Komentarze (250)
Paweł Adamowicz nie żyje. Jego długoletni współpracownik: Czy nas to otrzeźwi? Nie mam żadnej nadziei
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • 13sw

  Oceniono 5 razy 1

  Śmierć tego i kolejnych Polaków nic nie zmieni. Bezzębny gnom chce pełni władzy i chce ukarać Polaków za to, co zrobił swojemu bratu. Dlatego żadna tragedia nic nie zmieni - TVP będzie kłamać jak kłamała, rząd będzie gwałcił Konstytucję jak gwałcił, fałsz będzie królował jak króluje.

 • tadjan

  Oceniono 15 razy 1

  dzieci i młodzież pod wodzą szalonego Owsiaka zbierały pieniądze przez 27 lat, żeby zebrać miliard złotych........ a o ile prostszy sposób wymyślono na górze:
  1 400 000 000 zł rocznie naszych pieniędzy na naukę religii w szkole,
  1 300 000 000 zł rocznie naszych pieniędzy na telewizję reżimową,
  4 x 1 000 000 000 zł na zwrot depozytów ludziom okradzionym w SKOKach z funduszu bankowego, czyli faktycznie naszych pieniędzy
  I co mamy powiedzieć tym dzieciom, które już dawno dorosły, że są głupie lub naiwne ..... skoro one chcą kupować sprzęt ratujący życie swoim młodszym kolegom.
  Narodzie, może już czas się przebudzić i wziąć sprawy w swoje ręce..... bo ani władza, ani kościół watykański wam nie pomoże, bo oni was wyłącznie okradają.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 17 razy 1

  Jaka nienawiść? Jaka pogarda? Zabójstwa dokonał kryminalista chory na ostrą formę schozofreni, który po wyjściu z więzenia powinien od razu trafić do szpitala psychiatrycznego bo stwarza bardzo duże zagrożenie dla otoczenia.

  Ktoś tego człowieka z więzienia wypuścił, ktoś wpuścił go na finale WOŚP do strefy zamkniętej, na scenę.

  Ktoś ponosi odpowiedzialność za tupolewizm po stronie systemu penitencjarnego i za tupolewizm przy organizacji imprezy. I to na pewno nie jest jakaś abstrakcyjna pogarda, czy nienawiść, tylko ludzie z krwi i kości.

 • kacperos444

  0

  Wszystko w naszych rękach. Musimy uszanować pamięć ale jednocześnie poprawić kwestie bezpieczeństwa, bo z tą na finale było na bakier!

 • stronzo_bestiale

  Oceniono 2 razy 0

  Może by tak słówko o kodziarskich hasłach i wezwaniach, by politykę na ulicy robić? Może by to odświeżyć po kilkunastu miesiącach?

  Banda załganych hipokrytów. Odpowiedzią na nienawistne przekazy w życiu publicznym jest jeszcze więcej nienawiści (oczywiście jedynie słusznej, do tych złych).

 • rgosc7

  Oceniono 6 razy 0

  Nie otrzeźwiejemy. Ten nowy styl uprawiania polityki zaszczepił Kaczyński i trafił na podatny grunt - musi nastąpić wymiana pokolenia i dopiero wtedy mamy jakąś szansę...

 • kawozuka

  Oceniono 2 razy 0

  jestem zdruzgotana, w moim ukochanym, rodzinnym Gdańsku doszło do zbrodni- bardzo trudno mieć nadzieję, bardzo trudno wierzyć ,że to pokiereszowane społeczeństwo jeszcze raz pokaże ,że może wznieść się na poziom solidarności i odpowiedzialności . Ogromny smutek i żal wypełnia moje serce. Ale zapamiętam uśmiech....

 • jakub13579

  Oceniono 10 razy 0

  Śmierć papieża była naturalną koleją rzeczy.
  Następstwo Smoleńska realizacją politycznego planu Kaczyńskiego.
  Zabójstwo prezydenta Adamowicza choć nie 1:1 jest powtórką zabójstwa Prezydenta Narutowicza z 1922 roku.

 • get_n

  Oceniono 4 razy 0

  To smutne ze taka tragedie niektorzy wykorzystuja jako narzedzie polityczne.

 • 4v

  Oceniono 6 razy 0

  Nadal uważacie że to wina polityków?
  Jasne że tak. Po części tak. I na pewno po większej części wina tych z PiS.

  Ale!

  Ale jest coś takiego, jak ci wszyscy doradcy. PR, spin doktorzy. I oni radzą: dziś sprzedaje się AGRESJA. agresywni celebryci, vlogerzy. Agresywni artyści i ich dzieła, agresywny design samochodów. Agresywne makijaże i agresywne "niezależne" kobiety (jak by nie można było być łagodną i PRAWDZIWIE niezależną przy tym, a nie z maską na twarzy, dosłownie i w przenośni).

  Dlaczego nikt nie rozlicza PiaRowców? Agencji, jak i "wolnych strzelców"? to oni doradzają politykom, to oni być może wymyślili i nakręcili całą tę szopkę PIS-PO, która to stała się autentyczna dopiero po Smoleńsku?

  Czemu nikt nie szuka u źródła? Bo PR, jak widzę, podobnie jak lobbyści wszelkiej maści, zawsze są nietykalni. CZEMU???

 • misiek12321

  Oceniono 8 razy 0

  Ja też nie mam nadzieji, Polacy to najbardziej ku... ki, podły i zawistny naród jaki nosi ziemia..

 • jasna0ster

  Oceniono 6 razy 0

  ŻAL, NIEPOWETOWANY ŻAL, TRUDNO MÓWIĆ, TRUDNO PISAĆ, MOŻNA TYLKO ZAPŁAKAĆ

 • stronzo_bestiale

  Oceniono 3 razy -1

  Trzeba by zacząć od dostrzeżenia belki we własnym oku. A to - jak widać - piekielnie trudne.

 • fajny_zajety

  Oceniono 7 razy -1

  Prezydent Paweł Adamowicz nie otrzymał poparcia Platformy Obywatelskiej w wyborach na prezydenta Gdańska. Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna pytany o decyzje jednoznacznie stwierdził, że partia wystawi własnego kandydata agresja była nawet ze strony PO która nie poparła Adamowicza na prezydenta Gdańska

 • xegar

  Oceniono 5 razy -1

  PiS może teraz BARDZO zaplusować, przywracając karę śmierci dla osób takich jak SMW. Ten jeden raz będa mieli WSZYSTKICH po swojej stronie. A potem się pokłócimy, jak zwykle...

 • doomsday

  Oceniono 11 razy -1

  Z całą pewnością Stefan W. będzie miał w Polsce naśladowców. To tylko kwestia czasu.
  Ruch "Żółtych Kamizelek" we Francji jest tylko pozornie nie związany z tym , co się stało w Gdańsku.
  Cała Europa się gotuje i trzęsie. Elity oderwały się od ludzi i szybują nie wiadomo gdzie. Od czasu do czasu ktoś je sprowadza na ziemię , aż w końcu dojdzie do generalnej konfrontacji. Możecie mnie nazywać antysemitą i kimkolwiek. Rzeczywistości i tak nie zakłamiecie.

 • d.alexa

  Oceniono 3 razy -1

  Panie Pawlak, żyj pan przyzwoicie, nie krzywdź ludzi, nie niszcz środowiska, nie obnoś się z rozlanym na twarzy uśmiechem pogardy do innych i nie werbalizuj jej, a wspomnienia o panu nie będą złe.
  Myśli pan, że tylko on znał opisywanego człowieka, hę?
  Ludzie zarabiają całym życiem na pamięć o sobie, ot i tyle.

 • i_co_mi_zrobisz

  Oceniono 6 razy -2

  Juz po tym jak Kaczynski ze swoimi siepaczami ukradli wagon 1 klasy dla ministra z Austrii mialem zle przeczucia, chyba zaadoptuje dzika z tego wszystkiego.

 • Orry Main

  Oceniono 12 razy -2

  Ja też straciłem nadzieję od razu po tym jak tą tragedię wplątano w politykę. Przecież to jest zwykły psychol który sam nie do końca wie co robi a to że coś tam wspomniał o jednej z partii to nie należy tego słuchać tylko takich trzeba odizolować od społeczeństwa

 • tarish

  Oceniono 5 razy -3

  Widzę tu sporo postów, które nawołują do nienawiści. Jak widać cześć strony politycznej, uwielbiająca PO, nie potrafi inaczej.

 • gadolinn

  Oceniono 11 razy -3

  Boje sie, ze na tej fali "och jaki on byl cudowny" zaczniecie mu stawiac pomniki, jak Jankowskiemu. Jeden by pedofilem, drugi zlodziejem. Obaj klamcy patologiczni.

 • gadolinn

  Oceniono 9 razy -3

  Nie ma co otrzezwiac. Trzeba popatrzec na fakty. Ziutek wtargnal na scene, zadzgal prezydenta, wypowiedzial swoj manifest (ty wuju taki a taki siedzialem niewinnie) i dal sie pojmac. Kto tak robi? Tylko osoba, ktora chce zwrocic na cos uwage. W tym przypadku moze to byc aktywnosc kryminalna Adamowicza, w ktorej bral udzial zabojca. Pewnie mu cos obiecali, ziutek posiedzial 5 lat, wyszedl, a tu figa z makiem. Z faktow wynika, ze to byla zemsta za to co Adamowicz zrobil. Nie mam innego wytlumaczenia.

 • qawsedrftg

  Oceniono 9 razy -3

  Dlaczego nas? To POPiS prowadzi swoją udawaną wojnę. Co my mamy z tym wspólnego? Przecież to dawni koledzy.

 • adam_l27

  Oceniono 8 razy -4

  A najśmieszniejsze jest to że ten artykuł był opublikowany o 16:41 czyli kilka godzin przed wieczornymi Wiadomościami. Tacy z was hiPOkryci. Tak, nie będzie u was żadnej zmiany bo zmianę trzeba zacząć od siebie. A przecież to wy pierwsi już w dniu Katastrofy Smoleńskiej opublikowaliście wspaniały artykuł naciskach na pilotów. Tak że, nie ma dla was nadziei, to fakt.

 • adam_l27

  Oceniono 6 razy -4

  No tak: to teraz powiedzcie mi skąd te wasze pretensje do wczorajszych "Wiadomości" się biorą jeśli w artykule powyżej też tylko wspominacie grzechy jednej- tej drugiej- strony ?

 • helwiusz

  Oceniono 10 razy -4

  " Na którymś z prawicowych portali w komentarzach ludzie pisali, że robią zbiórkę na adwokata dla tego człowieka, który zaatakował Adamowicza nożem." [z wywiadu]

  Przed dwoma około laty, na pewnym głośnym spektaklu warszawskiego teatru inscenizowano zbiórkę nie na papugę ale na płatnego mordercę, który miałby usunąć J. Kaczyńskiego. "Klątwa" cieszyła się wielką popularnością u liberalnej publiczności i prasy, "Newsweek" i "Polityka" nazwały ją najważniejszym spektaklem polskim od wielu lat. Medice, cura te ipsum!

 • hoogo

  Oceniono 12 razy -4

  Pisałem to już pod innym wątkiem ale chcę przekleić:
  Jak możecie wypisywać takie bzdury? Widzicie pogardę z jaką wypowiadacie się o PiSiakach? Nie sądzicie, że pisząc po raz kolejny o Prezydencie per "....." lub o Ministrze Sprawiedliwości per "....." dorzucacie kolejną butelkę benzyny do tego ogniska?

 • niktalboktos

  Oceniono 4 razy -4

  Tez nie mam większych nadziei ze nas to trzezwi, nas jako społeczeństwo. Wystarczy poczytać wpisy i opinie tu na portalu gazety z ostatnich kilku lat. Chorzy z nienawiści forumowicze nawet tematy sportowe i naukowe sprowadzają do wymiaru polskiej polityki. Morlaną odpowiedzialnośc za t e sytuację ponoszą niektorzy politycy z obydwu stron sceny politycznej, którzy po prostu nie potrafią przegrywać. W związku z tym chwytają się wszelkich sposobów by powrócic....to oni powinni uderzyc sie w pierś. Firma Owsiaka nie nalezala do tych lagodzących obyczaje, tak jak nie nalezy do nich firma niejakiego ojca dyrektora...

 • mydelko.fa

  Oceniono 6 razy -4

  Ale trzeba przyznać, że antypolskie bydło przycichło od wczoraj. Przekonali się, że nie mogą czuć się bezkarni. Teraz za każdym razem się dwa razy zastanowią, zanim przystąpią do ataku na Polskę i Polaków. Chociaż tyle.

 • dojcze_kabana

  Oceniono 11 razy -5

  Nie otrzeźwi was. Za nic macie apele rodziny o nieurządzanie polityki na trumnie sp. Adamowicza.

 • psi_zgryz

  Oceniono 12 razy -6

  To tragedia stracic meza, ojca. To tragedia co sie stalo. Ale tak sie przygladam I widze, ze to swiatna okazja dla Wyborczej, aby ugrac na tej tragedii jak najwiecej dla siebie. Gdy Polska wprowadzala prawo do karania ludzi za pomowienia o udzial w Holokauscie to Gazeta podniosla wielkie larum. Ale teraz juz jej zolnierze wzywaja do wprowadzenia kar za tzw "mowe nienawisci". Oczywiscie tylko Gazeta bedzie orzekac co ta mowa niewnawisci jest.

 • alberts

  Oceniono 10 razy -6

  Porównanie Adamowicza do Geremka obraża tego pierwszego. Adamowicz pracował dla Polaków, Geremek dla Żydów.

 • rayenne

  Oceniono 12 razy -6

  Adamowicza zabił wariat i nie z pobudek politycznych. Nie róbcie z tragedii kolejnej "pozycyjnej" wojny dwóch obozów.

 • majacywszystkogdzies

  Oceniono 13 razy -7

  Prezydenta zabił świr. Co ma nas otrzeźwić, przygłupie?

 • suwaratk

  Oceniono 11 razy -7

  "Ta atmosfera, mowa nienawiści, przyczyniły się do tego" Czy aby na pewno? Czy pytał Pan o to zabójcę? Skąd ma Pan takie informacje?
  Właśnie takie wypowiedzi prowadzą do tego o czym Pan mówi, wmawianie ludziom że prawdziwe motywy są inne i upolitycznianie każdej tragedii. Brzydzi mnie to...
  To zwykły bandyta i zwyrodnialec który resztę życia powinien spędzić w więzieniu...

 • mydelko.fa

  Oceniono 13 razy -9

  Czy żydowskie komando z czerskiej zaprzestanie swoich obrzydliwych antypolskich ataków i paszkwili? Bardzo mało prawdopodobne. Także nie, nic się nie zmieni.

 • stanislawperkoz

  Oceniono 15 razy -9

  Ile ta POmpa będzie trwała? Będą miesięcznice? Może jakiś POmnik?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX