Incydent podczas WOŚP w Gdańsku. Prezydent Paweł Adamowicz dźgnięty ostrym narzędziem

Otrzymałem informację, że lekarzom udało się przywrócić akcję serca ciężko rannego Pana Prezydenta Pawła Adamowicza i jest nadzieja, ale stan nadal jest bardzo trudny - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda. Prezydent Gdańska został dźgnięty nożem w czasie finału WOŚP.

Do incydentu doszło tuż przed "światełkiem do nieba". Wtedy na scenę wdarł się mężczyzna uzbrojony w nóż. Dźgnął prezydenta Pawła Adamowicza, po czym spacerował po scenie i wykrzykiwał, że "siedział niewinnie w więzieniu".

- Na miejscu było pogotowie ratunkowe i prezydentowi natychmiast udzielono pierwszej pomocy. Po trwającej pół godziny reanimacji karetka zawiozła Adamowicza do szpitala. Policja zatrzymała sprawcę chwilę po zdarzeniu - informuje trójmiejska "Wyborcza". Szef MSWiA Joachim Brudziński potwierdził, że Adamowicz był reanimowany.

Po ataku Paweł Adamowicz operowany

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, gdzie jest operowany - poinformował zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej Piotr Grzelak. Jak się dowiedziała nieoficjalnie PAP ze źródła związanego z Urzędem Miasta Gdańska, stan zdrowia prezydenta miasta jest bardzo poważny.

Późnym wieczorem o stanie zdrowia prezydenta Adamowicza informował na Twitterze prezydent Andrzej Duda. "Otrzymałem informację, że Lekarzom udało się przywrócić akcję serca ciężko rannego Pana Prezydenta Pawła Adamowicza i jest nadzieja ale stan nadal jest bardzo trudny. Kto może, proszę o wsparcie dla Niego dobrą myślą, kto może modlitwą. Tyle możemy" - napisał. 

"Atak godny najwyższego potępienia"

Incydent skomentował na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. - Atak na życie i zdrowie Pawła Adamowicza jest godny najwyższego potępienia. Zobligowałem ministra Brudzińskiego do przekazywania mi na bieżąco wszelkich informacji dotyczących tej sytuacji. Myślami i modlitwą jesteśmy teraz z prezydentem Adamowiczem - napisał Morawiecki.

- Módlmy się wszyscy za Prezydenta Adamowicza. Pawle, jesteśmy z Tobą - napisał na Twitterze były premier Donald Tusk.


 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (10)
Incydent podczas WOŚP w Gdańsku. Prezydent Paweł Adamowicz dźgnięty ostrym narzędziem
Zaloguj się
 • realizmforte

  Oceniono 10 razy 8

  Wejdźcie na fora prawicowe np. najwyższy czas.pl. - skandaliczne komentarze.
  PiSfaszyzm wypełza jak karaluchy z kanałów.

 • matts06

  Oceniono 8 razy 8

  Ja pierd..... Przez wojenkę polityków POPiSu ludziom zaczyna już kompletnie odwalać, można było się domyślić, że w końcu coś takiego się stanie. Drodzy politycy z obu stron - trzymajcie tak dalej, więcej nienawiści, więcej podpuszczania ludzi, więcej, więcej...

 • aarek_ch

  Oceniono 8 razy 6

  Oto owoce polityki nienawiści, uprawianej przez PiS

 • honkers

  Oceniono 8 razy 6

  Smutne i wstrząsające. Jestem myślami i Panem Prezydentem.

 • safelogica

  Oceniono 5 razy 5

  Czytam wypowiedzi prawicowców na twitterze facebooku - to ściek, wpisane mają na profilach, zawsze anonimowych: "serce mam po prawej stronie i jestem patriotą" a potem ściek, gnojówka, nienawiść, tępota, debilizm - Oto cel Kaczyńskiego - ukarać Polaków, niech się masowo zabijają, za to że nie pokochali jego brata i jego. Kaczyński od roku unika życia publicznego, wszyscy dopatrują się nowotworu, może to i prawda, ja stawiam, że ma też potężne problemy psychiatryczne, podobnie jak Hitler w schyłkowym czasie wojny, też karał własny naród za to, że nie docenił takiego wodza. Świry tak mają

 • marudna.maruda

  Oceniono 9 razy 5

  Cała platforma go torturowała, a Tusk w szczególności. Doskonały moment, żeby to wykrzyczeć. Sam na to wpadł czy ktoś mu pomógł?

 • dogfood

  Oceniono 4 razy 4

  PiSowska propaganda zaczyna zbierać żniwo....

 • fujiyama

  Oceniono 1 raz -1

  Niezawodne bydło ma tylko jeden komunikat w każdej sprawie: to PiS, PiS i jeszcze raz PiS.
  Człowiek walczy o życie, a wy tu tylko o polityce.

 • espenkruger

  Oceniono 3 razy -3

  Czy wy wiecie co oznacza słowo incydent?????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX