Nominacje do Złotych Globów. Wielki triumf Netflixa, "Boże Ciało" bez szans na nagrodę

"Historia małżeńska" z sześcioma nominacjami jest największym wygranym nominacji do Złotych Globów. Na drugim miejscu, z pięcioma nominacjami, znalazł się film Martina Scorsese "Irlandczyk". Oba obrazy wyprodukował Netflix.

'"Historia małżeńska" i "Irlandczyk" będą ze sobą rywalizować w najbardziej prestiżowej kategorii Najlepszy film dramatyczny, w której nominację otrzymała również opowieść dziejąca się w czasach I wojny światowej "1917", głośny i nagrodzony Złotą Palmą w Cannes "Joker" oraz film "Dwóch papieży". 

W kategorii Najlepsza komedia lub musical nominowano: "Nazywam się Dolemite" z Eddiem Murphym, "Jojo Rabbit", "Na noże", "Pewnego razu w... Hollywood" Quentina Tarantino oraz "Rocketman" o Eltonie Johnie. 

Swoją pierwszą nominację do poważnej nagrody otrzymała produkcja serwisu streamingowego Apple, "The Morning Show", z Jennifer Aniston i Reese Witherspoon. Jednak największym wygranym jest Netflix, który zgarnął 17 nominacji dla produkcji filmowych i kolejnych 17 dla telewizyjnych. 

Jeśli chodzi o nominacje w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny, nominowane zostały obrazy: "Kłamstewko", "Nędznicy", "Ból i blask", "Parasite" oraz "Portret kobiety w ogniu".

W kategorii Najlepszy serial dramatyczny nominacje otrzymały produkcje: "Wielkie kłamstewka", "The Crown", "Obsesja Eve", wspomniany już "The Morning Show" oraz "Sukcesja".

Co ciekawe, nominacji nie otrzymał grający w "Irlandczyku" Robert DeNiro, wyróżniono nimi - za role drugoplanowe - partnerujących mu: Joego Pesci oraz Ala Pacino. O statuetkę w kategorii Najlepszy aktor dramatyczny powalczą: Christian Bale za rolę w "Le Mans '66", Antonio Banderas za "Ból i blask", Adam Driver grający męża w filmie "Historia małżeńska", faworyzowany Joaquin Phoenix jako "Joker" oraz Jonathan Pryce  jako papież Franciszek w filmie "Dwóch papieży".

Wśród kobiet o tytuł Najlepszej aktorki dramatycznej powalczą: Cynthia Erivo za rolę w filmie "Harriet", Scarlett Johansson, czyli żona z "Historii małżeńskiej", Saoirse Ronan za "Little Women", Charlize Theron grająca w "Bombshell" oraz Renee Zellweger za "Judy".

Zdobywców Złotych Globów poznamy 5 stycznia, galę poprowadzi brytyjski komik Ricky Gervais. 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (3)
Nominacje do Złotych Globów. Wielki triumf Netflixa, "Boże Ciało" bez szans na nagrodę
Zaloguj się
  • getz54

    Oceniono 2 razy -2

    Mało kogo w świecie obchodzi polski, wiejski katolicyzm. Mało kto wie o pomniku ze Świebodzina, o kraju w którym jest ten Świebodzin. Dobrazmiana pozazdrościła tej drugiej Polsce Oskara za ,,Idę,, i wysłali ,,Boze ciało,, Nawet jak widzom na początku to ciało kojarzyło się z ,,50 twarzami Greya,, szybko zauwazyli swoją pomyłkę i cały film oglądnął z obowiązku tylko kinooperator przy pustej widowni. Film będzie jeszcze pokazywany w Chicago i Nowym Jorku, na Greenpoincie i Avondale, po niedzielnej mszy. A w Polsce, jak na Oskarową produkcję przystało, film będzie kontynuował cykl z ,,Oskarem Kolbergiem po kraju,,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX