Komentarze (259)
Reforma edukacji PiS przyniosła nieoczekiwane skutki. Lekcje religii będą ograniczone
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • c.t.k

  Oceniono 7 razy 5

  Ch.. z biskupami,niech prowadzą katechezy w salkach parafialnych.Do woli o ile te nie są wynajęte.

 • szats69

  Oceniono 4 razy 4

  A co oni mają do powiedzenia w sprawie budynków publicznych? Wystarczy zakomunikować, a nie prosić. Jeśli są problemy lokalowe to religia powinna całkowicie zniknąć. Oni są tam gośćmi na specjalnych zasadach, nie płacą za wynajem, a jeszcze państwo IM płaci za to że tam są... Kuriozum.

 • ak5533

  Oceniono 4 razy 4

  Ale kur.. łaska. Trzeba religię ustawić w grafiku na godzinę 18 ta w sobotę i tyle.

 • skandy5

  Oceniono 4 razy 4

  Kiedy mój syn szedł do szkoły, dwójka dzieci nie chodziła na religię, teraz połowa klasy

 • serfweerwr

  Oceniono 4 razy 4

  .

  SEKTA

  banda pedofilów

  złodziei i oszustów

  sekciarskie szambo

  won z sektami islamskimi, chrześcijańskimi, judaistycznymi! takie same schizofrenie i oszustwa kierowane do ludzi głupich i naiwnych jak scjentologia

  tzw. religie to choroby psychiczne

  .

 • eclipse23

  Oceniono 4 razy 4

  Władze muszą prosić o zgodę religijny gnój., brawo polska

 • selena-0

  Oceniono 10 razy 4

  wstyd dla Urzędu miasta warszawy, ze prosi Kosciół, państwo świeckie zagwarantowane przez konstytucję ma 2 lekcje religii od przedszkola do 18 lat.... i państwo prosi by na 1 rok ograniczyć ! co ta solidarność nam zrobiła , wraz z pokonaniem komuny sprowadziła na nas czarny zakon , jak kiedyś mazowiecki w 1226 r sprowadził zakon krzyżacki do Polski tak mazowiecki po 90 roku sprowadziła czarne sukienki jako dominującą religie i siłę polityczną, ktora grabi i niszczy podstawy panstwowości polskiej.

 • nutka7.17

  Oceniono 10 razy 4

  Łaskawcy, zgodzili się, no sukces Panie, sukces, a raczej kpina.
  Won z religią ze szkół publicznych, religia wyłącznie w szkołach wyznaniowych i przykościelnych salkach katechetycznych.

 • ad2009

  Oceniono 6 razy 4

  Łaskawcy... Ciekawe , co w zamian. W kosciele nie ma nic za darmo.

 • polak66maly

  Oceniono 6 razy 4

  sukces to bedzie jak klechy wyniosa sie ze szkoly w calosci.

 • shago0

  Oceniono 6 razy 4

  Jako czterdziestolatek zapytam: czego uczą na tych dwóch godzinach tygodniowo przez 12 lat? Jaką wiedzę tajemną tam wykładają? Film trwający 1,5 godziny z naddatkiem opisuje tresci religijne wiec czego te zakonnice I katabasy uczą?

 • slawczan

  Oceniono 8 razy 4

  Nie rozumiem jak to możliwe, że w tak katolickim kraju ogranicza się nauczanie religii ze tak trywialnych względów jak lokalowe po to by nauczać kompletnie do niczego nie przydatnych chemii czy biologii. Z tego potem bierze się marksistowsko-gramscianska zaraza.
  Wykształci się potem taki biolog albo chemik i podważa dogmaty wiary a najprawdopodobniej ucieknie po studiach za granicę. Ograniczanie nauczania religii będzie skutkowało wychowaniem kompletnie bezideowego pokolenia, bez cienia etyki i empatii. Jednym słowem: koniec marszów niepodległości i ,,dobrej zmiany".

 • kazek100

  Oceniono 6 razy 4

  Całkiem dobre, w Poznaniu ten beton Gądecki kilka lat temu nie zgodził się na takie rozwiązanie (były inne motywy do wprowadzenia tego, ale też poważne). Inna rzecz, że jest pewną paranoją, że gimnazjalista ma dwie lekcje religii, a jedną chemii, fizyki czy biologii (w niektórych klasach). Że w całym 12-letnim cyklu kształcenia lekcji religii jest ok 800, a wiedzy o społeczeństwie ok. 90. Że lekcji religii jest więcej, niż biologii, chemii, fizyki, geografii, że jeżeli wliczyć w to organizowane w szkole rekolekcje, msze, przygotowania do bierzmowania etc. etc. to religii jest właściwie tyle samo, co matematyki.
  Tylko proszę ze mną nie dyskutować, bo dyskutować z liczbami nie ma sensu. Jeżeli ktoś popiera ten absurd, to ok, jego sumienie, ja nazywam to absurdem.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 10 razy 4

  @dinozaur47
  U nas wraca średniowiecze: 1 godzina chemii tygodniowo, 2 godziny religii katolickiej.
  Kościół miał bardzo duże zasługi dla rozwoju szkolnictwa w średniowieczu. Kapituły i biskupi mieli obowiązek zakładania i prowadzenia szkół parafialnych i katedralnych. Działalność oświatową w miastach prowadziły również zakony. W szkołach tych pobierano naukę pisania i czytania pieśni religijnych i modlitw w języku łacińskim oraz posługiwania się kościelnym kalendarzem. W XII w. jedną z najważniejszych nauk stała się teologia, czyli rozważania na temat Boga. W XIII w. teologia stanowiła przedmiot wykładany na najważniejszych uniwersytetach.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 6 razy 4

  "Jest im niezmiernie miło", bo lepszy rydz niż nic w sytuacji, kiedy będą wnioski o wyprowadzenie religii ze szkół i finansowanie ich przez K.K., a nie z budżetu ministerstwa oświaty.

 • 74polska

  Oceniono 3 razy 3

  Jak można się wiary uczyć? Albo się ja ma albo nie ma. Żaden czarny w sukience mi nie jest w stanie udowodnić istnienia Boga ale my mamy udowadniać spowiedź, chrzest itp za pomocą podbitych karteczek i będziemy oceniani- niezły paradoks.

 • occam

  Oceniono 3 razy 3

  Piskupi przystali ? PRZYSTALI ? Ta sekta nie powinna mieć NIC do powiedzenia na temat tego jak odbywa się proces edukacji.

  Jedyne rozwiązanie to jak najszybsze jednostronne i natychmiastowe zerwanie konkordatu. Tzn oficjalne usunięcie tego zapisu z dodatkowych zapisów konstytucji (gdzie się znajduje).

 • barakuda62

  Oceniono 3 razy 3

  Wy-je-bać to do salek katechetycznych

 • jack4yp

  Oceniono 5 razy 3

  Serio? Tak za darmo?
  Nauczcie się, że kieckowe raz zdobytych pozycji nigdy nie oddają za darmo...
  Jakieś grunty, jakieś działki, nastepny sakro-drapacz chmur?

 • iq120

  Oceniono 3 razy 3

  Pensum mniejsze ale etat pozostał. Ergo, kasa się zgadza. O co chodzi?

 • nukula4

  Oceniono 3 razy 3

  Zaprawdę powiadam wam dobrzy ci biskupi, oj dobrzy mogli się nie zgodzić a zgodzili się! Mogli nie uwzględniać próśb maluczkich a jednak uwzględnili. Zaprawdę ludzcy ci okupanci, będą mniej pracować a kasę wezmą po staremu...

 • albrecht_kalba

  Oceniono 7 razy 3

  "Biskupi przystali", ja prdlę, państwo wyznaniowe.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 5 razy 3

  A konkretnie:
  Ilu szkół (na ile) to dotyczy?

 • aronia0

  Oceniono 5 razy 3

  Ale radosc. jedna lekcja zamiast dwoch. I to tylko w tym wyjatkowym roku. Doprawdy, laskawi sa ci biskupi.
  Religia w ogole powinna wymaszerowac ze szkol. Jak ktos chce to sobie moze chodzic na religie do sal katechetycznych. Ciekawe, ile dzieci i mlodziezy tam sie pojawi?

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 3 razy 3

  Może dlatego ponad połowa pierwszej dziesiątki w rankingu najlepszych szkół ponadpodstawowych to szkoły z Warszawy.
  Władzom miasta gratulacje.

 • to_moje_zdanie

  Oceniono 5 razy 3

  Warszawa dokonuje postępu i rozwoju :) Brawo władze. 1 lekcja indoktrynacji w szkole to i tak dużo, ale jest zmiana. Co prawda wymuszona sytuacyjnie i na razie tylko w tym jednym roczniku i w szkołach, które w wyniku deformy Zalewskiej muszą jakoś sobie dać radę, ale zawsze to mały krok naprzód. Kościołowi to też na rękę, bo skąd nagle ma wziąc tylu dodatkowych katechetów a lekcje religii może byłyby o 6 rano lub 18 wieczorem (1 i ostatnia lekcja!) więc i tak straciliby zainteresowanie uczniów :D
  Nasze/wasze WYBORY jak widać mają znaczenie.
  Świeckie państwo i szkoła a religia do kościola.!

 • realistas

  Oceniono 5 razy 3

  Ta sama kasa. Więc kler nic nie traci.

 • moriach

  Oceniono 5 razy 3

  Tytuł sugeruje (nomen omen) bóg wie jaki sukces, na miarę przeniesienia religii na powrót do salek lub zmniejszenia godzin w siatce tygodniowych zajęć a tymczasem tłuste ale sprytne klechy rzuciły ochłap, licząc, że dzięki temu burza wokół religii w szkołach ucichnie...
  W końcu mieszkamy w (ponoć) świeckim państwie, a przynajmniej tak jeszcze mówi konstytucja. W sytuacji jak opisana powinno być, że władze zawiadamiają, że z powodu kumulacji roczników lekcje religii do odwołania muszą zostać wyproszone z budynku szkolnego i tyle.

 • ogrodniczka74

  Oceniono 5 razy 3

  Bali się po prostu, że wielu rodziców wypisze dzieci z religii, żeby je odciążyć. Lepiej dla nich, żeby chodzili choć godzinę niż wcale....

 • sarna291

  Oceniono 5 razy 3

  proszą ......wciąż na kolanach przed KK. Wstyd, powinno być pismo zawiadamiające , a tu prośba panstwa niby świeckiego ....

 • kaltenbach1

  Oceniono 7 razy 3

  tylko w tych w których jest dużo dzieciaków? szkoda , że nie we wszystkich w całej Polsce

 • matts06

  Oceniono 7 razy 3

  Hahahah, "na prośbę" :) Na kolanach do pana biskupa i prosić, bo Kościół rządzi :) To jest żenada i to pokazuje na ile faktycznie w Polsce jest rozdział państwa od Kościoła. Jeśli w takiej sytuacji państwo musi prosić, to nie mam więcej pytań.

 • dyskootantka

  Oceniono 5 razy 3

  I przy tej ilości religii trzeba pozostać jako maksymalnej. I tylko dla rzeczywiście wierzących a nie dla wszystkich.

 • radon13

  Oceniono 5 razy 3

  No proszę - to samo w calej Polsce i w podstawówkach ! Żądać tego od ME bo nie ma to nic wspólnego z konkordatem.

 • optymistaa43

  Oceniono 2 razy 2

  I tak umacniamy wplywy czarnego okupanta .Pani Kaznowska,wystarczylo napisac ze Konstytucja i haniebny konkordat mowia o rozdziale Panstwa i kosciola ,tym bardziej tego zbrodniczego wzgledem Narodu Polski jakim jest kosciol katolicki i sprawa byla by zalatwiona.A tak, na drugi rok czarna zaraza bedzie sie domagac poprzedniego stanu,pRECZ CZARNYM ZE SZKOL:

 • hefajstos1

  Oceniono 2 razy 2

  Katecheci nic teraz nie stracą.Mimo 1 godz. tygodniowo w każdej klasie, będą mieć nie mniej godzin , bo klas jest więcej.
  Gdyby było inaczej, łaskawi purpuraci zażądaliby rekompensat za utracone zarobki swoich urzędników.

 • rvb

  Oceniono 2 razy 2

  Łaskawcy.

 • bursztyn1963

  Oceniono 2 razy 2

  zmiana we właściwą stronę, choć wolałbym na stałe a nie prowizorkę. lekcje religii mają wrócić do sal katechetycznych. za przykładem Warszawy powinien pójść cały kraj. władzom Warszawy gratuluję pomysłu.

 • karuzela65

  Oceniono 6 razy 2

  Będe szczery. Ilez mozna pleść dogmatow na tych lekcjach religii? Kazdy, kto byl ochrzczony, przyjął pierwsza komunię, był bierzmowany doskonale zna katechizm i wie kto, skąd, dlaczego itd... jest Bóg. Kto go zrodził, kto sie opiekował, jakie poczynił cuda kiedy glosił ewangelię i nauczał ludzi. To wszystko znaja dzieciaki w szkole podstawowej. Co jeszcze mozna nowego dodać w dalszych "lekcjach religii", o czym można jeszcze pleść? Ileż już mozna wbijac w głowy mlodych ludzi, glupot wymyslonych przez księży. Wszyscy wiemy kiedy są święta, niedziele i co każdy jeśli chce może w tych dniach czynić. Kto chce pić wode i jeść suchy chleb to będzie to czynił bez nakazów kościelnych.Co jeszcze! może już wystarczy ogłupiać młode umysły. Takiego bałaganu kościelnego jak w naszym kraju poszukać z przysłowiową świecą. Gdzie logika kleru? niestety nie ma jej. Czy bieganie z krzyżem po ulicach i różańcami a potem wygrażanie pięścią i opluwanie tych,ktorzy tego nie robią przyniesie zbawienie wieczne? Oprócz wiary nalezy zachowac ZDROWY ROZSĄDEK!

 • hrac

  Oceniono 4 razy 2

  Buhaha. Bananowa republiczka w serduszku Europy. Nawet 0,49kmkw tu rządzi .

 • xsawer

  Oceniono 2 razy 2

  Co się odwlecze to nie uciecze. Potem w rsmach rekompensaty będą cztery godz. religii.

 • norge

  Oceniono 4 razy 2

  i bardzo dobrze!

 • barbara333-4

  Oceniono 2 razy 2

  a co z całą Polską , gdzie tygodniowo jest 2 lekcje religii, czego można nauczać przez tyle lat i przez tyle godzin , to jest jakiś koszmar. Dzieci małe musza uczyc się na pamięć różnych modlitw niepotrzebnych nikomu, jak Anioł Pański wnuk klepie już 2 tydzien i nie umie przyswoić, kosztem uczenia się matematyki i polskiego.

 • maks1956

  Oceniono 2 razy 2

  i niech kościół ze swoich pieniędzy płaci katechetom a nie z moich podatków otrzymują pensje

 • lyjnin69

  Oceniono 6 razy 2

  jedna lekcja to i tak ZA DUŻO
  księża na księżyc

 • twojno

  Oceniono 6 razy 2

  Aquaman, Thor i inne Supermany, to są dopiero Bogowie! To się już dzieje, niedługo mitologia chrześcijańska rozpłynie się we współczesnej kulturze obrazkowej. Kościół nie ma szans ze swoją nudną biblią i obrazkami gościa przypominającego wprawdzie Iron Mana (serce "gorejące") ale nie posiadającego szczególnych zdolności. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda.

 • siekier35

  Oceniono 8 razy 2

  śmiech na sali
  widać kto rządzi w państwie
  czarno/purpurowe pijawy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX