Opłaty za śmieci w Warszawie do zmiany? Miasto chce uszczelnić system

Warszawa chce uszczelnić system opłat za wywóz śmieci. A to może się wiązać ze zmianą sposobu naliczania opłat.

Teraz taryfy opłat za wywóz śmieci w Warszawie są zależne od liczby osób w gospodarstwie domowym. A to powoduje straty dla budżetu miasta, ponieważ nie wszyscy mieszkańcy na bieżąco uzupełniają te dane - mówi wiceprezydent stolicy Michał Olszewski. 

- Badania pokazują, że system, jaki jest w Warszawie, może powodować nieszczelności nawet na poziomie 20 proc. dochodów - wyjaśnia. W związku z tym stołeczny ratusz analizuje inne warianty naliczania opłat za śmieci - na przykład uzależnienie ich od ilości zużywanej wody.

Wyniki analizy ratusza mają być znane pod koniec stycznia, a ostateczna decyzja będzie należała do miejskich radnych. Nie można jednak wykluczyć, że opłaty za wywóz śmieci w Warszawie wzrosną. 

Nowy system segregacji śmieci w Warszawie

Od Nowego Roku w Warszawie obowiązuje nowy system segregacji śmieci. Te mają być dzielone na pięć pojemników: papier, metal i tworzywa sztuczne, szkło, bioodpady i odpady zmieszane. Wdrażanie systemu w stolicy ma potrwać kilka tygodni.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (1)
Opłaty za śmieci w Warszawie do zmiany? Miasto chce uszczelnić system
Zaloguj się
  • kajkokosz

    0

    Jak zwykle Warszawa, raz pierwszy, drugi i trzeci. Rozumiem Siemoniak, Trzaskowski, Rabiej etc i Warszawa. Ale może by tak rozszerzyć horyzonty "myśleniowe" Tokfm na inne miasta Polski, powiaty, gminy... Wszak Warszawa to nie żadne eks-terytorium, tylko część Polski. Przyjrzycie się innym miastom, ba powiatom skupiającym te jakże pogardliwe małe miasteczka i wioski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX