"DOGMAN" - rewelacja festiwalu w Cannes - w kinach 14 września

Dogman Matteo Garrone

Dogman Matteo Garrone (mat. pr.)

Czasem musisz się odgryźć!

Rewelacja tegorocznego festiwalu Cannes! Złota Palma dla Najlepszego Aktora. Skąpane w deszczu i kokainie włoskie miasteczko i opowieść o małym, wielkim człowieku — psim fryzjerze, który musi się odgryźć.

Mieszkańcy włoskiego miasteczka wiedzą, że Marcello, miejscowy psi fryzjer, nie skrzywdziłby nawet muchy. Niepozorny, ale lubiany przez wszystkich, dzieli swój czas między pracę, wychowywanie córki i okazjonalny handel kokainą. Z powodzeniem unika kłopotów, przynajmniej dopóki nie pojawia się Simone – trzęsący całą okolicą, wiecznie na pany osiłek. Kiedy po raz kolejny bezwzględnie wykorzysta naiwność Marcella, psi fryzjer będzie musiał się odgryźć.

 

"Dogman" to rewelacja tegorocznego MFF w Cannes. Film włoskiego reżysera Matteo Garrone ("Gomorra", "Pentameron") był jednym z największych faworytów festiwalu, obok filmów Pawła Pawlikowskiego i Nadine Labaki wymieniany jako najpoważniejszy kandydat do nagród. "Dogman" wyjechał z Cannes z Nagrodą dla Najlepszego Aktora dla fenomenalnego Marcello Fonte.

"DOGMAN" w kinach od 14 września.

Zobacz także
  • Spotkanie żołnierzy Wehrmachtu i Armii Czerwonej 20 września 1939 roku, na wschód od Brześcia Agresja ZSRR na Polskę 17 września 1939. Czy Polska była przygotowana na sowiecką inwazję?
  • Kora Jackowska w 1992 roku Kora spędziła w domu dziecka pięć lat. "Prowadziły go zakonnice, były dla nas w patologiczny sposób okrutne"
  • Air Show 2018 w Radomiu. Pokazy akrobacji i sprzętu [ZOBACZ ZDJĘCIA]

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny