"Zachowuje się jak feudalny pan". Poseł PO ostro o prezesie NBP Adamie Glapińskim

- Prezes NBP Adam Glapiński zachowuje się jak feudalny pan, bo ma poczucie, że Jarosław Kaczyński będzie go bronił do ostatniej kropli krwi - ocenił gość Wywiadu Politycznego TOK FM Marcin Kierwiński z PO.

Pod koniec grudnia ub.r. "Gazeta Wyborcza" napisała o dwóch współpracowniczkach prezesa Narodowego Banku Polskiego - szefowej departamentu komunikacji i promocji Martynie Wojciechowskiej oraz dyrektor gabinetu prezesa NBP Kamili Sukiennik. Ujawniono wówczas, że zarobki Martyny Wojciechowskiej wynoszą ok. 65 tys. zł miesięcznie. Posłowie opozycji żądają, aby prezes NBP, członkowie zarządu oraz osoby zajmujące kierownicze stanowiska w banku centralnym składali jawne oświadczenia majątkowe. Kontrolę w tej sprawie zapowiedział już NIK. Z kolei posłowie Kukiz'15 złożyli w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Marcin Kierwiński, poseł PO, uważa, że kontrowersje dotyczące Martyny Wojciechowskiej nie wynikają z szowinizmu czy seksizmu, jak sugerują niektórzy politycy PiS. - To hejt na to, jeśli można użyć tego słowa, że PiS niszczy Polskę. Jeśli ta pani miałaby odpowiednie kompetencje, to prezes Adam Glapiński nie miałby problemów z odpowiedziami na pytania dziennikarzy na ten temat – wskazał Kierwiński. W jego ocenie prezes Glapiński zachowuje się w całej sprawie nietransparentnie. - Uważa, że z niczego nie musi się tłumaczyć. Zachowuje się jak średniowieczny feudalny pan, który nie musi nikomu z niczego się opowiadać, bo ma poczucie, że Jarosław Kaczyński będzie go bronił do ostatniej kropli krwi – powiedział poseł Platformy Obywatelskiej.

W kontekście zarobków w NBP, Prezydent Andrzej Duda orzekł, że "zazdrości" takich wynagrodzeń. Kierwińskiego dziwi taka opinii prezydenta. - Jednak bardziej się dziwię, że prezydent w całej tej sprawie schował się za własny fotel i uznał, że lepiej się nie wychylać. Dopiero jak inny politycy PiS się opowiedzieli, to on uznał, że może zabrać głos – stwierdził Marcin Kierwiński.

Spotkanie Salviniego z Kaczyńskim

Karolina Lewicka pytała posła PO o środową wizytę w Polsce włoskiego wicepremiera Matteo Salviniego. Polityk z Italii ma się spotkać z Jarosławem Kaczyńskim. - Ciągnie swój do swego. Pan Salvini doskonale zdaje sobie sprawę, że w Kaczyńskim ma partnera do demontowania struktur europejskich. Do osłabiania UE – ocenił Kierwiński.

Jak dodał, to nie przypadek, że politycy skrajnych ugrupowań z różnych państw Europy widzą w szefie PiS swojego "naturalnego koalicjanta". - Jarosław Kaczyński na zewnątrz wysyła sygnały, że jest przeciwnikiem Unii Europejskiej – podsumował Marcin Kierwiński.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (68)
"Zachowuje się jak feudalny pan". Poseł PO ostro o prezesie NBP Adamie Glapińskim
Zaloguj się
 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 25 razy 23

  Przecież Jarek nie może dopuścić by Glapcio zaczął chlapać o braciach, ich powiązaniach, spółkach, spółeczkach, przepływach pieniądza, sprawach z czasów PC i PIS.

 • def11

  Oceniono 19 razy 17

  Przecież PiS traktuje wszystkie instytucje państwa jako prywatny folwark, pan Glapiński nie robi niczego zaskakującego dla Prawej i Sprawiedliwej inaczej partii..

  A Andrzejek ? Jak to Andrzejek ..

 • terazjakinick

  Oceniono 14 razy 12

  Na miejscu Glapcia to zacząłbym poważnie zastanawiać się nad stanem zdrowia. Co by pigułek nie pomylić.

 • borman60

  Oceniono 11 razy 9

  Przykład Kaczyńskiego ,który wdziera się na trybunę ,bez trybu i wylewa pomyje na opozycję .Ta partia jest okropna ,buraczana ,ale ma poparcie w zmanipulowanym ludzie .

 • tomtg123

  Oceniono 11 razy 9

  Sułtan i jego harem.

 • czechy11

  Oceniono 10 razy 8

  Znajomość rosyjskiego u tej Pani jest na wagę złota. Po wyprowadzeniu przez PiS polski z UE będzie bezcenna przy wprowadzaniu rubla transferowego.

 • lord_of_the_ducks

  Oceniono 9 razy 7

  A suweren 500+ i byli zomowcy, ormowcy, towarzysze PZPR, którzy przy Ojcu Dyrektorze odkryli w sobie Chrystusa dalej są zachwyceni.

 • tomtg123

  Oceniono 8 razy 6

  PiS to jedna wielka rodzina. Rodzina na swoim. Rodzina mafijna na swoim.
  Każda organizacja przestępcza ma jakąś specyfikę, ktoś stawia na kradzieże samochodów, ktoś na uprowadzenia, ktoś na narkotyki - i powoli zaczyna się wyjaśniać w czym zamierza się specjalizować mafia pod nazwą PiS.
  Otóż ich specjalizacja to wymuszenia haraczy (patrz afera KNF) oraz (jak właśnie widać) ekskluzywna prostytucja.
  Teraz tylko pytanie który mafijny ośrodek decyzyjny okaże się ważniejszy: Nowogrodzka czy NBP.

 • misiek1959

  Oceniono 8 razy 6

  Pewnie zastanawiacie się, czemu ta pani zarabia prawie 80 000 PLN miesięcznie - rachunek jest bardzo prosty. W miesiącu o 31 dniach są 744 godziny. Jestem pewien, że ta pani jest dyspozycyjna 24 godziny na dobę. Panie do towarzystwa biorą od 100 do ponad 500 PLN za godzinę, ale ten górny limit to ekstraklasa z językami i IQ ponad 100. "Dwórki" to raczej klasa B, więc bliżej 100 PLN. To daje jakieś 74 - 80 tysięcy PLN za miesiąc. Nawet 150 PLN daje jakieś 111 tysięcy. Biorąc pod uwagę ciągłość zamówienia - wychodzi około 75 000 PLN. Ot i cały rachunek. Cykl serwis za naszą kasę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX