Po ataku na Pawła Adamowicza prezydent Andrzej Duda planuje marsz przeciwko przemocy. Konsultuje go z liderami partii

Prezydent konsultuje się w sprawie wspólnego marszu przeciwko przemocy i nienawiści - poinformował w poniedziałek rzecznik Andrzeja Dudy Błażej Spychalski. Przedstawiciele partii zostali zaproszeni na rozmowy do Pałacu Prezydenckiego na dziś na godzinę 16:00.

Spotkanie ma się odbyć jeszcze dziś, a do udziału w nim Andrzej Duda zaprosił liderów ugrupowań parlamentarnych. W konsultacjach uczestniczyć też będą premier Mateusz Morawiecki i szef MSWiA Joachim Brudziński. Marsz miałby się odbyć we wtorek w Gdańsku. Zamiar wzięcia udziału w spotkaniu zadeklarowali m.in. przedstawiciele PSL oraz Ryszard Petru, lider Teraz!.

Podobne inicjatywy - organizowane oddolnie - odbędą się w wielu polskich miastach, m.in. w Gdańsku i Wrocławiu.

W niedzielę w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku prezydent Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem. Sprawca wtargnął na scenę podczas odliczania do "Światełka do nieba". Prezydent, po reanimacji, został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację.

W nocy z niedzieli na poniedziałek lekarze z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku poinformowali, że po pięciogodzinnej operacji pacjent żyje, ale jest w bardzo ciężkim stanie.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Prezydent Andrzej Duda planuje marsz przeciwko przemocy. Konsultuje go z liderami partii
Zaloguj się
 • king1932

  Oceniono 5 razy 5

  No nie wierzę!!!!!! Prezyden, a właściwie sługus parti, która obraża, poniża wszystkich dookoła terza mówi o akcji przeciwko przemocy??????? Człowieku zamilknij!!!!!!! To twój pan i władca oraz twoje otoczenie dopuściliście nazistów, ekstremistów i fanatyków do głosu. Na was spoczywa odpowiedzialność za śmierć prezydenta Adamowicza. Nawet do rządu został przyjęty ekstremista.

 • rbik53

  Oceniono 4 razy 4

  .
  Co na to Kościół ? ? ? ! ! !

  Bo to przecież KOŚCIÓŁ ROZPOCZĄŁ TĄ FALĘ NIENAWIŚCI do Owsiaka i Świątecznej Orkiestry.

 • rbik53

  Oceniono 4 razy 4

  .
  Duda, to nie prezydent Polaków. To prezydent PiSu. Niech sobie maszerujeze swoimi, z Kaczyńskim, Pawłowicz i całą tą PiSowską zgrają.

 • corey999

  Oceniono 4 razy 4

  Nie miejcie złudzeń. Wyznawcy sekty triumfują. A jest ich w narodzie złodziei i tumanów niemało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX