Min. Brudziński zdecydował. Firma ochroniarska, która zabezpieczała WOŚP w Gdańsku, straci koncesję

Szef MSWiA, Joachim Brudziński, zdecydował o cofnięciu koncesji firmie ochroniarskiej "Tajfun". Decyzja ministra ma być wynikiem zapoznania się ze specjalnie przygotowanym raportem.

Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji poinformował, że podjął decyzję o rozpoczęciu procedury odebrania koncesji firmie ochroniarskiej, która zabezpieczała finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, podczas którego został ugodzony nożem prezydent miasta, Paweł Adamowicz

"Została dzisiaj podjęta przez mnie decyzja o wszczęciu procedury odebrania koncesji firmie ochroniarskiej, która zabezpieczała to niedzielne światełko do nieba, firmie ochroniarskiej wynajętej przez organizatora tej imprezy, imprezy - co trzeba podkreślić - która nie była imprezą masową" - powiedział Brudziński w Radiu Maryja.

Minister rządu PiS podkreślił, że była to "jedyna decyzja", jaką mógł podjąć po zapoznaniu się z raportem przygotowanym przez Departament Zezwoleń i Koncesji MSWiA. Tłumaczył, że "skala naruszeń, skala niefrasobliwości, nieodpowiedzialności, skala błędów, patologii jest naprawdę porażająca".

Zatrzymanie szefa ochrony finału WOŚP w Gdańsku 

Joachim Brudziński odniósł się także do zatrzymania w poniedziałek (21 stycznia) pracownika firmy Tajfun, który miał wprowadzić policję w błąd, mówiąc że 27-latek, który zaatakował prezydenta Pawła Adamowicza, miał się posługiwać plakietką z napisem "media". 

"To policja zidentyfikowała tego człowieka, który wprowadzał tutaj taki komunikacyjny chaos, kłamstwo, czyli namawiał do składania fałszywych zeznań pracowników agencji ochrony, sam też mataczył w tych zeznaniach" - stwierdził minister. "Wszystko wskazuje na to, że plakietka medialna, która rzekomo upoważniała do wstępu na scenę mordercy okazała się być - wszystko na to wskazuje, to oczywiście będzie jeszcze rozstrzygała prokuratura - podrzucona przez szefa tej ochrony tam na miejscu" - mówił.

Prokuratura Krajowa poinformowała o zatrzymaniu szefa ochrony imprezy WOŚP w poniedziałek (21 stycznia) rano. 

Według informacji PK pracownik firmy Tajfun, odpowiedzialny za organizację ochrony finału WOŚP w dniu 13 stycznia, miał wprowadzić policję w błąd. 

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk poinformowała z kolei, że szef ochrony imprezy WOŚP w Gdańsku - Dariusz S. - usłyszy dwa zarzuty składania fałszywych zeznań oraz kolejny - podżegania innych do składania fałszywych zeznań.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Joachim Brudziński zdecydował - firma ochroniarska, która zabezpieczała WOŚP w Gdańsku straci koncesję
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 1 raz 1

  Przede wszytkim ktos bedzie musial beknac za brak karetki pogotowia, brak chocby jednej karetki jasny znak ze mamy do czynienia z bantustanowa impreza dla buszmenow Choc 3 RP byl kontynuatorka peerelowskiego dziadostwa. Braku karetki nie da sie niczym wyjasnic,

 • rbik53

  Oceniono 3 razy 1

  .
  A jaki wkład w bezpieczeństwo finału WOŚP wniósł Brudziński i jego służby?
  - Państwo Polskie już dawno opuściło tych Polaków, jakby byli trędowaci, rozsiewali wirusy i sprowadzali na PiS i kler robactwo z Afryki.
  Niech więc Brudziński nie będzie teraz taki gniewny i sprawiedliwy. Jaja jakieś.

 • miw.d

  Oceniono 2 razy 0

  A jak to było do tej pory przez lata działalności WOŚP? Czy to nie policja zapewniała ochronę
  i bezpieczeństwo Orkiestrze, tylko nienawiść pisu, kościoła, Pięty i reszty zostawiła Orkiestrę
  w zasadzie na pastwę losu, bo ona jest KONTROWERSYJNA? gazetawroclawska.pl/pis-wosp-prosze-bardzo-ale-bez-policji-strazy-i-urzedow-bo-to-kontrowersyjna-akcja/ar/9217451
  Gdyby nie to wszystko, może bandzior nie wdarłby się na scenę, może Prezydent Gdańska
  żyłby?

 • swobodan1

  Oceniono 5 razy -1

  Mam pytanie dlaczego wczoraj dziennikarz "GW" Paweł Wroński w telewizji
  TVN 24 w programie "Loża prasowa" kłamał mówiąc,że Stefan W. miał plakietkę
  "Media" ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX