Film Patryka Vegi "Polityka" przebije sukces "Kleru"? "Pozazdrościł Smarzowskiemu"

- Smarzowski jest innym typem filmowca. "Kler" miał być skandalem, a okazał się filmem psychologicznym opowiadającym o księżach, którzy mają rozterki dotyczące przede wszystkim wiary. Myślę, że Patryk Vega nie będzie tak głęboko sięgał w psychikę swoich bohaterów - mówił w TOK FM Łukasz Muszyński z Filmwebu.

Patryk Vega kończy prace nad filmem o polskiej polityce. Niedawno pojawił się pierwszy zwiastun produkcji. Premiera "Polityki" planowana jest już na 3 września.

Obraz od wielu tygodni wzbudza kontrowersje, ponieważ jego główni bohaterowie wzorowani są na politykach PiS. Pozew wobec reżysera zapowiedział np. Bartłomiej Misiewicz.

Czy film może wpłynąć na wynik jesiennych wyborów? Zdaniem Łukasza Muszyńskiego z portalu Filmweb, taki scenariusz nie wydaje się prawdopodobny.  - Czy “Botoks” Patryka Vegi wpłynął na nasze postrzeganie służby zdrowia? Albo - abstrahując już od kina Patryka Vegi - czy “Kler” Wojciecha Smarzowskiego albo dokument Tomasza Sekielskiego sprawił, że w Kościele katolickim doszło do jakichś faktycznych zmian? - argumentował Muszyński. 

Prowadzący audycję w TOK FM Przemysław Iwańczyk zwrócił jednak uwagę, że filmy Smarzowskiego i Sekielskiego mogły zwiększyć uwrażliwienie społeczne na kwestie, które poruszały. - Skoro tyle afer z udziałem naszej klasy rządzącej nie wpłynęło specjalnie na słupki popularności danej partii, to czy nagle film miałby to zrobić? Nie wydaje mi się - stwierdził Muszyński. 

Więcej widzów niż "Kler"?

Gość TOK FM wróży jednak filmowi duży sukces kasowy. - Wydaje mi się, że Patryk Vega nakręcił ten film, bo poczuł się trochę zazdrosny o sukces Smarzowskiego - stwierdził. 

Zdaniem Łukasza Muszyńskiego, “Polityka” będzie jednak filmem mocno różniącym się od “Kleru”. - Smarzowski jest innym typem filmowca. “Kler” miał być skandalem, a okazał się filmem psychologicznym opowiadającym o księżach, którzy mają rozterki dotyczące przede wszystkim wiary. Myślę, że Patryk Vega nie będzie tak głęboko sięgał w psychikę bohaterów - przewiduje. 

Po ukazaniu się zwiastuna “Polityki” pojawiły się porównania do “Ucha prezesa”, satyrycznego cyklu Roberta Górskiego. Łukasz Muszyński spodziewa się jednak, że film Vegi będzie mniej subtelny.

- Patryk Vega robi to jednak ostrzej, wykłada mięcho na stół. Mają pojawić się trzy wątki romansowe, w tym dwa gejowskie - przypomniał. 

Pobierz aplikację TOK FM i słuchaj na smartfonie

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (50)
Film Patryka Vegi "Polityka" przebije sukces "Kleru"? "Pozazdrościł Smarzowskiemu"
Zaloguj się
 • i.l

  Oceniono 8 razy 8

  znowu będzie jakiś marny pokaz slajdów bez związku okraszony ku....mi

 • wujekdolf

  Oceniono 10 razy 8

  może przebije ale tylko jak znajdzie się na youtube od razu.

 • vistooo

  Oceniono 9 razy 7

  Muzykę robi znany zespół "Boys".

 • lud.czerski.wyklety

  Oceniono 15 razy 7

  Vega to Zenek Martyniuk kinematografii.

 • wujek_mirek

  Oceniono 9 razy 5

  To takie wschodnie metody, kiedyś ruscy nakręcili pornola z "aktorką" bardzo podobną do Julii Tymoszenko. Subtelnie jak młotem parowym.

 • rave8

  Oceniono 13 razy 5

  Po "Botoksie" Vega przygotował kolejną petardę dla tłuszczy :-)
  Oskar z Siedlec i Złota Palma z Grójca - nagrody murowane!

 • wu-du

  Oceniono 10 razy 4

  Ludzie schamieli. Polska szkoła filmowa to było coś. To nawet nie jest film a jakaś marna propaganda polityczna okraszona polskim kabaretem pokroju "Moralnego Niepokoju".
  - Hahaha Grażyna, zobacz Kaczor za babę się przebrał, nie wytrzymie zara. Podaj mnie salcesonu i zrób kapucziny bo z krzesła spadne .

  Wszystkie Heliosy i inne badziewne Multikina będą gościły chamów z popcornem, którzy oprócz żarcia będą oglądać reklamy okraszone dziełem Vegi. Jak to z takimi filmami bywa po 3 miesiącach ekstazy wszyscy zapomną o tym hicie. To jest tak samo jak z przebojami wakacyjnymi. Głupi tekst, głupia muza. Tłuszcza słucha, w radio grają aż do wysryyywu i koniec.

 • bezidei

  Oceniono 6 razy 4

  Zamiast frazy "pokazuje sceny proste i prymitywne" redaktor użył "wykłada miecho na stół " . to samo powiedziane a inna wymowa. Proste?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX