Zawieszenie pracy rządu USA. Prezydent Trump chce pieniędzy na mur na granicy z Meksykiem

Częściowe zawieszenie pracy rządu federalnego Stanów Zjednoczonych będzie trwało, dopóki Kongres nie przygotuje pieniędzy na mur na granicy USA i Meksyku - zapowiada prezydent Donald Trump.

W piątek spór między Trumpem i Kongresem w sprawie finansowania muru uniemożliwił przyjęcie prowizorium budżetowego.

- Potrzebujemy ochrony naszych granic - powiedział Donald Trump podczas wtorkowego spotkania z dziennikarzami.

Trump domaga się, aby w budżecie przewidziano sumę niemal sześciu miliardów dolarów na budowę muru. Demokraci w obu izbach Kongresu nie zgadzają się na taką sumę, a cały projekt uważają za kosztowny i nieskuteczny.

Zdaniem większości pracowników rządu federalnego zawieszenie może potrwać nawet do 3 stycznia, wtedy zostanie zaprzysiężony Kongres kolejnej kadencji.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (23)
Zawieszenie pracy rządu USA. Prezydent Trump obstaje przy budowie muru na granicy z Meksykiem
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 11 razy 5

  Ameryka czy nam się to podoba czy nie staje się powoli pod rządami Trumpa południowo-amerykańską dyktaturą. Dyktatorzy tak mają. Z niczym i nikim się nie liczą. W czasach IV RP kulawy z jąkałą kupili Polsce upadającą rafinerię Jukosu, Mozejki. Za te pieniądze które straciła
  na tej inwestycji Polska Trump wybudowałby mur od Kanady po Florydę. Teraz kulawy w pojedynkę przenosi Budapeszt nad Wisłę, i wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej. I jakoś nikomu nie udaje się zatrzymac tego wariata w realixacji jego schizofrenicznych pomysłów.

 • wujekdolf

  Oceniono 6 razy 4

  niech jeszcze poszczeka to znajdzie się mądrzejszy od niego co mu zrobi impeachment i koniec szczekania :)

 • earthboundmisfit

  Oceniono 3 razy 3

  "Wielki negocjator" nie potrafił wynegocjować kasy od Meksykanów? Co za kpina, nie prezydent.

 • mazzini890

  Oceniono 5 razy 3

  Widzę że pisoruskie trole myślą ze minusikami zakrzyczą rzeczywistość i minusują nawet fakty z dziedziny IT. A ja jestem pro amerykański i życze USA dobrze.Ale nie jestem zaślepiony i widzę jak "moi" popełniają błędy. i chce by ich unikali. Ale jak Rosjanie minusują bo sterują pisiakami a ci nie chcą wierzyć że są tak samo zaślepieni jak "lewactwo".Ale w drugą stronę. A tacy nigdy nie wygrywają. Chcesz trwale wygrać musisz trzeźwo widzieć rzeczywistość, nawet jeżeli ci się ona nie podoba.

 • elenem

  Oceniono 5 razy 3

  Chłopczyk w krótkich spodenkach Trump...tupie nóżkami. :))
  Sami powinni go usunąć... w mniej lub bardziej cywilizowany sposób. Zanim poczyni jeszcze większe szkody ten szaleniec.

 • czarna_brygada09

  Oceniono 5 razy 3

  Kiedyś pewien cesarz wybudował mur by oddzielić Brytanie od Celtów zwany później Wałem Hadriana. Celtowie przełazili przez mur kiedy chcieli i robili to co chcieli i lubili, czyli rabowali, rżnęli i gwałcili. Następnie albo i nawet wcześniej, Chińczycy aby oddzielić Chiny od Mongołów, wybudowali mur, kosztowny i mało przydatny, gdyż Mongołowie przez mur przełazili i robili to co chcieli i lubili, czyli rżnęli, rabowali i gwałcili i w końcu podbili Chiny. W XX wieku wybudowano mur w Berlinie, aby oddzielić jednych Niemców od drugich Niemców ... potrzebny oczywiście jak dziura w moście.
  Wygrywali ci co przełazili. Jednak ci, którzy po damski ch.... mur budowali, z zasady zwyciężali, gdyż zasadniczym murem obronnym była wyższa kultura Chin i rzymskiej Brytanii.
  Pytanie; czy ten idiota w Białym Domu rozumie tą zależność?

 • mazzini890

  Oceniono 5 razy -1

  Układy 3 nm dopiero w 2023 roku. TSMC powoli snuje plany
  Bogdan Stech | 22-12-2018 18:00 |

  Technologia

  Układy 3 nm dopiero w 2023 roku. TSMC powoli snuje planyUkłady produkowane w litografii 3 nm pojawią się na rynku w 2023 roku. Wtedy to ma się bowiem rozpocząć produkcja w nowej fabryce Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC). Tajwański gigant uzyskał właśnie zezwolenie na budowę. Koncern utrzymywał podobno w tajemnicy cały harmonogram prac nad technologią 3 nm, aby uniemożliwić takim rywalom jak Samsung, przyspieszenie własnych inwestycji w produkcję podobnych chipów. Niestety, póki co nic nie wiemy na temat technologii w jakiej powstawać będą przyszłe układy. Największymi klientami TSMC są firmy Apple, Google, NVIDIA, AMD i Huawei. TSMC nie ma praktycznie konkurencji na rynku bo poza Samsungiem nikt nie opanował technologii litografii 7nm w masowej produkcji.
  Tajwański koncern podkreśla, że fabryka będzie polegać w 20 procentach na energii ze źródeł odnawialnych i a 50 procent wody ma pochodzić z recyklingu. Od tego zresztą zależało uzyskanie pozwolenia na budowę.

  Układy 3 nm dopiero w 2023 roku. TSMC powoli snuje plany [1]

  TSMC rusza z nową inwestycją. Firma potwierdziła, że ​​otrzymała zgodę na budowę pierwszego zakładu, w którym powstawać będą podzespoły wytwarzane w litografii 3nm. Fabryka zlokalizowana będzie w południowym Tajwanie koło miejscowości Tainan. Znajduje się tam Taiwan Science Park czyli lokalny odpowiednik amerykańskiej Doliny Krzemowej. Nowa inwestycja powstanie w pobliżu innej fabryki TSMC, w której powstawać będą układy 5 nm. Ta inwestycja już ruszyła, a jej zakończenie planowane jest pod koniec 2019 roku lub na początku 2020 roku. Budowa nowej fabryki ma kosztować 19,5 miliarda dolarów amerykańskich. Jak wiadomo ekologia w naszych czasach to sprawa niezwykle istotna. Nic więc dziwnego, że tajwański koncern podkreśla, że fabryka będzie polegać w 20 procentach na energii ze źródeł odnawialnych i a 50 procent wody ma pochodzić z recyklingu.
  TSMC stawia na litografię 7 nm. Także z wykorzystaniem EUV

  Układy 3 nm dopiero w 2023 roku. TSMC powoli snuje plany [2]

  Tajwański TSMC ma rozpisany dokładny plan inwestycyjny i punktualnie go realizuje. W 2019 roku TSMC ma produkować wiele układów w procesie 7 nm. Będą to kluczowe podzespoły do planowanych przez AMD produktów z serii Zen 2 i ich nowej karty graficznej Radeon. Wiemy też, że TSMC jest dla Apple wyłącznym producentem mobilnych procesorów z serii A od 2016 roku. I tak też będzie w roku 2019 z najnowszą serią układów o nazwie A13, które również powstaną w litografii 7 nm. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, TSMC rozpocznie produkcję chipów 5 nm w 2020 r. Nowa fabryka, na którą uzyskano właśnie pozwolenie ma z kolei wypuścić pierwsze układy ze swoich taśm produkcyjnych pod koniec 2022 lub na początku 2023 roku. Budowa ma zaś rozpocząć się na początku 2022 roku.

  Gdzie jest Intel?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX