Na kogo głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego? Nie wiesz? Latarnik pomoże

Latarnik wyborczy to narzędzie internetowe, które w kilka minut pozwala porównać własne poglądy polityczne z deklaracjami (a nie analizą programów) partii startującymi w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Aplikacja składa się z 24 stwierdzeń dotyczących kluczowych kwestii europejskich: polityki, spraw społecznych oraz gospodarki. Dodatkowo oprócz porównania poglądów, pozwala uzyskać informacje na temat najważniejszych zagadnień dotyczących Unii Europejskiej. Dzieje się tak, dzięki krótkim wyjaśnieniom umieszczonym na portalu i przygotowanym we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu SWPS i Uniwersytetu Warszawskiego.

Zaproszenie do udzielenia odpowiedzi na pytania Latarnika Wyborczego, otrzymały wszystkie zarejestrowane komitety wyborcze. Na 24 stwierdzenia Latarnika Wyborczego odpowiedziały wszystkie ogólnopolskie komitety wyborcze, oprócz Koalicji Europejskiej. Latarnik Wyborczy tworzony jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej przy każdych wyborach powszechnych nieprzerwanie od 2005 roku. Narzędzie jest dostępne na stronie www.latarnikwyborczy.pl

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny