Grzegorz Markowski: Jestem ramol i dziad. Nigdy nie zrobiłem sobie selfie

Dlaczego nie używa komórki oraz internetu i czemu drażni go pełny egoizmu showbiznes - między innymi o tym w TOK FM mówił Grzegorz Markowski, lider Perfectu.

Grzegorz Markowski to ikona polskiej muzyki. Na scenie występuje od 1974 roku. Najbardziej znany jest jako wokalista zespołu Perfect. Przemysław Iwańczyk w audycji "Cudowne lata" zdradził na początku rozmowy z Grzegorzem Markowskim, że umówienie się z liderem Perfectu nie jest takie proste, bo... ten na co dzień nie korzysta ani z telefonu komórkowego, ani z internetu. - Ten cały showbiznes, który towarzyszy muzyce, to dla mnie świat natrętny, gęsty od egoizmu. Wszyscy noszą buławę w tornistrze – mówił wokalista.

Zdaniem Markowskiego przemysł muzyczny w PRL był "czysty", bo liczyło się tylko "tworzenie piosenek i ich siła przekazu". - Muzyka była jak zaciśnięta pięść, służyła do manifestacji swoich poglądów. A w latach 90. przyszedł czas pieniędzy i ja się w tym świecie nie za dobrze czuję – przyznał. 

I choć, jak zdradził, posiada pieniądze, to "nigdy nie miał do nich słabości". - Ostatnie lata działalności Perfectu dają profity, dobre hotele na trasach, wygodny transport. Ale w tym wszystkim trochę zatracił się ten najpiękniejszy moment, gdy stałem na scenie i czułem się kimś ważnym. Teraz to takie bardziej "użytkowe". I mówię tego z żalem, ale może być to też kwestia wieku, w końcu mam 66 lat. Przychodzi moment nostalgii, smuteczków, że to wszystko teraz to taka duża fabryka dźwięku – powiedział Grzegorz Markowski.

Co do nowych technologii, lider Perfectu przyznał, że musiał z nich korzystać przez ostatnie pół roku, w związku z promocją wydanego w styczniu albumu nagranego z córką, Patrycją. - Musiałem brać w tym udział i byłem zmęczony, czułem się, jakby to się działo trochę wbrew mnie. Ja sobie nigdy nie zrobiłem selfie. To może trochę dziwne, ale jestem ramol i dziad. Nie przystaję do współczesności – mówił z przekąsem gość Przemysława Iwańczyka.

Album z córką najpewniej będzie ostatnią płytą, nad którą pracował lider Perfectu.

Według Markowskiego dwa ważne czynniki warunkują bycie rockmanem. - Prawdziwa i szczera wypowiedź plus ogromny zasób prawdy i energii. Nie wiem jak to robią Stonesi, choć są starsi ode mnie – mówił Markowski. Jak dodawał, muzyk to "zawód służebny". - Nie można stracić dziewictwa, mając 66 lat, trzeba to robić, kiedy jest się w pełni sił i energii. Podobnie jest z rock and rollem. Jeżeli chcesz go uczciwie wykonywać, to musisz w jakimś momencie powiedzieć sobie dość. Chęci są, możliwości się ograniczają, a ja nigdy nie chciałbym stać się karykaturą samego siebie – przekonywał Grzegorz Markowski.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (8)
Grzegorz Markowski: Jestem ramol i dziad. Nigdy nie zrobiłem sobie selfie
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 14 razy 12

  Prynajmniej jeden w miare normalny facet. Swiat zachodni cierpi na problem mizdrzacych sie mezczyzn, a przeciez facet nie jest od tego od robienia z siebie malpy w cyrku.

 • sztucznypolak

  Oceniono 7 razy 7

  Panie Grzegorzu!
  Jest Pan wazny! Poprzez swoja tworczosc i niezapomniane wykonania!
  (A ci, ktorzy tego nie rozumieja niech sluchaja Biebera.)

 • misiek12321

  Oceniono 6 razy 6

  Panie Markowski, tak trzymać! Jako jeden z niewielu artystów nie zglupial Panprzez media społecznościowe i inne g...

 • Jacek Placek

  Oceniono 4 razy 4

  Zajebisty facet i muzyk. Zawsze szczerze i otwarcie mówi o sobie, swoich wadach i zaletach. Nie zapomnę wywiadu w którym wprost powiedział co go kręci w życiu. Tak trzymać.

 • molibden01

  Oceniono 1 raz 1

  tak Grzesiu. Cudownie, że zdobyłeś się na wyznanie, że jesteś ramol i dziad,. Też tak mam. To niesamowite jak mija czas czucia i smakowania świata i zamienia się w czas przemijania. I rachunków dobra i zła. Napisz o tym coś fajnego.

 • jasiek45

  Oceniono 6 razy -6

  starość nie radosc

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX