Partia kojarzona z o. Rydzykiem nadal bez rejestracji. Piotrowski: Wniosek będziemy poprawiać do skutku

Europoseł Mirosław Piotrowski powiedział, że "nie martwi, ale zastanawia" go ponowne zwrócenie przez sąd wniosku o rejestrację tworzonej przez niego partii Ruch Prawdziwa Europa.

Piotrowski zaznaczył, że wniosek będzie poprawiany "do skutku", ale ma też propozycje przejęcia innej, zarejestrowanej już partii.

Pod koniec listopada ub.r. w Sądzie Okręgowym w Warszawie złożony został przez Piotrowskiego wniosek o rejestrację partii politycznej o nazwie "Ruch Prawdziwa Europa". Jak informowała na początku grudnia ub.r. rzeczniczka ds. cywilnych warszawskiego sądu okręgowego Sylwia Urbańska, sąd wezwał wówczas "wnioskodawców do usunięcia niespójności postanowień statutu w zakresie sposobu reprezentowania partii na zewnątrz oraz sprecyzowania statutu poprzez precyzyjne określenie większości wymaganej przy podejmowaniu decyzji przez organy kolegialne partii, złożenia poprawionej wersji statutu".

17 grudnia ub.r. Piotrowski złożył w sądzie drugi wniosek. Jak podał w piątek portal Wirtualna Polska, "3 stycznia zostało wydane kolejne zarządzenie zobowiązujące do sprecyzowania zapisów statutu dotyczących zasad reprezentowania partii na zewnątrz, dokładnego określenia kompetencji organów partii" i złożenia poprawionej wersji statutu – w terminie 1 miesiąca, pod rygorem odmowy rejestracji".

Według Piotrowskiego, kwestionowane przez sąd zapisy w statucie Ruchu Prawdziwa Europa są wzorowane na zapisach w statutach Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości.- I to jest najpoważniejszy problem, że zapisy te są wzorowane na statutach tych partii, natomiast gdy znalazły się te zapisy w statucie partii, którą zakładam, to sąd domaga się uszczegółowienia, bo nie mówimy tu o błędach, tylko o uszczegółowieniach - powiedział PAP europoseł.

- Po otrzymaniu poprzedniego wniosku sądu o uszczegółowienie potrzebowaliśmy kilku dni na złożenie statutu w innej wersji, takiej, jak sądziliśmy, że życzy sobie sąd. Będziemy poprawiali do skutku, a jeśli by się okazało, że wystąpią jakieś inne, "pozajurydyczne" kwestie, to już zadeklarowały się osoby, które zarejestrowały partię polityczną, że chętnie ją nam przekażą. Trzeba będzie tylko zmienić jej nazwę - poinformował. - walczymy o własną partię - podkreślił.

Dopytywany czy wskazany jest pośpiech przed majowymi wyborami do europarlamentu, prof. Piotrowski stwierdził, że "wolałby nie gdybać". - Zakładam, że wniosek zostanie przyjęty i partia zostanie zarejestrowana  - dodał.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek, odniosła się niedawno do planów powołania nowej prawicowej.  - Każdy ma prawo do tworzenia inicjatywy, taką jaką jest partia polityczna, natomiast sukcesem na prawicy jest jedność i każdy, kto buduje nową inicjatywę, tę jedność zaburza - mówiła.  Piotrowski odparł, że nie skomentuje tych słów. - Pochodzi z mojego okręgu wyborczego, serdecznie ja pozdrawiam - dodał.

- Formacja, którą tworzymy, nie powstaje przeciwko komuś lub przeciwko jakiejś formacji, tylko "dla" - dla ludzi i dla sprawy - podkreślił. Pytany, jakie są główne cele tej inicjatywy oraz kto ją popiera, Piotrowski stwierdził, że "chętnie o tym powie po wpisaniu partii do rejestru".

Pod koniec ubiegłego roku w mediach pojawiła się informacja, że europoseł Piotrowski złożył do sądu wniosek o rejestrację partii politycznej, za którą stać miałby o. Tadeusz Rydzyk. W wydanym wówczas komunikacie Piotrowski napisał, że  złożony został wniosek o rejestrację partii politycznej o nazwie "Ruch Prawdziwa Europa", której podstawą programową są założenia "Ruchu Europa Christi".

Portal Wirtualna Polska podkreślał, że w 2009 i 2014 r. Piotrowski uzyskiwał reelekcję w wyborach do PE startując z list PiS, choć formalnie nigdy nie był członkiem partii. "Wysokie miejsca na listach zawdzięczał głównie dzięki ojcu Tadeuszowi Rydzykowi. Jest częstym gościem toruńskich mediów" - zaznaczono.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (7)
Partia kojarzona z o. Rydzykiem nadal bez rejestracji. Piotrowski: Wniosek będziemy poprawiać do skutku
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 1 raz 1

  Amerykanie doskonale wiedzą, ze Ted Rydzyk jest tak chciwy, ze za monetą jednozłotową do
  własnej du&y się wczołga. Steve Bannon, były doradca Trumpa przyjechał na tourne'e po Europie namawiac do powstawania partii antyeuropejskich, które po wyborach do europarlamentu mają rozwalic Unię Europejską. W PL rozmawiał z Rydzykiem, bo nawet kulawy się wystraszył tego pomysłu. Ted przy okazji wyzebrał parę dolarów na swoją gazetę, która ma pomóc w budowaniu partii. Statut partii przewiduje, na co nie chce się zgodzic Sąd Rejestrowy, ze za finanse partii, przestrzeganie prawa i kodeksu wyborczego, odpowiadac będzie bóg wszechmogący w trójcy jedyny. Kazdy ma po 30% głosów, I Sekretarz Partii Ted Rydzyk ma pozostałe 10%. Rydzyk posiada jednak pełnomocnictwo Dzeza Chrystusa potwierdzone przez radcę prawnego pana Kowalczyka z Częstochowy, oraz pełnomocnictwo od ducha świętego potwierdzone przez bezdomnego notariusza, który zmarł na hemoroidy w wigilię bozego narodzenia w 2015 roku. Czyli de facto I Sekretarz Partii ,,Ruch Prawdziwa Europa,, dysponuje kasą a za jego machloje odpowiadac będzie bóg ojciec, jego
  pełnoletni syn Dzez i duch święty, adres zamieszkania, e-mail, nie znany. Brak jest tez wyciągu z
  akt IPN o złozeniu wniosków lustracyjnych w/w osób, Teda Rydzyka równiez, ale to drobiazg i tak wszyscy wiedzą. Rydzykownia myślała, ze jak we wniosku rejestrowym umieszczą boga ojca wszechmogącego, Dzeza Chrystusa, ducha świętego i podeprą go jeszcze krzyzami świętymi to Sąd postąpi jak zwykle w tym chorym katolickim kraju. A tu rozczarowanko ich spotkało. Zdarza się.

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 3 razy 1

  Na zdjęciu judeochrześcijański Bóg - ojciec w okularach z XXI w.
  Jedyny niepodważalny dowód na istnienie Boga w XXI w.

 • mieszkaniec-2018

  0

  Partii tej nie tworzy ojciec Tadeusz Rydzyk. Jest on kapłanem, a żaden duchowny nie może mieszać się do polityki. Partię tą, która będzie się nazywała "Ruch Prawdziwa Europa" tworzy związany z Rodziną Radia Maryja europoseł Mirosław Piotrowski. Niemniej ta partia będzie częścią Rodziny Radia Maryja. Będzie to nowa partia, ale na pewno nie będzie wrogo nastawiona do PiS-u, a wręcz przeciwnie na pewno będzie z PiS-em współpracowała. Partia ta ma na celu przywrócenie katolickich wartości i zwalczanie ateizmu, neomarksizmu, nihilizmu i hedonizmu.

 • zenon.sliwicki

  Oceniono 3 razy -3

  I znowu niepotrzebne domysły. Ojciec Tadeusz Rydzyk tej partii nie zakładał, to że lubi się z europosłem Piotrowskim o niczym nie świadczy…

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX