"DOGMAN" - rewelacja festiwalu w Cannes - w kinach 14 września

Dogman Matteo Garrone

Dogman Matteo Garrone (mat. pr.)

Czasem musisz się odgryźć!

Rewelacja tegorocznego festiwalu Cannes! Złota Palma dla Najlepszego Aktora. Skąpane w deszczu i kokainie włoskie miasteczko i opowieść o małym, wielkim człowieku — psim fryzjerze, który musi się odgryźć.

Mieszkańcy włoskiego miasteczka wiedzą, że Marcello, miejscowy psi fryzjer, nie skrzywdziłby nawet muchy. Niepozorny, ale lubiany przez wszystkich, dzieli swój czas między pracę, wychowywanie córki i okazjonalny handel kokainą. Z powodzeniem unika kłopotów, przynajmniej dopóki nie pojawia się Simone – trzęsący całą okolicą, wiecznie na pany osiłek. Kiedy po raz kolejny bezwzględnie wykorzysta naiwność Marcella, psi fryzjer będzie musiał się odgryźć.

 

"Dogman" to rewelacja tegorocznego MFF w Cannes. Film włoskiego reżysera Matteo Garrone ("Gomorra", "Pentameron") był jednym z największych faworytów festiwalu, obok filmów Pawła Pawlikowskiego i Nadine Labaki wymieniany jako najpoważniejszy kandydat do nagród. "Dogman" wyjechał z Cannes z Nagrodą dla Najlepszego Aktora dla fenomenalnego Marcello Fonte.

"DOGMAN" w kinach od 14 września.

Zobacz także
  • Zakryty fotoradar w Olsztynie Fotoradarów będzie dwa razy więcej. "Przestały się kojarzyć z maszynkami do robienia pieniędzy"
  • Rozprawa sądowa Pracownicy sądów rozpoczęli protest. W wielu miastach odwołano dziesiątki rozpraw
  • Rafał Hirsch Jaki był Wojciech Kwaśniak jako wiceszef KNF? Hirsch wspomina i ocenia niedawne zatrzymanie

DOSTĘP PREMIUM