"To jest bardzo dla PiS wygodne". Komentarze po zatrzymaniu byłego rzecznika MON Bartłomieja M.

Bartłomiej M., były rzecznik MON i Mariusz Antoni K., były poseł PiS, zostali zatrzymani przez CBA. - Z politycznego punktu widzenia to zrobi dobrze PiS - ocenił w TOK FM Grzegorz Sroczyński.

Centralne Biuro Śledcze zatrzymało sześć osób podejrzanych m.in. o powoływanie się na wpływy i czerpanie z tego korzyści materialnych. Wśród zatrzymanych jest były rzecznik prasowy MON Bartłomiej M. oraz Mariusz Antoni K., były poseł PiS.

Publicystka Jadwiga Jankowska oceniła, że zatrzymanie panów to słuszna decyzja. - Takich trzeba zatrzymywać i takie sytuacje ukrócać - podkreśliła Jankowska. Z kolei Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej" przypominał, że gdy Bartłomiej M. pracował w resorcie obrony, to "cały czas powoływał się na swoją bliską przyjaźń z ministrem Macierewiczem". - Mimo mizernego stanowiska de facto rządził MON, stawiał do pionu generałów i upokarzał ludzi. Opuścił resort i działał w taki sam sposób - mówił Wroński. Jak dodawał, "tacy załatwiacze mogą działać w środowisku, gdzie nie ma procedur". - Wtedy gościu, który ma dojście do ucha ministra, wydaje się być kimś bardzo silnym - powiedział dziennikarz.

- To jest bardzo dla PiS wygodne - w taki sposób zatrzymanie Bartłomieja M. i Mariusza Antoniego K. ocenił Grzegorz Sroczyński z TOK FM i gazeta.pl. Jak dodawał dziennikarz, takie działanie to usunięcie na czas kampanii wyborczej argumentu dla opozycji. - Bartłomiej M. był symbolem kolesiostwa w PiS. A tutaj jednym cięciem się go zatrzymuje. Z politycznego punktu widzenia to zrobi dobrze PiS - mówił Sroczyński.

Dworczyk po zatrzymaniu Bartłomieja M.: Wszyscy są równi wobec prawa

Pojawiają się już pierwsze komentarze polityków obozu rządzącego w związku z zatrzymaniem M. i K. - W Polsce wszyscy są równi wobec prawa i nie ma żadnej taryfy ulgowej; jeżeli ktoś łamie przepisy, jeżeli ktoś łamie prawo, musi liczyć się z konsekwencjami - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk. - Zatrzymanie b. rzecznika MON oraz b. posła PiS pokazuje, że dla naszej partii nie ma podwójnych standardów; pokazujemy, że niezależnie kto złamał prawo, to postępowanie musi być takie samo - oświadczył szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Bartłomiej M. gwiazda MON. Poseł K. leciał z Hofmanem do Madrytu

Bartłomiej M. zrobił błyskawiczną karierę dzięki Antoniemu Macierewiczowi. Współpracę zaczęli, kiedy Macierewicz kierował sejmowym zespołem ds. katastrofy smoleńskiej. Kiedy wiceszef PiS został ministrem obrony, M. piastował funkcje rzecznika. Za zasługi został przez min. Macierewicza odznaczony medalem. Trafił też do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, gdzie pracował jako pełnomocnik zarządu ds. komunikacji.

Były poseł PiS-u Mariusz Antoni K. chyba najbardziej znany był dzięki słynnej wyprawie trzech polityków PiS do Madrytu. Panowie wzięli pieniądze za przejazd autem, a finalnie do Hiszpanii polecieli samolotem. Wycieczka do Madrytu skończyła się m.in. dymisją Adama Hofmana.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (16)
Bartłomiej M. zatrzymany przez CBA. "To jest bardzo dla PiS wygodne"
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 3 razy 3

  Najwierniejszy sługa, zostanie złożony

  w ofierze na ołtarzu ojczyzny...

 • teraz8

  Oceniono 7 razy 3

  Biedny Antoś, Bartusia mu odstrzelili....

 • marudna.maruda

  Oceniono 6 razy 2

  Ale zdaje się wszyscy wiedzieli, że Bartuś bryluje w towarzystwie i powołuje się na szefa MON, który zresztą doceniał bartusiowe starania i nagradzał, odznaczał... Nie wiedział Antoni, co jego pupilek robił? Nie bronił go przypadkiem na prasowych konferencjach? Gdzieś jest teraz dobroczyńca Bartłomieja, że nie staje w obronie, nie lamentuje, że karierę młodemu ktoś łamie?

 • pn-ski

  Oceniono 5 razy 1

  Jak można aresztować kogoś tak zasłużonego dla obronności kraju... Antoni sam go dekorował medalem.

 • pn-ski

  Oceniono 1 raz 1

  CBA znowu dali wtopę... Mieli zatrzymać Antoniego M i Mariusza B, a zamknęli jakiegoś Mariusza Antoniego K.

 • wkoz1

  Oceniono 5 razy 1

  Jak aresztuja i skaza maciore ruskiego agenta to moze ktos im uwierzy.. A tak.. to sciema dla ciemnego luda

 • ostjan

  Oceniono 5 razy 1

  Zbyt dużo afer obciążających PiS i do tego morderstwo Adamowicza. Trzeba to przykryć. W PiS jest jak w KPZR, do pewnego momentu bezkarnie nadużywa się władzy, potem na odstrzał. Czekam na ministra Szyszkę.

 • rbik53

  Oceniono 2 razy 0

  .
  ….. taaaaaa…... Misiewicz....nowy Zorro w PiSie….

 • dik2002x

  Oceniono 2 razy 0

  zatrzymani do pisowskie blotki, które spokojnie można poświęcić. Przy okazji Antkowi szarpnęli cuglami, a nam pokazują, jacy są pryncypialni. To wszytko są didaskalia. Gdyby zależało im na czystości swoich szeregów , to takie akcje powinny się odbyc przynajmniej 12 m-cy temu. Dziś to zwykłe przedwyborcze mydlenie oczu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX