"Metamorfozy" Rafała i Natalii Olbińskich

Van Rij Gallery

Van Rij Gallery (mat. org.)

Po raz pierwszy razem! Rafał Olbiński z córką Natalią Olbiński. Wystawa
"Metamorfozy", której kuratorem jest Katarzyna Rij, z pewnością zaskoczy
miłośników sztuki.

Tytuł wystawy odnosi się po części do słynnego dzieła rzymskiego poety Owidiusza, przedstawiającego przy pomocy wątków mitologii greckiej i rzymskiej stworzenie i historię świata poprzez przemianę. Na potrzeby tej wystawy Natalia zaprojektowała dwie porcelanowe figurki przedstawiające wieloryby z ludzkimi twarzami. Noszą one imiona greckich bogów morza: Doris i Nereusz. Doris i Nereusz przypominają, że dbanie o czystość mórz i całej planety leży w naszym własnym interesie.

Zamysłem kuratorskim celem wystawy będzie tez zabranie głosu w kwestii zanieczyszczenia oceanów, szczególnie plastikiem. Do oprawy zostaną przygotowana i instalacje ze śmieci które są głównym zanieczyszczeń akwenów wodnych.

Szczegółowy oprawy i instalacji maja być częścią najbardziej zaskakująca odbiorców wystawy.

Na wystawie zaprezentowane będzie 50 rzeźb porcelanowych z pojedynczymi dekoracjami - zaprojektowanych i wykonanych osobiście przez artystkę. Rysunki, szkice rzeczywistych wymiarów wieloryb również będą częścią wystawy.

Wernisaż odbędzie się 24 listopada 2018 roku, a cała wystawa będzie trwała do 30 marca 2019 roku. Miejsce wystawy: Galeria van Rij, Stara Fabryka Porcelany w Ćmielowie.

Zobacz także
  • Protest Węgrów w Budapeszcie przeciwko liberalizacji kodeksu pracy, który zakłada zwiększenie nadliczbowych godzin w ciągu roku do 400, 14 grudnia 2018. Na Węgrzech nadal niespokojnie. "Ustawa niewolnicza" i zmiany w sądownictwie przelały czarę goryczy
  • Młodzi lekarze z Okręgowej Izby Lekarskiej apelują, by nie zostawiać swoich bliskich w szpitalach na czas świąt Starsze osoby w czasie świąt są porzucane w szpitalach. Lekarze mówią "dość!"
  • Krzyż zawisł na sali obrad sejmiku województwa lubelskiego Na sali obrad zawisł krzyż. "Dobra zmiana" w sejmiku województwa lubelskiego

DOSTĘP PREMIUM