Dolnośląski Kongres Samorządowy po raz piąty

Dolnośląski Kongres Samorządowy

Dolnośląski Kongres Samorządowy (DKS)

Sto lat niepodległości, 100 lat samorządu to hasło tegorocznego, V Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

18 maja we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia w debatach i panelach dyskusyjnych wezmą udział samorządowcy z Dolnego Śląska.
Mediatorem pierwszego z paneli - „Suwerenna Polska - silny samorząd. Samorząd podstawą rozwoju państwa” będzie Piotr Krasko (TVN BIS, TVN, TOK FM), a dyskutować będą m.in. Jerzy Michalak Członek Zarządu Województwa, Radni Sejmiku Aldona Wiktorska-Święcka oraz Czesław Kręcichwost czy Robert Raczyński Prezydent Lubina.

W kolejnym panelu o polityce prorodzinnej w regionie rozmawiać będą marszałek Cezary Przybylski, Radna Sejmiku Anna Horodyska czy Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa.

O prawach wyborczych Polek oraz o pozycji kobiet w samorządzie dyskusja toczyć się będzie w zdominowanym przez kobiety gronie, w którym znajda się m.in. wicemarszałek Iwona Krawczyk, profesor Małgorzata Fuszara czy Dorota Pawnuk Burmistrz Strzelina.

Dolnośląski Kongres Samorządowy to doskonała przestrzeń nie tylko na wymianę poglądów, ale i tworzenie wspólnego, samorządowego kolektywu bez względu na różnice polityczne i pokoleniowe.

„Samorządy to podstawa funkcjonowania regionów. Zależy nam na tym, aby gospodarze poszczególnych rejonów naszego województwa mieli możliwość nie tylko dyskusji na wybrane tematy, ale także wymieniali się doświadczeniami i dobrymi praktykami. Stąd nasz kolejny już kongres ma formułę otwartą. Wszystkich zachęcam do udział w tym wydarzeniu” – zaprasza Marszałek Cezary Przybylski.

Udział w V Dolnośląskim Kongresie Samorządowym jest bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy na stronie www.dolnyslask.pl

Zobacz także
  • Psychiatra dr Krzysztof Klementowski [zgodził się na publikację danych osobowych, nie zgodził się na publikację wizerunku - red] stanął przed sądem. Na zdjęciu z obrońcą Katarzyną Politańską-Torz Nazwał czarnoskórą dziewczynę "małpką", teraz mówi, że żartował. Proces psychiatry oskarżonego o mowę nienawiści
  • Oscary Nominacje do Oscarów. Kiedy dowiemy się, czy "Zimna wojna" powalczy o nagrodę?
  • Prezydent Iranu Hasan Rouhani "Teheran Times": Irańczycy nie zapomną Polsce wielkiej zdrady

DOSTĘP PREMIUM