Broń na okładkach prawicowych tygodników po zamachu na Pawła Adamowicza. Wielowieyska: Opamiętajcie się!

Zamach na prezydenta Pawła Adamowicza był głównym tematem porannego przeglądu prasy w TOK FM. Dominika Wielowieyska zwróciła uwagę na to, że na okładkach dwóch prawicowych tygodników eksponowana jest broń, a to - jej zdaniem - podgrzewa emocje.

Dominika Wielowieyska powiedziała, że po zamachu na prezydenta Pawła Adamowicza, do którego doszło w niedzielę wieczorem podczas imprezy WOŚP w Gdańsku (polityk walczy o życie w szpitalu po ataku nożownika - red.), stara się powściągnąć emocje i wstrzymać z oskarżeniami.

- Nie ukrywam, że szczególnie boleśnie dotknęły mnie dziś okładki dwóch tygodników mniej lub bardziej sympatyzujących z partią rządzącą - stwierdziła dziennikarka odnosząc się do "Sieci" i "Do Rzeczy".

- Na jednej widzę Wojciecha Cejrowskiego z rewolwerem, w którym jest zatknięta flaga Unii Europejskiej, a na okładce tygodnika "Sieci" jest z kolei postać ubrana w togę sędziowską, która też trzyma broń - opisywała Dominika Wielowieyska.

- Ludzie, opamiętajcie się! - zaapelowała dziennikarka do redaktorów prawicowych gazet. - Ta broń to nakręcanie emocji. Ten rewolwer, ten karabin maszynowy... Tym razem nie był to karabin maszynowy, ale nóż. Co tu powiedzieć? Zastanówcie się chwilę nad tymi okładkami - podsumowała Dominika Wielowieyska. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Posłuchaj podcastu!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (266)
Paweł Adamowicz - zamach w Gdańsku na imprezie WOŚP
Zaloguj się
 • jhbsk

  Oceniono 98 razy 74

  Oni się nie opamiętają. Tzw. prawica robi wszystko by doprowadzić do wojny domowej. Nieustająco głaszcze się po głowie pospolitych bandytów (nie pochwalam, ale rozumiem) ciąga po sądach najporządniejszych ludzi. Prostak, cham i bandyta poczuł, że teraz jest najważniejszy. Że mu wszystko wolno.

 • kiks11

  Oceniono 77 razy 51

  Do kogo Pani apeluje? Do pisowskiej szczujni? pawłowicz? matki kurka? całej tej zawziętej i podłej do granic mozliwości sekty kaczyńskiego? To są osobniki, które nie widzą, nie słyszą, nie czują. Ameba ma więcej rozumu i pojmowania świata. I niech nikt mi nie mówi, że to biedni odtrąceni przez poprzednią władzę. Nie, to wredne i cwane towarzystwo niezaspokojone w swoich żądzach władzy i koryta, namaszczone prze swoich duchowych przywódców i setki klechów..

 • sailor2016

  Oceniono 56 razy 42

  Wszyscy mówią o mowie nienawiści, a Pawłowicz znów swoje. Można powiedzieć, że nie zawodzi. Ciekaw jestem skąd biorą się tak podłe osoby jak Krycha?

 • franko66

  Oceniono 47 razy 31

  pisowsim hienom mało jeszcz? tacy wzruszeni na pokaz a robią swoje dalej.

 • ekonomiaglupcze

  Oceniono 39 razy 27

  efekty mowy nienawiści pis będą miały jeszcze gorsze następstwa

 • 1111pln

  Oceniono 39 razy 25

  Cóż, Pazerni i Skorumpowani realizują plan wojny domowej w Polsce...

 • krynolinka

  Oceniono 33 razy 25

  Okładka z gołąbkiem nie zapewni sprzedaży. Musi być rakieta. A pewnie w środku gazety troskliwie się redakcja "pochyla" nad ofiarami przemocy.

 • maks1956

  Oceniono 31 razy 19

  ta bron na okładce to wyraźna wskazówka dla prawicowych oszołomów co należy robić, do czego to doszło zdziczenie w narodzie postępuje

 • borman60

  Oceniono 25 razy 17

  Wstydziłem się po katastrofie smoleńskiej ,przekutej dla ciemnego ludu ,na zamach .Wstyd mi za sejm ,w którym Kaczyński ,bez trybu wdziera się na trybunę i oskarża opozycję o mord .Wstyd mi za pomniki ,człowieka odpowiedzialnego za katastrofę smoleńską .Ale w dniu WOŚP ,finału światełka ,bandyta prawie zabija prezydenta Gdańska ,to już hańba państwa Pis .Wystarczy posłuchać wypowiedzi polityków Pisu ,przed zamachem .Teraz się modlą ,chyba do Rydzyka ,który nazwał Owsiaka szatanem .Ta szkodliwa partia musi być zdelegalizowana .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX