Kevin Spacey znów oskarżony o molestowanie seksualne. Aktor przerwał milczenie

Po ponad roku milczenia amerykański aktor Kevin Spacey, oskarżany przez kilku mężczyzn o molestowanie seksualne, zabrał głos. Opublikował film w internecie.

W około 3-minutowym nagraniu Spacey mówi o padających pod jego adresem zarzutach o molestowanie seksualne oraz finale serialu "House of Cards", w którym grał główną rolę. Netflix po pojawieniu się pierwszych oskarżeń zrezygnował ze współpracy z aktorem.

Tymczasem dwukrotny zdobywca Oskara zaprzecza zarzutom. Na nagraniu zwraca się do widzów niczym Frank Underwood, czyli postać, którą Spacey grał w "House of Cards".

- Wiem, czego chcecie, chcecie bym wrócił. Oczywiście niektórzy w to wszystko uwierzyli i wyczekiwali, aż się przyznam. Ponad wszystko pragnęli, bym potwierdził, że to co jest mi zarzucane, jest prawdą. Że dostałem to, na co zasłużyłem - mówi aktor.

 

Opublikowanie video zbiegło się z informacją o postawieniu Kevinowi Spacey zarzutów kryminalnych związanych z napastowaniem seksualnym nastolatka w barze w 2016 roku. Sąd w stanie Massachusetts wyznaczył datę rozprawy na 7 stycznia.

Według amerykańskich mediów Kevin Spacey - który ukrywa się od ponad roku - na styczniowej rozprawie ma się pojawi.

Problemy Kevina Spacey

Już blisko 30 mężczyzn oskarżyło Kevina Spacey o niestosowne zaloty, propozycje seksualne czy wręcz napaść. W październiku 2017 r. aktor Anthony Rapp publicznie oskarżył aktora o to, że próbował przemocą skłonić go do czynności seksualnych w 1986 r., gdy miał zaledwie 14 lat.

Był to pierwszy głos dotyczący napastowania mężczyzn, który wpisał się w kampanię społecznego ruchu #MeToo, skierowaną przeciwko sprawcom seksualnego wykorzystywania kobiet, w tym przede wszystkim przez mężczyzn zajmujących eksponowane stanowiska w branży rozrywkowej oraz w świecie polityki i biznesu.

Kampania rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku oskarżeniami ponad 70 kobiet pod adresem potentata amerykańskiej branży filmowej Harveya Weinsteina.

Po pierwszych oskarżeniach ze strony Anthony’ego Rappa, Kevin Spacey opublikował oświadczenie, w którym "szczerze przeprosił" za "głęboko niestosowne zachowanie po pijanemu", dodając, że nie pamięta całej sytuacji.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Kevin Spacey znów oskarżony o molestowanie seksualne. Aktor przerwał milczenie
Zaloguj się
 • miloz1

  0

  Zapewne jest pieniądz do wyrwania z kieszeni bogatego aktora. Można więc sobie przypomnieć jakieś mrugnięcie okiem sprzed 14 lat. Me too?

 • rastablaster

  Oceniono 2 razy 0

  Spokojnie Kevin! GW lubi pederastów. Ostatnio rozgrzeszała pewnego reżysera z uwiedzenia 15latki. Nie bojaj - artyści mogą więcej.

 • rbik53

  Oceniono 2 razy 0

  .
  ….nadawał by się na księdza....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX