Duda i Morawiecki zwołując marsz 11 listopada łamią własną ustawę o zgromadzeniach? [Dryjańska czyta Twittera]

Nacjonaliści wreszcie odkryli, że w Polsce łamana jest Konstytucja. Stało się to w momencie, gdy prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała przejścia marszu "białej siły" i "czystej krwi" przez stolicę.

Podobnie sytuacja wygląda we Wrocławiu. Wszystko wskazuje więc na to, że nacjo... ekhem... rodziny z dziećmi będą musiały wykorzystać inną okazję niż 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, by próbować spalić rodaków mieszkających w squacie lub zrobić pochodnię z kukły Żyda.

Są jednak też niepowetowane straty. Kto zrefunduje koszt biletów lotniczych włoskich faszystów, którzy mieli gościnnie przejść przez Warszawę? Nad sprawą odwołania marszu pochyliły się najwyższe władze państwowe.

Może jednak władza da radę? Prezydent Duda i premier Morawiecki właśnie ogłosili, że organizują własny marsz, co może być dobrą okazją na wydanie tych 200 milionów złotych przeznaczonych na organizację obchodów 11 listopada.

Ale są pewne wątpliwości. Czy zgodnie z prawem, które sami wprowadzili, mogą jeszcze zgłosić zgromadzenie? Zwolennicy PiS już zaczęli publikować na Twitterze własne analizy prawne.

Na szczęście wątpliwości rozwiał prof. Ryszard Balicki: tak, władze państwowe mogą zacząć organizować 7 listopada marsz z okazji 11 listopada.

Tymczasem prezydent Duda zawstydził wszystkich tych, którzy śmiali się (przez łzy), że 11 listopada jedynym gościem z zagranicy będzie szef Rady Europejskiej, czyli Donald Tusk.

Okazuje się, że 100 lat polskiej niepodległości będą świętować przywódcy z ok. 50 krajów świata. Zrobią to 3 grudnia podczas koncertu na szczycie klimatycznym w Katowicach. Ciekawe, czy się zorientują.

A skoro już mowa o Donaldzie Tusku, to warto zauważyć, że ogłosił na Twitterze swoje plany na 11 listopada. Były premier zamierza odwiedzić pomnik Józefa Piłsudskiego przy Belwederze i Grób Nieznanego Żołnierza.

Reakcja internautów była natychmiastowa. Jedni tradycyjnie odmawiają mu polskości, inni zapowiadają, że wybiorą się na spacer - przypadkowo w te same miejsca i o tej samej porze co on.

Twitter towarzyszył Tuskowi w poniedziałek podczas przesłuchania przez komisję sejmową PiS ws. Amber Gold. Posłom partii rządzącej udało się wyprowadzić z równowagi nawet własny elektorat, a to już imponujące osiągnięcie. Trzeba im jednak przyznać - bardzo się starali.

Bardzo się starał także europoseł Dariusz Rosati, wybrany z listy PO, który załamał ręce nad postępowaniem Roberta Biedronia. Jego zdaniem słupski polityk wsparł narrację PiS dotycząca przesłuchania Donalda Tuska.

Problem w tym, że pomylił go z innym Biedroniem - prawicowym publicystą. Niech ktoś powie panu posłowi, że jest ich przynajmniej dwóch. Najlepiej jeszcze przed kampanią wyborczą do Parlamentu Europejskiego.

Zobacz także
 • Ryszard Czarnecki i przedstawiciele ISRO (Indyjskiej Organizacji Badań Kosmicznych) w Bangalore Dryjańska czyta Twittera. Halloween Kaczyńskich, rakieta Czarneckiego i Myszka Miki ludowców
 • TEC--Twitter-Russia Ads Czy można wygrać wybory na Twitterze? Stanisław M. Stanuch: Niektórzy politycy zachowują się jak boty
 • Prezydent Andrzej Duda w limuzynie. W samym październiku były aż dwie. Policzyliśmy kraksy limuzyn prezydenta i rządu PiS
Komentarze (3)
Duda i Morawiecki chcą złamać własną ustawę o zgromadzeniach? [Dryjańska czyta Twittera]
Zaloguj się
 • pies_na_czarnych

  Oceniono 3 razy 1

  Nieudacznictwo pisich w pełnej krasie. :(

 • jnk trine

  Oceniono 1 raz -1

  Jechanie po PiS za ten Marsz jest nie na miejscu. Rozumiem, że można nie lubić tej partii, ale powinniśmy się cieszyć, że utarła nosa narodowcom. Przez ostatnie lata Marsz rodził dwuznaczność: naprawdę były na nim rodziny z dziećmi, i naprawdę byli na nim neonaziści. Prezydent z premierem, być może z pomocą Pani Gronkiewicz-Waltz, podjęli próbę rozwiązania tego problemu. Dajmy im na to szansę. Nie prowokujmy, nie obrzydzajmy marszu. Serio niech stanie się próbą - kto idzie z pobudek patriotycznych, niech wzniesie się ponad podziały i przemaszeruje. Kto idzie z nienawiści - niech znika razem ze swoimi celtyckimi krzyżami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM