Dziesiątki tysięcy ludzi wzięły udział w ostatnim pożegnaniu Pawła Adamowicza

Według policji około 45 tysięcy osób wzięło udział w ostatnim pożegnaniu Pawła Adamowicza. Bazylika Mariacka, w której odbywa się msza pogrzebowa, wypełniona jest do ostatniego miejsca.

W mszy biorą udział nie tylko najbliżsi Pawła Adamowicza, politycy, samorządowcy, ale też mieszkańcy miasta. Od rana stała przed kościołem długa kolejka chętnych. Nie wszyscy zdołali wejść do świątyni. Na ulicach wokół bazyliki zebrały się tłumy.

-  W ostatnim pożegnaniu prezydenta Pawła Adamowicza w Gdańsku uczestniczy około 45 tysięcy osób - poinformował podkom. Michał Sienkiewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Mszę oglądać można na ośmiu telebimach ustawionych w całym mieście.

Ostatnie pożegnanie Pawła Adamowicza

Także w wielu innych miastach oglądać można relację z mszy pogrzebowej. Co najmniej kilka tysięcy osób zebrało się na placu Zamkowym, gdzie odbywa się transmisja uroczystości pogrzebowych.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (2)
Pogrzeb Pawła Adamowicza. Dziesiątki tysięcy ludzi wzięły udział w ostatnim pożegnaniu prezydenta
Zaloguj się
 • kotkluska2016

  Oceniono 2 razy 0

  A tymczasem na prawicy jeden przekaz się przebija: Oszalałe z nienawiści lewactwo preparuje świeckiego świętego z antypolskiego malwersanta. Panie Żakowski, niech się Pan ocknie. Niech Pan nie liczy na refleksję z tamtej strony.

 • endrju1521

  Oceniono 2 razy 0

  Kaczyński nażarł się karmy dla kota

  i jest w absmaku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX