Trzaskowski nie rozumie przeciwników lekcji tolerancji. "To jest zdrowy rozsądek i troska o nasze dzieciaki"

Rafał Trzaskowski nie rozumie sprzeciwu organizacji Ordo Iuris wobec lekcji przeciw nienawiści, które mają się odbyć w warszawskich w szkołach po zamachu na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. - Tu nie ma cienia żadnej ideologii - podkreślił prezydent Warszawy.

Rafał Trzaskowski dodał, że nie potrafi pojąć, jak można sprzeciwiać się walce z mową nienawiści. - Ja tego kompletnie nie rozumiem. Wszystko, co ostatnio robię, prawica interpretuje jako działania ideologiczne. Nie rozumiem, jak można być przeciwko lekcjom tolerancji. Tu nie ma cienia żadnej ideologii. Chyba wszyscy chcemy walczyć z nienawiścią i hejtem - ocenił Trzaskowski.

Prezydent Warszawy dodał, że wielu rodziców nie orientuje się, jaka jest rola internetu w szerzeniu nienawiści, więc zadaniem szkoły jest wspomóc ich w ochronie dzieci. - To jest po prostu zdrowy rozsądek i troska o nasze dzieciaki - skwitował Rafał Trzaskowski.

Zamach na Pawła Adamowicza

- Ta tragedia dociera do nas etapami - ocenił Rafał Trzaskowski. Przyznał, że włos jeży mu się na głowie, gdy czyta doniesienia mediów o tym, że zamachowiec Stefan W. zeznał, iż planował również atak w Warszawie w tłumie ludzi.

Karolina Lewicka zapytała, czy Rafał Trzaskowski rozważa, by w szczególnych sytuacjach korzystać z usług ochrony. - Dojrzewamy do pewnych decyzji, do pewnej refleksji. Będę o tym rozmawiał. Nie wyobrażam sobie ochrony na co dzień, ale być może w sytuacjach publicznych trzeba będzie zmienić przyzwyczajenia - powiedział Trzaskowski.

Prezydent Warszawy odniósł się także do nienawiści na tle politycznym szerzonej w debacie publicznej. - Machałem ręką na to wszystko, co działo się w telewizji i internecie - przyznał Trzaskowski i dodał, że takie rzeczy trzeba zgłaszać organom ścigania.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Posłuchaj podcastu!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (118)
Paweł Adamowicz nie żyje. Rafał Trzaskowski o śmierci prezydenta Gdańska w zamachu
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 35 razy 23

  Lekcje należy zacząć od sejmu,

  bo tam jest jądro nienawiści !

  "Mordy zdradzieckie,

  jesteście kanaliami "!

  ...taka jest mowa sejmowa...

 • eski57

  Oceniono 24 razy 12

  - Instytut kultury Prawnej Ordo Iuris - TO Coś powinno nazywać się ; Instytut KATOLICKIEJ Kultury Prawnej , bo prezentuje skrajne katolickie – ortodoksyjne – klerykalne poglądy , pozbawione tolerancji , NIE ma więc nic wspólnego z ogólnym pojęciem kultury prawnej !
  - Na jakiej podstawie ONI zgłaszają SPRZECIW wobec zamierzanego tematu lekcji wychowawczej ? Wydaje mi się , że TO jest Uzurpatorstwo ? ! - Opiniować sobie mogą , ale w tym temacie i w obecnym czasie nawet opinią nie powinni wprowadzać zamieszania !!

 • marudna.maruda

  Oceniono 31 razy 11

  Co tu nie rozumieć? "Lepszy " gatunek ludzkości nie przewiduje czegoś takiego, jak tolerancja. Ma być tak, jak oni sobie życzą. Nieuleczalne kaleki mają się rodzić, żeby cierpieć i żeby cierpiały ich rodziny- to taka droga do zbawienia tych z Ordo luris oraz tych z ław sejmowych. Nieświadome dzieci mają pozwalać na molestowanie i wykorzystywanie, a uchodźców odsyłać na tereny wojenne, bo w kraju, w którym pięknie się śpiewa "nie było miejsca.." jednak to miejsce ma być tylko dla swoich. Tolerancja- słowo obce prezesowi, więc jest oczywiste, że nie pozwoli na takie fanaberie. Wszyscy muszą wierzyć w nieomylność nawet nie Boga, ale polskęzbawcy.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 19 razy 9

  Trzaskowski nie rozumie przeciwników lekcji tolerancji...
  a to, że z reguły największymi kanaliami są ci którzy na co dzień wycierają sobie gębę X przykazaniami, błogosławieństwami i przykazaniem miłości...
  to że największe złodziejstwo, kumoterstwo i zamordyzm wyprawia partia która odwołuje się do prawa i sprawiedliwości...
  i to ze ci tzw prawdziwi patrioci, jedno co potrafią to demolować, ganiać z bejzbolami, ale za to nie znają zbyt dobrze ani języka polskiego, ani historii ani tym bardziej kultury naszego kraju etc etc etc
  to pana nie dziwi???????

 • czechy11

  Oceniono 21 razy 9

  Panie Tafale niech Pan prześledzi jak finansowane jest Ordo Iuris a bedxie Pan wiedział dlaczego

 • czechy11

  Oceniono 20 razy 8

  Panie Rafale wystarczy być w sekcie Ordo Iuris sekcie finansowanej nie wiadomo przez kogo i skąd, która w cywilizowanych krajach została zakazana jako agentura. Przypominam, ze to ta agentura służąca do destabilizacji kraju panoszy się w gabinetach i urzędach naszego państwa wykonując polecenia kremlowskiego mocodawcy.

 • 1852m

  Oceniono 11 razy 7

  Masz tolerować członka proboszcza w pupie swojego dziecka. Ale już nie wolno tolerować gdy dwóch facetów robi to samo z miłości.

 • marrob

  Oceniono 8 razy 6

  PO jak zawsze ma problem z opowiadaniem o problemie. A to trzeba powiedzieć konkretnie. Ordo Iuris to ręka koscioła katolickiego w Polsce. Czyli popierający pedofilów. Oni własne dzieci podłożą w imię Katolicyzmu i Wiary . Chore ale to tacy pedofile.

 • ochujek

  Oceniono 12 razy 6

  Tolerancja w katolickim kraju? Zapomniał gdzie jest. W Polsce władza toleruje tylko sutannowych pedofilów i tych co ukrywają zbrodniarzy po innych parafiach. Nie toleruje protestów przeciw faszyzmowi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX