PO i SLD nie spotkają się z Andrzejem Dudą ws. wspólnego marszu. "To nie jest moment na działania PR-owo polityczne"

Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej nie wezmą udziału w spotkaniu, organizowanym przez prezydenta Andrzeja Dudę po ataku na Pawła Adamowicza.

Andrzej Duda zaprosił na godz. 16 w poniedziałek do Pałacu Prezydenckiego szefów parlamentarnych partii politycznych, by omówić inicjatywę zorganizowania we wtorek w Gdańsku wspólnego marszu przeciwko przemocy i nienawiści.

Przedstawiciele PO, ze względu na prośbę rodziny Pawła Adamowicza o nieupolitycznianie niedzielnej tragedii, w spotkaniu tym nie wezmą udziału - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł we władzach partii. Jednocześnie PO apeluje, by prezydent przełożył spotkanie.

- Postanowiliśmy, ze względu na prośbę rodziny Pawła Adamowicza o nieupolitycznianie niedzielnej tragedii, że nie będziemy uczestniczyć w spotkaniu u prezydenta. Zwracamy się do prezydenta, by on także uszanował wolę bliskich Pawła Adamowicza i przełożył swoją inicjatywę na czas po zakończeniu żałoby - powiedział PAP polityk z władz PO.

W podobnym tonie wypowiedział się szef SLD, Włodzimierz Czarzasty. W liście do prezydenta napisał: Nie jest właściwy moment na działania o charakterze PR-owo politycznym, a Pańskie zaproszenie tak odbieram. 

- Uważam, że to czas wspierania bliskich Prezydenta Adamowicza, czas refleksji, indywidualnego przeżywania żałoby, a dla wierzących czas modlitwy. Nie jest to czas organizowania marszy pod Pańskim patronatem, które z natury będą polityczne. Nie uważam też za fortunne zbierania w tak delikatnej, poważnej sytuacji przywódców politycznych - stwierdził Czarzasty, dodając, że na spotkaniu się nie pojawi.

Również lider partii Teraz! Ryszard Petru poinformował, że ze względu na prośbę rodziny prezydenta Pawła Adamowicza o nieupolitycznianie niedzielnej tragedii nie weźmie udziału w spotkaniu ws. marszu przeciw nienawiści w Pałacu Prezydenckim. Deklarację udziału w spotkaniu złożyli za to przedstawiciele PSL.

Paweł Adamowicz nie żyje

Prezydent Adamowicz zmarł w poniedziałek po południu w gdańskim szpitalu. Trafił tam w niedzielę wieczorem po ataku nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
PO i SLD nie spotkają się z Andrzejem Dudą ws. wspólnego marszu. "To nie jest moment na działania PR-owo polityczne"
Zaloguj się
 • aarek_ch

  Oceniono 6 razy 2

  Słusznie, to szczyt bezczelności, że Duda - przedstawiciel Przemysłu Nienawiści - zabiera w tej chwili głos...

 • pn-ski

  Oceniono 2 razy 0

  Glapiński może odetchnąć i pobrać zasłużony masaż u swoich dwórek.

 • maciej.sowinski1947

  Oceniono 1 raz -1

  Paniusia Pawlowicz juz zdazyla naglosnic swoje brudne mysli oskarzajac Owsiaka o smierc Adamowicza i opisujac Owsiaka jako obrzydliwego czlowieka rozbudzajacego u innych uczucia nienawisci.
  I kto tu jest naprawde obrzydliwy?

 • 66kropek

  Oceniono 7 razy -3

  PO i SLD urządza swój własny marsz z hasłami miłości i wybaczenia oczywiście. Rzygać się chce i tyle. Może byłoby dobrze gdyby WSZYSCY zamknęła się na jakieś 24 godziny...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX