Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

11.01.2017 18:44

Władza i Psychopaptia

.

Psychopaci będą nami rządzić. - Powiem więcej. Psychopaci zawsze rządzili i nie ma na to żadnej rady.

Jest tylko taka sprawa, żeby rządzący psychopaci to nie były jakieś skrajne przypadki kliniczne.

Dlaczego psychopaci rządza?

Ktoś, kto zostaje szefem firmy, albo państwa, musi myśleć i działać w interesie grupy, której jest przywódcą. Działając w interesie grupy jest zmuszony do przechodzenia do porządku nad tym, że komuś dzieje się krzywda. Tak jak w grze w szachy, trzeba poświęcić pionka, a czasem nawet figurę, żeby odnieść sukces potrzebny państwu lub firmie.

Zostając przywódcą przestaje być empatyczny. Zaczyna traktować ludzi przedmiotowo.

.

Traktowanie ludzi przedmiotowo to klasyczny objaw psychopatii.

Nic na to nie można poradzić. - Naukowcy zauważyli to zjawisko również u zwierząt żyjących w stadach. Zwykły lew stając się przywódcą stada, lwem alfa, zmienia błyskawicznie nie tylko swój wygląd, ale także swój „charakter”.

Jeżeli problemy zewnętrzne i wewnętrzne, przed którymi stoi przywódca są niezbyt groźne i grupa, firma, państwo zajmuje się spokojnym budowaniem swojej potęgi, to przywództwo nie musi, a nawet nie powinno być zbyt silne. - Członkowie społeczności mający swobodę własnej inicjatywy mogą wnosić i wnoszą więcej do wspólnego „majątku” niż posłuszni żołnierze.

 

W sytuacji zagrożenia brutalne traktowanie członków własnej społeczności staje się częstą koniecznością. Szef musi zwalniać pracowników, a wódz wysyłać żołnierzy na śmierć. Nie może wczuwać się w cudze tragedie, bo to skazuje go na klęskę.

Jest pewien wniosek, który wynika z tych „oczywistych oczywistości”. Wniosek, którego często nie zauważamy.

W społeczeństwie jest zawsze pewien procent „naturalnych” psychopatów. Takich, którzy z sami z siebie są antyempatyczni. Psychopaci dążą do obejmowania przywództwa, słusznie uważając, że mają predyspozycje do tego, żeby odnieść sukces np. w polityce. Dlatego wszystkie badania potwierdzają, że wśród polityków mamy nadreprezentację psychopatów.

.

Psychopaci, którzy uzyskali wpływy polityczne dążą do wywołania konfliktu.

Stan zagrożenia jest dla nich szansą wykazania się i awansu.

 

 Przecztaj inne moje artykuły:

..................................... >>> ...Adam Jezierski

.

Czytaj więcej na blogu adam-jezierski.

Zobacz także

Komentarze (5)

 • smok_jabberwocky

  Oceniono 1 raz 1

  Psychopaci rządzą od początku świata. I będą rządzili do jego końca.
  Dlatego uważam ze jedynym sposobem obierania władz jest ich losowanie z ogółu obywateli: mniejsze jest prawdopodobieństwo dania władzy szubrawym idiotom spragnionym władzy.

  • jezierskiadam

   0

   @smok_jabberwocky
   Taaa ...
   Prawdopodobieństwo wylosowania Kaczyńskiego byłoby jak 1:30.000.000 ...-:)

  • passtorian

   0

   @jezierskiadam
   Mysle , ze w tym przypadku mylisz sie. Ludzie pamietaja sympatycznych braciszkow z " O dwoch takich co ukradli Ksiezyc" wg Makuszynskiego a reszta to albo nie trafilo albo nie bylo wystarczajaca przeciwwaga.. Co wedlug Ciebie wypromowalo tych dwoch nygusow w skali krajowej? "Solidarnosciowe" uczestnictwo , czy sympatie ekranowe? Powiazanie z"Solidarnoscia" to byl jedynie dodatkowy plus dla tej dwojki.

  • jezierskiadam

   0

   @passtorian
   Nie mam empatii dla ludzi, którzy Kaczyńskich uważają za sympatycznych.
   Film obejrzałem w kinie zaraz po premierze.
   Nie wywarł na mnie specjalnego wrażenia. O wiele bardziej podobały mi się filmy Disney'a, na które także prowadzała mnie babcia.
   W okresie "Solidarności" nie słyszałem o Kaczyńskich.
   Dowiedziałem się o ich istnieniu gdy znaleźli się na zdjęciu z Wałęsą przed wyborami do Sejmu Kontraktowego w 1989 roku. Od razu wydali mi się więcej niż niesympatyczni. - Nie głosowałem na Lecha Kaczyńskiego, który był kandydatem na senatora w moim gdańskim okręgu wyborczym.

  • passtorian

   0

   @jezierskiadam
   No tak, mowisz o sobie. Ja patrze biorac pod uwage innych. Nie wszyscy sa na Twoim poziomie intelektualnym..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane