PiS może liczyć na większość wyborców Kukiz'15. Choć posłanka Ścigaj deklaruje, że rządzący rozczarowali

Aż 75 proc. wyborców Kukiz'15 przyznaje, że nie wyklucza głosowania na PiS. Rządzący mogą też przyciągnąć do siebie wyborców PSL-u, wynika z najnowszego sondażu "Rzeczpospolitej". To ważne przed zbliżającymi się wyborami.

W roku podwójnych wyborów (do Parlamentu Europejskiego i parlamentarnych) najnowszy sondaż "Rzeczpospolitej" może być poważną wskazówką dla rządzących. Z badania przeprowadzonego przez IBRiS wynika, że 48 procent wyborców rozważa głosowanie na Prawo i Sprawiedliwość. Co ciekawe, rządzący mają wielu potencjalnych wyborców w ugrupowaniach opozycyjnych. Najwięcej wśród tych, którzy deklarują, że popierają Kukiz'15. Jak wynika z sondażu to aż 75 procent głosujących.

Drugim ugrupowaniem opozycyjnym, którego duża grupa wyborców nie wyklucza głosowania na PiS, jest Polskie Stronnictwo Ludowe - według sondażu to 38 procent zwolenników.

Na pewno partia Jarosława Kaczyńskiego nie może liczyć na elektorat SLD. Bo 100 procent wyborców tej partii zapowiada, że na PiS nie zagłosuje. Wśród tych, którzy popierają Platformę Obywatelską, to 97 procent.

"Świadomy elektorat"

Wyniki sondażu nie do końca pokrywają się z tym, co o wyborcach Kukiz'15 mówi Agnieszka Ścigaj. - To jest elektorat bardzo świadomy, który wie, jakich zmian chce Kukiz'15. Że to ruch reformatorski, który chce rzeczywiście zmienić sposób funkcjonowania polskiej polityki -  stwierdziła posłanka. I przypomniała, że Kukiz'15 chce m.in. zmiany ordynacji wyborczej, wymiany elit rządzących oraz wyższych zarobków dla Polaków. Podkreśliła też, że Prawo i Sprawiedliwość to ugrupowanie, które nie reformuje kraju, choć obiecywało zmiany.

- Obawiam się, że elektorat, o którym pani mówiła, jest inny niż ten, który zbadała "Rzeczpospolita". Są gotowi zagłosować na tych, którzy już byli, nie przeprowadzają reform i są podobni do PO - zauważył gospodarz Poranka Radia TOK FM Jan Wróbel.

Posłanka Ścigaj próbowała tłumaczyć wyniki oczekiwaniami, jakie wyborcy Kukiz'15 wiązali z przyjściem do władzy PiS-u. - Myślę, że nasz elektorat wychodził z takiego założenia, jak ja: liczyliśmy na poważne zmiany, żeby w kolejnych pokoleniach zostawić Polskę trochę naprawioną, zreformowaną. I pewnie elektorat dalej wyczekuje - oceniła. Polityczka Kukiz'15 uważa, że dobrym przykładem tego, jak PiS działa jest reforma wymiaru sprawiedliwości. - Wydawało nam się, że jak jest mowa o reformie wymiaru sprawiedliwości, to będzie poważna reforma, a nie wymiana na "swoich" - podkreśliła  Agnieszka Ścigaj, w rozmowie z Janem Wróblem.

Czytaj też: "Koryto Plus". Według Tyszki z Kukiz'15 politycy PiS zapłacą za posady dla rodziny i znajomych>>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (6)
Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15) w Poranku Radia TOK FM
Zaloguj się
 • stef0909

  Oceniono 3 razy 3

  Zwisa mi to!!!

 • jerzykkur38

  Oceniono 3 razy 1

  Nic nowego.Przez całe lata,Kukiz leży plackiem ,przed Komendantem i Naczelnikiem Państwa.

 • bihepi

  Oceniono 3 razy 1

  "Aż 75 proc. wyborców Kukiz'15 przyznaje, że nie wyklucza głosowania na PiS...."
  Jak widać, elektorat "trzeźwego" "artysty" lubi być brany w posiadanie przez szczerbatego impotenta tak, jak wcześniej polubił to elektorat Leppera i Giertycha...

 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy 1

  Zdecydowanie elektorat Kukiza nie poprze niczego co cuchnbie trzecia erpe. Oddanie glosu na tamto obrzydlistwo to nie tylko kwestia estetyczna co juz po trzech latach Polacy odczuli w swoich portfelach.

 • tomaselli

  Oceniono 2 razy -2

  Rzadzacy moze i rozczarowali , a raczej napewno, ale w chwili obecnej nie ma partii, ktora moglaby rzadzic w Polsce. "Nie daje sie malpie brzytwy".

 • smurfmadrala

  Oceniono 5 razy -3

  Dobrze :-) i trochę źle ponieważ Paweł Kukiz jest szczerym patriotą/idealistą.
  Mógł nabierać sadła jako gwiazda rocko-polo ale postanowił działać w sprawach STRATEGICZNYCH. Naturszczyk ideowiec. Szacun !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX