Czy ławki niepodległości już zżera rdza? Internauta pokazał niepokojące zdjęcia na Twitterze

Jedni śmiali się, że ławki niepodległości przypominają otwarte trumny. Inni przekonywali, że kwota ponad 4 mln zł, którą na obiekty przeznaczył MON, jest wygórowana. Teraz internauta pokazał zdjęcia z których wynika, że ławki niepodległości już rdzewieją.

Internauta zamieścił na Twitterze zdjęcia ławki niepodległości. Okazuje się, że obiekt sfinansowany przez MON nie jest odporny na warunki atmosferyczne, a konkretnie na wodę. "Widzicie to?! Nie? Pozwólcie zatem, iż przybliżę. Tak, tak..to rdza!" - napisał na Twitterze Michał Jadczak.

Na zdjęciach widać, że na oparciu ławki niepodległości już zaczął się proces korozji. "Rdzewiej w pokoju" - zakpił jeden z komentujących. Z kolei Marek Kozubal, dziennikarz "Rzeczpospolitej" zauważył, że rząd PiS nie odpowiada za stan blachy. Radzi, by MON zwrócił się do wykonawcy z reklamacją. "Jest okres gwarancji, trzeba skorzystać" - napisał. "Te ławeczki to kpina z setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Nie dość, że sam wygląd woła o pomstę do nieba, to jak widzę, wykonanie adekwatne do projektu" - oceniła Dorota, jedna z internautek.

To nie pierwszy przypadek, gdy internauci alarmują o niszczejących ławkach niepodległości. O ich niesolidnym wykonaniu pisał np. Marek Świerczyński z Polityki Insight. Załączył zdjęcia na których widać, że z ławki już schodzi farba. Z kolei fotoreporter z Pszczyny narzekał pod koniec grudnia, że "na razie już brudno, mokro i lodowato do siedzenia".

W dokumentacji technicznej ławki niepodległości zamieszczonej na stronie MON można przeczytać, że obiekt ma być odporny na działanie wody i zanieczyszczeń. Zapytaliśmy resort co zamierza zrobić w sprawie rdzy na ławkach. Czekamy na odpowiedź. 

Czy podobają Ci się ławki niepodległości?
Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Komentarze (111)
Ławki niepodległości - czy już rdzewieją? Internauta pokazał zdjęcia na Twitterze
Zaloguj się
 • firewalk

  Oceniono 43 razy 43

  za czasów PRL-u zeby uczcic 1000 lecie panstwa wredni komunisci wybudowali 1000 szkól. Stoja do dzisiaj!!! Pis postawil 200 laweczek....(juz gnija i rdzewieja) maja rozmach..LOL. Osobiscie wolałbym zeby postawili samoczyszczace i spłukujace sie toalety w kazdym miescie w kraju. Bylby z tego wiekszy pozytek niz z tego szajsu za ciezkie pieniadze . No taaa...ale przecinanie wstegi honorowej przy pisuarze jest malo medialne .

 • stef0909

  Oceniono 32 razy 28

  Ta ekipa nie oszczędza tylko na swoim wynagrodzeniu!!! prawdziwi złodzieje........

 • wujekdolf

  Oceniono 25 razy 21

  to jest tylko jeden z wałów pisiorów, i to jeszcze nie największy - o czym dowiemy się po wyborach to już włosy stają dęba.

 • slawekw12

  Oceniono 13 razy 13

  "Kiedy zaczynają dużo mówić o patriotyzmie,
  to pewnie znowu coś ukradli".
  (Michaił Sałtykow- Szczedrin
  1826-1889,pisarz rosyjski)

 • kierowca.bombowca

  Oceniono 13 razy 13

  - Powiedz mi, po co jest ten mis?

  - Właśnie, po co?

  - Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi?

  - Protokół zniszczenia.

  - Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach.

 • endrju1521

  Oceniono 15 razy 11

  Nawet przyroda, śmieje się z naszej niepodległości !

 • cozano

  Oceniono 10 razy 10

  Przecież podstawowy cel ławki spełniły, czyli został dokonany transer kasy z kieszeni podatników do prywatnych. Teraz jeszcze zarobi jakaś firma za recycling i można o ławeczkach zapomnieć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX