Pogróżki, czerwone kartki, hejt. Dr Grzesiowski o "internetowej wojnie" z antyszczepionkowcami

To masowy hejt. Do tego zachęca się ludzi na forach organizacji antyszczepionkowych - przekonuje dr Paweł Grzesiowski, lekarz, członek Pediatrycznego Zespołu Ekspertów do Spraw Programu Szczepień Ochronnych.

W czwartek liderka ruchu antyszczpionkowego Justyna Socha przegrała proces o pomówienie z dr Pawłem Grzesiowskim. Szefowa stowarzyszenia STOP NOP sugerowała, że Grzesiowski represjonuje lekarzy, którzy są przeciwnikami obowiązkowych szczepień ochronnych. Nazwała go też lobbystą finansowanym przez koncerny farmaceutyczne. Sąd uznał, że Socha nie udowodniła swoich oskarżeń, a postawione Grzesiowskiemu zarzuty poniżały go przed opinią publiczną.

Lekarz w pełni zgadza się z uzasadnieniem zaprezentowanym przez sąd. - To pokazuje, że dyskusja publiczna czy różnice poglądów, nie mogą zamienić się w poniżanie ludzi i obrzucanie wyzwiskami – mówił w rozmowie z TOK FM Paweł Grzesiowski. Jak przyznawał lekarz, agresja słowna często jest bardziej dotkliwa niż agresja fizyczna. - Ja jestem lekarzem i nie mogę mieć przypisywanego tego, że jestem skorumpowany. Nie mogę pozwolić na niszczenie mojego autorytetu – podkreślał.

Justyna Socha zapowiedziała, że zaskarży wyrok. - Uzasadnienie jest szalenie jasne. Nie wiem, jaki jest punkt odwołania. Takie są procedury i trzeba jej uszanować. Każdy ma prawo do odwołania, mogę być tylko do dyspozycji sądu – zapowiadał lekarz.

W jego opinii proces nie dotyczył tego, czy szczepionki są dobre czy złe. - Chodzi o to, na jakim poziomie będzie się toczyła dyskusja o szczepieniach. Każdy ma prawo do swojego zdania, jednak kiedy ta rozmowa zmienia się w obrzucanie wyzwiskami, to trzeba reagować – przekonywał Grzesiowski.

Lekarz opowiadał też o internetowym hejcie, z jakim się spotyka w swojej działalności. - Dostajemy listy z pogróżkami, czerwone kartki. Spamuje się nasze skrzynki pocztowe. Mówię my, bo chodzi o kilkunastu lekarzy, którzy wypowiadają się na temat szczepień w Polsce. To masowy hejt. Do tego zachęca się ludzi na forach organizacji antyszczepionkowych. Ogłaszane są jakieś zbiorowe akcje – podkreślał lekarz.

Jak dodawał, planuje zgłosić te sprawy organom ścigania. - Określa się nas drastycznym epitetami. To jest wojna, która dzieje się w internecie. Będziemy zgłaszać to na policję. Teraz klimat społeczny jest lepszy, żeby publicznie mówić o tym, co się dzieje w internecie – podsumowuje dr Paweł Grzesiowski.

listopadzie ubiegłego roku sejmowe komisje zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny opowiedziały się za odrzuceniem obywatelskiego projektu, który przewidywał likwidację obowiązku szczepień ochronnych.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (141)
Pogróżki, czerwone kartki, hejt. Dr Grzesiowski o "internetowej wojnie" z antyszczepionkowcami
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 51 razy 43

  Wielcy uczeni, doktorzy, a dyskutują z antyszczepionkowcami.

  W tej sprawie nie ma dyskusji ! ! ! !

  Konstytucja, art.68 ust. 4

  - władze publiczne są obowiązane do zwalczania chorób epidemicznych...

 • pferben

  Oceniono 36 razy 30

  Za dużo tych dyskusji. Nie powinno się dopuszczać do publicznych wypowiedzi celebrytów, aktorek, blogerów i innych, tego typu aktywistów, na tematy, o których nie mają bladego pojęcia. Jak , na jakim poziomie może toczyć się dialog pomiędzy dr. Grzesiowskim, a plaskoziemcem spod Ostrołęki?

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 28 razy 24

  Cywilizacyjny świat, a do niego zalicza się niewiele państw, jest zagrożony odkąd Trump chce nim rządzić. Niestety populiści, demagodzy na youtube wygrywają.

 • artu30

  Oceniono 22 razy 20

  sandry i karyny wiedzą lepiej niż medycyna na świecie, średniowiecze

 • 600ps

  Oceniono 21 razy 19

  Wielka dyskusja czy szczepic dzieci czy nie jest zbedna. Rodzice którzy nie chca szczepic swoje pociechy w chwili choroby muszy pokrywac koszty leczenia z wlasnej kieszeni.

 • incipit

  Oceniono 21 razy 19

  Tak zielone ludziki szczodrze opłacane rozwalają polskie społeczeństwo.

 • wolf01

  Oceniono 22 razy 16

  Skoro nie chcą szczepić swoich dzieci to jak ta banda oszołomów przeżyła dzieciństwo skoro SZCZEPIENIA BYŁY OBOWIĄZKOWE to teraz niech maja swoje GETTA dla antyumyslowych gdzie beda PŁACIĆ ZA WSZYSTKO za opiekę lekarska 100% , przedszkola, żłobki , czy leki żadnego 500+ czy innych ulg skoro chcą być tacy antysystemowi to niech nie korzystają z dobrodziejstw cywilizacji

 • czarna_zoska

  Oceniono 13 razy 13

  Nastepna faszyzujaca orgsnjzacja z ktora nasz Niby Rzad nie umie sobie poradzic.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX