Gronkiewicz-Waltz dostała policyjną ochronę. Po incydencie na Uniwersytecie Warszawskim

Hannie Gronkiewicz-Waltz przyznano policyjną eskortę. Kiedy 14 stycznia była prezydent Warszawy przebywała na dyżurze w pokoju nauczycielskim na Uniwersytecie Warszawskim, pojawił się u niej mężczyzna, który zachowywał się agresywnie - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Według ustaleń "Dziennika Gazety Prawnej", była prezydent Warszawy "sama prosiła o ochronę w piśmie do szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego". Jednak "resort nie chce oficjalnie potwierdzić, czy ochrona policji została ustanowiona ani w jakim zakresie. Przyznaje, że po otrzymaniu korespondencji minister osobiście spotkał się z Hanną Gronkiewicz-Waltz".

Gazeta, "ze względu na charakter sprawy", nie informuje o szczegółach dotyczących tej rozmowy, ponieważ - jak podaje - "zakres wykonywanych czynności ochronnych oraz formy i metody są informacjami niejawnymi".

"Funkcjonariusze zawsze podejmują i będą podejmowali działania adekwatne do konkretnej sytuacji" – cytuje wydział prasowy resortu "DGP". Dziennik podaje, że Hanna Gronkiewicz-Waltz w odpowiedzi na prośbę o komentarz odpowiedziała, że nie może "udzielać szczegółowych informacji".

Jak ustalił "DGP", Hanna Gronkiewicz-Waltz wystąpiła po ochronę po incydencie, do którego doszło 14 stycznia - w dniu śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Kiedy była prezydent Warszawy przebywała na dyżurze w pokoju nauczycielskim, na Uniwersytecie Warszawskim, "pojawił się u niej mężczyzna, który miał zachowywać się dość agresywnie". "Interweniowała policja" - informuje gazeta.

Zgodnie z ustaleniami "DGP", nie był to pierwszy tego typu przypadek. Mężczyzna miał nie pierwszy raz nachodzić Gronkiewicz-Waltz na UW.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (5)
Gronkiewicz-Waltz dostała policyjną ochronę
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy 1

  No jest nienawisc w narodzie po tym co sie tam dzialo przed 2015. Sa spore rachunki krzywd i choc Polacy to narod niwolnikow cierpliwych jak ruski chlop. Polak wytrzymaja prawie wszystko od pogardy werbalnej po pogarde wyrazona stawka godzinowa. Ceszcie sie czerska to nie Francja i jej Grande Nation bo po takim zaserwowanym ludziom bardaku to by tu kamien na kamieniu nie zostal. Zreszta tzw. eksperci zauwazyli iz o co chodzi zoltym kamizelkom, przeciez otrzymuja calkiem dobre wyangrodzenia.

 • rzydeta

  Oceniono 7 razy -1

  Niedoszły (na szczęście) prezydent Warszawy, Patryk Jaki-śtam (pełniący z urzędu nadzór nad więziennictwem) dobrze wyszkolił w pierdlu Stefana W. Ponieważ nie wiadomo, ilu jeszcze takich stefanów zostało przygotowanych do mordowania niewygodnych dla kaczystów prezydentów miast - taką ochroną powinien zostać objęty przede wszystkim Rafał Trzaskowski, szczególnie znienawidzony przez opolskiego spadochroniarza.

 • endrju1521

  Oceniono 5 razy -1

  To postępujący rozkład państwa,

  zapoczątkowany przez PiS, po wyborach 2015 r.

  Sto lat niepodległości, i wystarczy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX