Liderka antyszczepionkowców przegrała w sądzie ze znanym lekarzem

Przegrana liderki ruchu antyszczepionkowego w sądzie. O zniesławienie pozwał ją dyrektor Instytutu Profilaktyki Zakażeń - doktor Paweł Grzesiowski za to, że nazwała go lobbystą finansowanym przez koncerny farmaceutyczne.

Szefowa stowarzyszenia STOP NOP Justyna Socha sugerowała, że Grzesiowski represjonuje lekarzy, którzy są przeciwnikami obowiązkowych szczepień ochronnych.

Sędzia Magdalena Wrotoń w krótkim uzasadnieniu stwierdziła, że Socha nie udowodniła swoich oskarżeń, a postawione Grzesiowskiemu zarzuty poniżały go przed opinią publiczną. - Oczywistym jest, że dla lekarza takie twierdzenia mają wydźwięk pejoratywny – mówiła sędzia.

Socha stwierdziła, że to zły i krzywdzący wyrok, "bo odbiera nam się prawo do głoszenia własnych poglądów".  - To jest wyrok, który znaczy, że w Polsce nie ma wolności słowa. Organizacje społeczne, które zwracają się do rządu z wnioskiem o sprawdzenie konfliktu interesów ekspertów, którzy podejmują decyzję o nakładaniu kolejnych obowiązków na obywateli, których dzieci cierpią na powikłania poszczepienne. A państwo za te powikłania nie chce ponosić odpowiedzialności. Ten system jest głęboko niesprawiedliwy - komentowała w sądzie szefowa STOP NOP. 

Justyna Socha ma zapłacić 2 tys. zł grzywny oraz wpłacić 10 tys. zł nawiązki na rzecz jednego z warszawskich szpitali.

W listopadzie ubiegłego roku sejmowe komisje zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny opowiedziały się za odrzuceniem obywatelskiego projektu, który przewidywał likwidację obowiązku szczepień ochronnych.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (8)
Liderka antyszczepionkowców przegrała w sądzie ze znanym lekarzem
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 8 razy 8

  Socha, ci, którzy te szczepionki wynalźli, są laureatami nagrody Nobla !

  Ty, ze swoimi poglądami, nagrody Nobla nie dostaniesz.

 • caririnho

  Oceniono 5 razy 5

  durna babo, kiedy głosisz bezpodstawne kalumnie, to już nie są "własne poglądy" tylko publiczne oskarżenie, które trzeba udowodnić.... Kwestię twoich poglądów na temat szczepień litościwie pominę bo nie warto i są to zagadnienia z tej samej półki co "płaska ziemia"...

 • perski_dziadzio

  Oceniono 1 raz 1

  Za głupotę trzeba płacić.

 • benkenobik

  0

  Liderka ciemnogrodu! Jak to brzmi w CV!
  Ale po co jej CV???
  Nasze szkoły, przedszkola i żłobki nie dla antyszczepionkowców!
  Wysyłać na księżyc!

 • jungleman

  0

  Ale halo, debilizm to nie są poglądy!

 • zorro318

  0

  Socha do sochy! NOMEN OMEN! Nazwisko idealnie dopasowane do intelektu.
  P.S. Przepraszam wszystkich innych PT Noszacych to praslowianskie nazwisko.

 • solaris69

  0

  W sumie, bycie „Liderem Antyszczepionkowców” oznacza, że ze wszyskich niedouczonych, nierozgarniętych i zacofanych jest się... na pierwszym miejscu. Gratulacje!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX