Legutko w PE zarzuca opozycji "cynizm polityczny". Chodzi o krytykę PiS po śmierci Pawła Adamowicza

Obwinianie rządzących przez opozycję za śmierć prezydenta Gdańska to haniebny cynizm polityczny - ocenił Ryszard Legutko podczas wystąpienia w Parlamencie Europejskim.

Europoseł PiS-u ocenił reakcje na zamordowanie Pawła Adamowicza podczas debaty w Parlamencie Europejskim, która poświęcona była walce z nienawiścią i została dodana do programu w reakcji na śmierć prezydenta Gdańska. Legutko oskarżył opozycję, że obciążyła polski rząd i media publiczne odpowiedzialnością za to morderstwo, sprawiając, że stało się ono polityczne.

- Natychmiast nas skrytykowano. Jeśli mamy pomyśleć o najbardziej niemoralnym, okropnym, odrażającym, haniebnym, skandalicznym przykładzie cynizmu politycznego, to właśnie jest ten - mówił Legutko.

Wypominał przy tym Komisji Europejskiej i PE, że nie zorganizowano debaty i nie zajmowano się sprawą po ataku na biuro PiS w Łodzi i zabójstwie jego pracownika Marka Rosiaka.

W czasie wystąpienia Legutko na sali na zaproszenie europosła PO Janusza Lewandowskiego były również żona i starsza córka zamordowanego Pawła Adamowicza.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (3)
Legutko w PE zarzuca opozycji "cynizm polityczny", bo krytykowała PiS i TVP po śmierci Pawła Adamowicza
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 2 razy 2

  Rada bezpieczeństwa ONZ, też będzie się tym zajmować ?

 • realizmforte2

  Oceniono 3 razy 1

  Czyj rząd maszerował z brunatnymi narodowcami ? Czyja prokuratura, jak nie pisowska, oddala sprawy dotyczące propagowania nienawiści, homofobii, mizoginii, rasizmu, plugawego antysemityzmu ? Czyj rząd chciał przeforsować światowo skandaliczną ustawę IPN o kneblowaniu antysemickich zbrodni w Polsce ?
  Czyje sądy umorzyły sprawę nekrologów wysyłanych do nie prawomyślnych brunatnie prezydentów polskich
  miast ? Czyje sądy, jak nie pisowskie umorzyły "wieszanie" wizerunków opozycyjnych posłów ?
  Panu Legutko bardzo brunatnie pod kopułką. Odwracanie konia kopytami, to standard brunatnych działań w latach trzydziestych, ubiegłego stulecia.

 • realizmforte2

  Oceniono 3 razy 1

  Cyniczny do szpiku kości Legutko wrzeszczy "cynizm polityczny" - poisowski standard.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX