do naszej akcji: zapal znicz pod kościołem, zostaw dziecięce buciki z hasłem #OskarżamyPedofilów #WierzymyOfiarom" - apelowali.

Pedofilia w Kościele

Wieszanie dziecięcych bucików było elementem protestu zorganizowanego przed pomnikiem ks. Henryka Jankowskiego. Demonstracja odbyła się pod hasłem "Pomniki dla ofiar, nie dla katów!". To efekt niedawnego reportażu "Dużego Formatu", w którym głos zabrały osoby, zarzucające prałatowi Jankowskiemu, że wykorzystywał je seksualnie, gdy były dziećmi.

Czytaj też: Marsz "Ręce precz od dzieci". Powstała mapa pedofilii w polskim Kościele>>>

Po raz pierwszy dziecięce buciki zawisły na płotach wokół polskich kościołów, w sierpniu. Akcja miała na celu nagłośnienie problemu pedofilii w Kościele. Jak informowali organizatorzy przedsięwzięcia, celem było uwrażliwienie opinii publicznej na los dzieci wykorzystywanych seksualnie przez księży. 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (24)
Pedofilia w Kościele. Akcja "Oskarżamy Pedofilów. Wierzymy Ofiarom".
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 5 razy 1

  "Kościół ", tfu, katolicki, przez wieki istnieina

  wymyślił fenomenalną maksymę,

  - kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem...

 • rastablaster

  0

  ja już załatwimy pedofilę w KK, to trza będzie zająć się mniejszością izraelską w Polsce - która bezkarnie i plując na wszystkie uznane prawa człowieka - rzeza penisy niemowląt. Liczę na to, że Czerska poprowadzi krucjatę.

 • pn-ski

  0

  Te dzieci im się po prostu należały za ciężką, solidną pracę!

 • miloz1

  Oceniono 4 razy 0

  Słuszna koncepcja. Uzupełnijmy ją tylko wieszając buciki na drzwiach urzędów, szkół, klubów sportowych itp. bo oficjalne statystyki bezlitośnie wskazują, że niecały 1% skazanych pedofilów to duchowni. Chyba, że tylko ich ofiary są godne upamiętnienia, a to już niesłuszna koncepcja.
  Bo zapewne to ruch społeczny i nie chodzi tu o rozkręcenie biznesu wyciągania milionów od kurii.

 • jwstalin

  0

  Pogonić lewactwo święconą wodą.

 • getz54

  Oceniono 4 razy 0

  a dewoci i tak tłumnie polezą jutro po wafelka i wrzucic kasę na tacę dla tych tłustych zboków.

 • luki.wawa

  Oceniono 6 razy 0

  Fala ruszyła teraz pytanie ile duchownych jest pedofikami 7-8 % a może 10%. Znając Polskie realia i obłudę to będzie dużo więcej. A ze duchownych (księża i zakonników) mamy 50 tys. A jeden duchowny to kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt ofiar. Do tego okres działań spowoduje ze będziemy mieli dziesiątki tysięcy ofiar, zniszczonych żyć. Pytanie czy polski KK się podniesie. Uważam ze to będzie koniec moralny dla Polskiego KK

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 5 razy -1

  >Znicze, dziecięce buciki, plakaty na przystankach.

  Rozpętywanie wielkiej hucpy na temat rzekomo powszechnej pedofilii w Kościele Katolickim to planowa akcja przeciwko Polsce, która to Polska skutecznie opiera się propagandzie pederastii, narkomanii i wprowadzania islamskich nachodźców.
  Ten opór nie podoba się Sorosowi i jego ludziom w GW.
  Dziesięć przykazań skutecznie broni nas przed zboczeńcami i degeneratami, którzy chcą nami rządzić.
  Stąd akcja przeciw Kościołowi i jego Dekalogowi.

 • wusu

  Oceniono 6 razy -2

  popieram te akcje, zapalic znicz pod kościołem lub zawiesic na ogrodzeniu koscielnym dzieciece buciki sie boje - mieszkam w Nowym Saczu a to bardzo ortodoksyjny rzymskokatolicki region,
  prosze o zrozumienie,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX