Komentarze (288)
Robert Biedroń hojniejszy od PiS? W TOK FM mówi o pomyśle, który może przebić 500 plus
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • alik444

  Oceniono 9 razy 5

  Biedroń to jednak rozczarowanie. TVPiS kocha, naszą kasę hojnie rozdaje i populizm szerzy.

 • sunzi15

  Oceniono 15 razy 5

  Biedron wychodzi z siebie, zeby pomoc PiSowi i ePiSkopatowi
  sfinalizowac kato-nazistowski ZAMACH STANU.

  Zwycieska strategia dla demokratycznej opozycji i Rzeczypospolitej
  to Zjednoczony Front Opozycji Demokratycznej.

  Nie ma niczego wazniejszego niz postawienie szlabanu
  kato-nazistowskiemu ZAMACHOWI STANU.
  Gra toczy sie o WSZYSTKO!!!

 • autonomy

  Oceniono 11 razy 5

  Zróbcie nawet i 10 tys. plus. miesięcznie dla każdego, tylko jestem ciekaw kto wam wtedy ofermy cokolwiek wyprodukuje. Skoro każdy będzie dostawał tyle kasy za nic, to nikt nie będzie w ogóle widział sensu, żeby wstawać rano z łóżka do jakiejś pracy, w ogóle coś wyprodukować czy sprzedać. Po co. Choć z drugiej strony, taki pomysł ma też jedną ważną zaletę, to najkrótsza droga, żeby zagłodzić to głupie, sowieckie społeczeństwo.

 • zapatero333

  Oceniono 15 razy 5

  Przypomina mi Partię Piwa;Ruch Palikota, Samoobronę i...partię Piratów w RFN. Polityczny zadymiarz, meteor.

 • 1-wolne

  Oceniono 10 razy 4

  Nie mam nic przeciwko homoseksualistą (no może czasem się uśmiecham gdy okazują swoją inność) Po propozycjach Biedronia mam obawy że homoseksualizm ma wpływ na logiczne myślenie.Panie Biedroń aby wyjąć i dać (cokolwiek) najpierw trzeba włożyć (cokolwiek) a Polska jest krajem nadal zadłużonym i zamiast rozdawać należałoby oszczędzać aby spłacić długi.

 • ml2403

  Oceniono 8 razy 4

  Jak słyszę takie pierdoły, ze PO unikała uszczelnienia luki VAT-wskiej to nie chce mi się czytać dalej. To są typowe słowa klucze czy raczej wytrychy by nie pytać o rzecz zasadniczą czyli jak nie odpowiadać na zasadnicze pytania o pieni adze. Nikt nie godził się z luką VAT tylko jak wiadomo przestępca zawsze jest o krok przed ofiarą. To PO opracowała metody zmniejszania luki VAT, a PiS z tego teraz korzysta zaś dobra sytuacja budżetowa to dobra koniunktura światowa. małe bezrobocie czy wręcz jego brak i więcej składek w ZUS, a więcej składek w ZUS to mniejsza dopłata do ZUS z budżetu. I tak kółko się kręci bo dobra koniunktura to poprawa wszędzie ale jak się pogorszy to też wszędzie się pogorszy. Tak w ogóle czy to będzie PO czy PiS czy jakiś inny ŚMIS to krótkookresowo rządzący mają bardzo mały wpływ na sprawy gospodarcze.

 • pol733

  Oceniono 6 razy 4

  Podsumowując to PIS zostanie ze swoim poparciem na poziomie 30-38% bo ich elektorat nie wyobraża sobie głosowania na kogoś innego niż Jarosław a Biedroń skutecznie odbierze dobrych kilka procent PO. Odbierze bo tam też jest wielu wyborców tzw. socjalnych z dużych miast szczerze nienawidzących Jarosława a oczekujących darmowej kasy. Taka prawda.

 • lech2011

  Oceniono 10 razy 4

  Bez kozery dałbym 5000

 • marek.usc

  Oceniono 6 razy 4

  ok niech będzie 1600 ale ci co pracują niech mają 3200... pojebusy!!!!

 • lech2011

  Oceniono 12 razy 4

  Już mam dość Biedronia.
  Zapętlił się.

 • adolfiutin11

  Oceniono 12 razy 4

  A na koniec BIEDROŃ 2,9%, Razem 1,5%, Teraz! 0,3%, Zieloni 0,7%, SLD 4,8%, Nowoczesna 4,2%...... i wszystkie te "procenty" zgarnia PIS i znowu ma większość w Sejmie i Senacie :(

 • lyjnin69

  Oceniono 6 razy 4

  takie drobne pytanie , a co z emerytami którzy PRACOWALI np 35 lat I PŁACILI SKŁADKI NA ZUS
  i maję teraz 1600 albo mniej ?

 • martha.wise

  Oceniono 12 razy 4

  Najpierw populistyczna "prawica" rozdaje pieniądze, których za rok w kasie nie będzie.
  Następnie lewica musi ich przebić by było lepiej i tak krok po kroku zbliżamy się do super krajów jak Grecja, Wenezuela czy Ukraina.

  Tylko ani klimatu ani bogactw naturalnych nie mamy. Lądowanie pod Smoleńskiem II.

 • siwywaldi

  Oceniono 7 razy 3

  Od pierwszych decyzji Biedronia na stanowisku burmistrza Słupska uważam go za skrajnego populistę.
  Ale wszystkie moje opinie wyrażające ten pogląd są permanentnie minusowane :-(

 • 1-wolne

  Oceniono 9 razy 3

  Rozdać kasę nierobom ( 1600 zł bez pracy + 60 % średniej krajowej) 500+ zostanie bo nikt nie odważy się z tego wycofać - czyli dalej zadłużać państwo byle dorwać się do władzy.
  Perspektywa upadku państwa ( jak w Grecji) szykuje się blisko tylko że już Unia nie będzie chciała nas ratować.Panie Biedroń proszę to najpierw sprawdzić w San Eskobar i jak się powiedzie to wrócić do Polski.

 • bb7676

  Oceniono 5 razy 3

  Jako słupszczanin głosujący na Biedronia muszę powiedzieć, że jego narcyzn i ego są już tak nabrzmiałe że zaraz eksplodują. Pamiętam jak Biedroń uważał się za zbawcę lewicy, dziś już za lewicowca się nie uważa. Błędem mediów mainstreamowych jest to, że jego kadencję w Słupsku relacjonowano jako nieustający festiwal sukcesów. Teraz Robert usiłuje zdyskontować popularność, ale widzę, że nabierze sporo ludzi taj jak nabrał słupszczan. Otóż w Słupsku nie dokonał się cud w budżecie miasta, zostało ono spłaszczone - wydłużono czas spłaty w zamian za niższe raty. To nie cud i nie Biedronia tylko speców od finansów. Czy pamiętacie Państwo jak Robert Biedroń postanowił sprzedawać mieszkania komunalne w Słupsku? Nie? Szkoda, bo później wpadł na pomysł aby zwiększyć mieszkaniowy zasób miasta poprzez odkupywanie mieszkań od mieszkańców;) I to był pomysł lewicowca!! Media to przemilczały a szkoda bo to pokazuje jego brak jakiegokolwiek doświadczenia. jest jak chorągiewka. Ja go bardzo lubię za poczucie humoru i dystans do siebie ale narcyzm odbiera mu resztki zdrowego rozsądku. Nie wróżę mu sukcesu większego niż na jedną kadencję.

 • tad_51

  Oceniono 7 razy 3

  Mojego głosu na pewno nie dostanie, jak nie rozumie chłop (a może baba:) podstawy. Uchwalamy 60%. Podnosimy minimalną do 60%. Wtedy rośnie średnia, bo średnią wylicza się ze wszystkich wynagrodzeń w tym z minimalnej. Wtedy znowu podnosimy minimalną i tak bez końca. Mam nadzieję, że ludzie opamiętają się (choćby tylko ci inteligentni) i przestaną głosować na tych co rozdają nieswoje.

 • lina555

  Oceniono 7 razy 3

  Ciekawe ile dochodu osobiście wypracował R. Biedroń? Oni wszyscy chętnie rozdają nieswoje!

 • katzarina

  Oceniono 9 razy 3

  No to chyba sie wypisuję z projektu Biedronia, emerytury obywatelskie, teraz to. Nie zgadzam sie z takim pomysłem. Mój jeden głos znaczy niewiele, ale właśnie w tym momencie stracił go pan, panie Biedroń.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 5 razy 3

  otwartość, wolność, nowoczesność, postęp i wyrównywanie szans, płaca i emerytura minimalna...
  Nie bardzo rozumiem dlaczego Biedroń tak się wzdraga przed przyznaniem się do lewicowisci i tym że ma zamiar zbudować w Polsce socjalizm typu skandynawskiego - czyżby to w narodowo katolickiej Polsce była jakaś zbrodnia????

 • adam.c.54

  Oceniono 13 razy 3

  Kuzwa wszyscy chca rozdawac nie swoje pieniadze ,zeby tylko sie dorwac do wladzy.

 • ekonomiaglupcze

  Oceniono 9 razy 3

  Ależ łatwo się rozdaję "na krechę"

 • rozterka47

  Oceniono 4 razy 2

  Emerytura obywatelska dla każdego w stosunkowo biednym kraju to wykorzystywanie pracujących i aktywnych obywateli na rzecz nierobów . No chyba ,ze zamiast finansować kościół będzie rząd odkładać na te emerytury .

  Aborcja na żądanie to nie jest dobry pomysł , potrzebna jest edukacja seksualna i częściowo refundowane środki antykoncepcyjne, może poluzowanie tej ustawy czyli poszerzenie kręgu
  osób czy raczej sytuacji w ktorych aborcja będzie dopuszczalna.

 • atibalo

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Biedroń żeby w Polsce było normalnie to kurs Euro musi wynosić ok. 2.50 zł .

 • pernyk

  Oceniono 4 razy 2

  Zaczyna się konkurs rozdawania. Zawsze mnie to bardzo smuci, bo wiem że obiecują coś z moich pieniędzy.

 • wolak007

  Oceniono 8 razy 2

  Emerytura obywatelska 1600 zł po minimum 25 latach pracy, czy wystarczy przepracować tylko 1 miesiąc w życiu?...
  PS Pytam się w imieniu 1000000000 potencjalnych polskich nowych obywateli z Azji i Afryki?...

 • adolfiutin11

  Oceniono 10 razy 2

  KOLEJNY POPULISTA :( Tragedia.............

 • dejacek

  Oceniono 6 razy 2

  to niech się jeszcze odważy i obieca wypowiedzenie konkordatu, naukę religii w kościele, likwidację i rozliczenie oszustw funduszu kościelnego i głosy światłych ludzi ma zapewnione. Może się uda wygrać z ciemnotą...

 • zzz098

  Oceniono 1 raz 1

  To nie PO nie chciała uszczelniania VAT, tylko PiS nie chciał uszczelnienia. To PO przygotowała ustawę VAT, która wprowadziła Jednolity Plik Kontrolny. I to PO przegłosowała tą ustawę. PiS za ustawą pomagającą uszczelnić VAT nie głosował. Teraz PiS korzysta z prawa, które wprowadziło PO.

 • ewulka987

  Oceniono 5 razy 1

  Kiedy Biedroń pracował w samorządzie wydawał się sympatyczny ,teraz gdy chce wejść na salony polityki krajowej ,wydaje się "plastusiem" ,który wysoko mierzy ,ale posiada jedynie iluzoryczne poparcie,. Myśli ,że występując przeciw wojnie PiS-PO , znajdzie następnych naiwnych jakim obdarzono już Kukiz'15 ,która jest słabiutką partią i przybudówką PiS.Źle wróże Biedroniowi.

 • m-ml

  Oceniono 5 razy 1

  Pan Biedroń właśnie stracił mój potencjalny głos w wyborach. Cudaczne pomysły emerytalne poprzednio odstręczyły mnie od partii Razem. Cudowny pomysł - emerytura bez składek , a z podatków. Czyli zwiększenie podatków, także obecnym emerytom. Bajdurzenie o szczęśliwym i zdrowym emerycie z dochodem 1600 zł. Ja dziękuję za takie uszczęśliwianie.

 • murasek

  Oceniono 5 razy 1

  To ma sens. Tylko, że dla każdego z minimum stażem np. 20 lat. Nazywa się solidarność społeczna. Działa np. w Kanadzie. ... i nie jestem roszczeniowcem, prowadzę firmę.

 • laerke

  Oceniono 5 razy 1

  Wszyscy sa hojni z nie swojej kasy.

 • wujekdolf

  Oceniono 1 raz 1

  muszę przyznać - pisiorskie bandziory, z drugiej strony shrek i reszta opozycji w proszku (no może kosiniak - ale kto na niego z "miastowych" zagłosuje?) a tu taki biedroń dobrze odczytał rozhulane przez populistyczne pitolenie nastroje społeczeństwa :) czyżby to będzie "wahadło"?... za bardzo wychyliło się w prawo a teraz sruuu w lewo? :)

 • elasteena

  Oceniono 3 razy 1

  Problem starzejącego się społeczeństwa trzeba jakoś rozwiązać. Jak zapewnić opiekę osobom, które nie są w stanie same się sobą zająć? Obecnie niskie emerytury nie pozwalają umieścić takiej osoby w odpowiednim ośrodku. Prowadzi to to sytuacji, że jedna osoba musi zrezygnować z pracy, aby opeikować się seniorem. Najczęśniej jest to kobieta, która przez to sama nie wypracowuje sobie emerytury minimalnej i mamy błędne koło.

 • krark

  Oceniono 5 razy 1

  Czytając posty zamieszczone na tym forum nie można nie zauważyć, że wypowiadający są w większości przeciwni emeryturze obywatelskiej i innym świadczeniom państwa wobec swoich obywateli np. dodatkom na dzieci, argumentując przy tym, że władze rozdają pieniądze należące do obywateli. Otóż nic bardziej mylnego, albowiem podatki są obowiązkowe, a pieniędzmi, które zostały jako podatki ściągnięte, zarządza większość parlamentarna m.in. stanowiąc prawo oraz przygotowując i uchwalając budżet. Tak więc pieniądze przed zapłaceniem podatków są prywatne, a po zapłaceniu są publiczne. Trybunał Konstytucyjny pod wodzą profesora Andrzeja Rzeplińskiego uzasadnił nawet taki pogląd, że pieniądze zgromadzone na indywidualnych kontach w OFE też są publiczne.
  Zatem wypowiedzi forumowiczów mówiące w tym aspekcie o rozdawnictwie ich pieniędzy są funta kłaków warte.

 • ojtomek

  Oceniono 5 razy 1

  Panie Robercie, emerytura obywatelska w kwocie 1600 zł (czyli nawet więcej niż ostatnio dostała moja siostra, mgr po 35 latach pracy w zawodzie nauczyciela), to szkodliwy i niebezpieczny populizm oraz zachęta dla każdego obiboka, by nie skalać się pracą. Rozumiem, że pozostali pracujący musieliby jeszcze bardziej tyrać na armię tych "pracujących inaczej"?

 • mgrek

  Oceniono 3 razy 1

  Nie lepiej zrobić np 80% podatku/ dla zaciemnienia obrazu w pośrednich/ a następnie jako zbawca i naczelnik rozdać w postaci emerytur oraz innych ?

 • qqwsmma

  Oceniono 5 razy 1

  Następny, który zna się na wszystkim, nie tylko na ekonomii. Biada nam.

 • owca888

  Oceniono 7 razy 1

  Kurczę, zawsze byłam po twojej stronie, panie Robercie, zawsze. Ale to co proponujesz w sferze gospodarki jest POPULIZMEM i nawet na moje humanistyczne oko, dyletanctwem ekonomicznym.
  Mówiąc krótko i lapidarnie Pis bis w wersji nieciemnonowogrodzkiej.

 • wyboga

  Oceniono 7 razy 1

  Biedroń nie pękaj i podwyższ stawkę co najmniej o 50% co tam. Hulaj dusza piekła nie ma. Chyba cię porypało, ale czego można wymagać od politologa. Politologów zaśmiecających sejm, jest ci u nas w bród a każdy z nich, to prawie geniusz.

 • marc.pl

  Oceniono 9 razy 1

  Biedroń swoimi populistycznymi hasłami rozbija opozycję a Kaczyński patrzy na to z zachwytem gdyż następne wybory ma wygrane.

 • helena1481949

  Oceniono 7 razy 1

  Panie Biedroń, zejdż Pan z PO. W każdym wywiadzie, zamiast oceniać stopień niszczycielskiej działalności pisu, łamanie Konstytucji, zasad demokracji, złodziejswo, krytykuje pan PO, która od 3-ch lat nie rządzi.

 • hmicz

  0

  A ja go mialem za powaznego polityka ,zgroza sluchac co jeszcze wymysli.

 • pumpernik

  Oceniono 2 razy 0

  Biedroń, nie obcyndalaj się.
  Powiedz 5000.

 • acoristis

  Oceniono 4 razy 0

  Właśnie Robert Biedroń przegrał wybory... Ci, co głosowali na PIS czyli najbardziej socjalna część społeczeństwa nie zagłosuje na Biedronia, choćby im 5 tys. emerytury dawał, bo brzydzą się gejami i głosują na tych, których wskaże kościół. A kościół Biedronia oczywiście nie poprze. Pozostała część społeczeństwa, jeśli ma lewicowe nastawienie to ma już partię Razem (czym się te dwie partie mają różnić oprócz przywódcy?). Pozostali nie zdzierżą rozdawnictwa i silnej lewicowości i albo poprą KO (czyli PO i przystawki) albo - co bardziej prawdopodobne - oleją wybory i nie zagłosują. A taką miałam nadzieję, że Biedroń i spółka się trochę opamięta i zagospodaruje centrum, zamiast licytować się po lewicy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX