"TVP to szczujnia na opozycję". Ale Nowoczesna telewizji publicznej nie zamierza bojkotować

Politycy PO zrezygnowali z udziału w programach telewizji publicznej. Nowoczesna nie zamierza bojkotować TVP. - Nieobecni nie mają racji - przekonywała w TOK FM Katarzyna Lubnauer.

Decyzję o bojkocie telewizji publicznej podjęły władze Platformy Obywatelskiej. Politycy największej partii opozycyjnej nie będą brali udziału w programach TVP. Ale na pewno będzie można w tych audycjach zobaczyć i usłyszeć działaczy Nowoczesnej. Choć szefowa partii, Katarzyna Lubnauer, oceniła, że telewizja publiczna to "szczujnia na opozycję".

- To bardzo ciekawa filozofia - komentowała Karolina Lewicka w rozmowie z polityczką.

- Jeżeli chcemy zmienić telewizję, która rzeczywiście jest szczujnią na opozycję, to musimy wygrać wybory. A jest spora grupa polskich obywateli, którzy nie mają innej telewizji informacyjnej niż TVP Info. Jestem przekonana, że ten wyborca, który ogląda TVP Info, to bardzo często jest wyborca, który nie jest na zawsze przywiązany do PiS.  Nie wygrywa się wyborów bez kontaktu z wyborcą - przekonywała szefowa Nowoczesnej.

Katarzyna Lubnauer negatywnie oceniła dziennikarzy, którzy obecnie pracują w telewizji publicznej. - Będą w przyszłości żałować, że dawali twarz takim programom, jakie teraz mamy - mówiła.

- A nie ma pani wrażenia, że swoją obecnością w programach, posłowie Nowoczesnej legitymizują to, co się dzieje w TVP? - pytała gospodyni Poranka Radia TOK FM, Karolina Lewicka. - Nie. Mam inne wrażenie. Że jak nas nie będzie, to nie będzie głosu, który będzie negatywnie oceniał to, co się dzieje w państwie, w telewizji publicznej. Oddanie pewnej grupy wyborców Prawu i Sprawiedliwości (tych, którzy nie mają dostępu do innych stacji telewizyjnych), to oddanie na dłużej władzy partii Jarosława Kaczyńskiego. Nieobecny nigdy nie ma racji - powtórzyła przewodnicząca Nowoczesnej.

Czytaj też: Politycy PO bojkotują TVP. Jacek Sutryk krytykuje: Powinniśmy być obecni wszędzie>>>

Nowoczesna czeka

Nowoczesna czeka na odpowiedź na swoje pytania, w sprawie spotkania z premierem. Mateusz Morawiecki, przypomnijmy, zaprosił na piątek przedstawicieli wszystkich klubów i kół parlamentarnych. Chce rozmawiać o zmianach w prawie, które trzeba wprowadzić po tym, co wydarzyło się w Gdańsku - zamordowaniu Pawła Adamowicza.

- Nie mamy ochoty na udział w teatrze, tylko w merytorycznej dyskusji - mówiła Lubnauer, argumentując, że pismo-zaproszenie od Morawieckiego jest "bardzo enigmatyczne". Jak stwierdziła, na razie spotkanie wygląda na "pr-ową zagrywkę".
- Kiedy dostaliśmy zaproszenie od prezydenta, to było jasno napisane, że Andrzej Duda chce rozmawiać o marszu przeciwko nienawiści, który miał się odbyć w Gdańsku. Ale kupowanie kota w worku, chodzenie na spotkania, których tematyka nie jest sprecyzowana, uważam za bez sensu - powiedziała szefowa Nowoczesnej.

Czytaj też: Marcin Meller o TVP: Czegoś takiego nie widziałem nawet w stanie wojennym>>>Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (37)
"TVP to szczujnia na opozycję". Ale Nowoczesna telewizji publicznej nie zamierza bojkotować
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 12 razy 4

  TVP powinna zostać zlikwidowana i założona od nowa jako jeden niezależny, profesjonalny program ...

 • cmochall

  Oceniono 3 razy 3

  Ogladajac-sluchajac poltykow Nowoczesnej w audycjach TVP mozna dostac zawalu-robieni sa przez prowadzacych w konia jak male dzieci (przepraszam dzieci-niektore by sie nie daly).Swoja obecnoscia wiecej Nowoczesnej szkodza niz przynosza dobrego.

 • pan.szklanka

  Oceniono 10 razy 2

  TVP oglądają już chyba tylko wyborcy PiS i nieliczni dla tzw. "beki".
  Ponieważ wyborca PiS akceptuje "zamach smoleński" bez ukarania winnych i zwrotu wraku, wycinkę Puszczy z powodu kornika, rozkradzenie koni ze słynnych stadnin, "reformę" edukacji w wydaniu pani Zalewskiej, podróże Szydło, Kempy i wiele, wiele, wiele innych machlojek, to pani Lubnauer jest optymistką, sądząc, że któremuś z widzów otworzy oczy.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  Pisaliscie niedawno o Rysku i wlasnie dzisiaj kolejny swietny gag, po standapie w TVN pozegnal sie slowami witajcie i dosiego, no i jak nie lubic tego niesfornego kawalarza, jego niespokojnego umyslu wiecznie glodnego roznych smiesznostek psot i hop sztosow.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  Bo oni sie tam nienawidza, jeden drugiego utopil by w lyzce wody, zeby brac te ich aktorskie wystepy za rzeczywistosc to trzeba byc ekspertem tefalenu lub gazety wyborczej.

 • kocis1

  Oceniono 7 razy 1

  Wychylmy razem z panem Kaczynskim zdrowie Lubnauer I Biedronia ;) . Mam nadzieję ze taki mąz stanu jak kapitan Schettino dotrzyma obietnicy bojkotu co zaowocuje niewątpliwie jednocyfrowym wynikiem wyborczym towarzyszy z PO ;)

 • kukunapniu

  Oceniono 5 razy 1

  I słusznie, trzeba dawać szansę TVP aby potwierdziła swoją pozycję
  i udowodniła że jest szczujnią nie reformowalną. Po to płacimy politykom
  grube pieniądze aby strzały z liścia przyjmowali na oba policzki bez
  mrugnięcia okiem w pełni swojego profesjonalizmu.

  Trzeba także pokazać że białe jest białe a czarne jest czarne, czyli że ciepłe
  słówka prezesa Kaczyńskiego są tylko grą pozorów i nie ma on ochoty na żadne zmiany.

 • brys47

  Oceniono 7 razy 1

  szczujnia to miedzy innymi tokfm. . Wystarczy poczytać komentarze pod ogłoszeniem decyzji o zakupie śmigłowców. Wycie i jazgot czerskiej tłuszczy.

 • lukki69

  Oceniono 9 razy 1

  I to jest właśnie mowa nienawiści...
  Mówienie że my jesteśmy super kochani inteligentni i uczciwi a oni to bolszewicy faszyści ciemny lud kościelny kipiący nienawiścią jest przaśne i śmieszne dla odbiorcy nie zindoktrynowanego przez media kreujące..

  TVN i Wyborcza szczują podobnie jak TVP szczuje....
  Motłoch PiSu nie jest gorszy od motłochu opozycji....

  Nawet w piaskownicy nie jest tak że jeden Zawsze ma rację , a drugi Nigdy...

  Póki nie przestaniecie napuszczać Polaków od rana do wieczora na siebie mowa nienawiści się nie skończy.

  Czy wynik wyborów jest tego wart???????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX