Wenderlich o taśmach Kaczyńskiego: W PiS ludzie zaczynają biegać z kastetami i zadawać sobie ciosy

Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD, mówił w Poranku Radia TOK FM, że ujawnienie taśm, na których nagrany jest Jarosław Kaczyński, świadczy też o konflikcie samym Prawie i Sprawiedliwości.

"Gazeta Wyborcza" ujawniła taśmy, na których Jarosław Kaczyński rozmawia z austriackim biznesmenem. Prezes Prawa i Sprawiedliwości został nagrany w związku z biznesowymi planami dotyczącymi słynnej inwestycji przy ul. Srebrnej w Warszawie. Jarosław Kaczyński tłumaczy, że chciałby zapłacić za wykonane już prace, ale na razie nie może. A inwestycja musiała zostać wstrzymana ze względu na przegrane przez PiS wybory samorządowe w Warszawie. Chodzi o budowę dwóch wież, tzw. Srebrna Tower, w których miały się mieścić biura, hotel oraz Instytut im. Lecha Kaczyńskiego. Planowana inwestycja opiewała na miliard trzysta tysięcy złotych.

- Pan prezes Jarosław Kaczyński i jego najbliżsi współpracownicy udają takich zatroskanych o ludzi, udają, że gdy rozmowa o pieniądzach, to oni siedmiu złotych od 14,70 nie potrafią odróżnić. A w tych rozmowach padają kwoty oszałamiające - komentował Jerzy Wenderlich w Poranku Radia TOK FM.

Polityk dodał, że "rzecz w tym, że kiedy udają zatroskanych o ludzi, zajmują się olbrzymimi biznesami". - Ci, którzy chodzą w niewypastowanych butach, bo udają, że nie stać ich na pastę do butów, zajmują się ogromnymi biznesami... A o rządzeniu to się potem pomyśli - podkreślił. 

Czytaj też: Taśmy Kaczyńskiego. Jacek Rostowski sugeruje, że mogło dość do złamania przepisów

- Tu jest rzecz przerażająca, że wygranie wyborów w Warszawie czy innym mieście służyłoby rozstrzygnięciom pozytywnym dla PiS-u tych biznesów, które są tu (na taśmach - red) opisywane. Nie rozstrzyganiem spraw ludzi, mieszkańców Warszawy - stwierdził gość TOK FM. 

Taśmy Kaczyńskiego: Kto z kim walczy?

Jerzy Wenderlich zwrócił także uwagę na sam fakt, ze rozmowa, do której doszło w bardzo wąskim gronie, została w ogóle nagrana.

- W samym PiS ludzie już zaczynają biegać między sobą z kastetami i zadawać sobie ciosy i rany. Należy zapytać, jakie grupy w PiS walczą, z kim i przeciwko komu. Czy jest to walka o podział biznesów, łupów politycznych? O cokolwiek by nie była, jest ona końcem PiS i wierzę, że przywrócenia w Polsce polityki demokratycznej, polityki służącej ludziom, takiej, którą należy dla Polski odzyskać - zaznaczył wiceprzewodniczących Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (62)
Taśmy Kaczyńskiego. Wenderlich: W PiS ludzie zaczynają biegać z kastetami i zadawać sobie ciosy
Zaloguj się
 • jollyroger1976

  Oceniono 16 razy 14

  zal mi tylko tego prokuratora który będzie musiał przesłuchać Jarosława K.

 • kemor234

  Oceniono 15 razy 13

  Jak tu nie kochać PIS. Prezes kocha zwierzątka, przykładnie dba o rodzinę ...

 • koment22

  Oceniono 7 razy 5

  Rydzyk: "no który z nas jest taki jak w tym filmie ? wskażcie palcem !". A zatem wskazuję: --->>> Ty, właśnie ty ! :)

 • niekiwi

  Oceniono 11 razy 5

  miliard trzysta TYSIĘCY?

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 8 razy 4

  Zamiłowanie pamprezesa do prostego jedzeznia, znajdzie swoje zwieńczenie w pierdlu!
  ♪♪♫♪ czarny chleb, czarna kawa..♫♪♪

 • feurig59

  Oceniono 8 razy 4

  Ciekawe kto posłuchał i podał do wiadomości.
  Tak w Sowie, jak tu...
  Polska państwowośc upada, a my się zremy o fantomy, może nawet na zawołanie.
  Jedni i drudzy nie lepsi ani gorsi, ale tak na siebie patrzeć mają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX