Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

18.05.2017 05:57

Mowa ptaków

.

Dlaczego ptaki śpiewają? Pisarze i poeci najczęściej są  zdania, że ptaki śpiewają aby umilić człowiekowi życie.

Czy to jest tak, że Pan Bóg stworzył ptaki z myślą żeby człowiek mógł zachwycać się śpiewem skowronka o poranku?

Czy to jest tak, że w bożym planie był śpiew słowika inspirujący kompozytorów?

Uczonym amerykańskim temat nie leży.

Kryptologia jest nauką o znaczeniu wojskowo strategicznym,

... a współczesny neokreacjonizm (czyli, jak stwierdził JP2: realizacja bożego planu metodą ewolucyjną) jest ideą wybitnie kontrowersyjną.

Tego, co napiszę poniżej nie należy nazywać teorią, ani niepotwierdzoną hipotezą. Ostatecznie zgadzam się na to, żeby nazwano moje wyjaśnienia „walką z Panem Bogiem”.

.

Śpiew ptaków nie został stworzony przez któregoś z bogów (Jahwe, Allaha, Manitou,...,ect) żeby umilić człowiekowi życie, tylko jest kodem, językiem, szyfrem, którym porozumiewają się ptaki. - Jest szyfrem, którego naukowcom, ani łuczonym amerykańskim nie udało się złamać. Nie udało się złamać tego szyfru, ponieważ są marni, a zadanie nie jest proste.

Marność kryptologów amerykańskich wymaga reklamy.To amerykańskim kryptologom zawdzięczamy szereg idiotycznych analiz Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA). To im zawdzięczamy wiele idiotycznych decyzji amerykańskich prezydentów.

.

Kryptologia jest tą dziedziną, w której Polacy tradycyjnie zajmują wszystkie miejsca na podium. - Więcej. W pierwszej dziesiątce najlepszych kryptologów na świecie z reguły są sami Polacy. Tak już było w czasach Enigmy, czyli za II Rzeczypospolitej i tak jest po dziś dzień. Anglik Turing był niezły. Wśród polskich kryptologów był jak biały sprinter odnoszący sukcesy w biegu na 100 metrów.

.

Język ptaków możemy analizować przy pomocy Ogólnej Teorii Szyfrowania.

Każdy kod (język, szyfr) ma szereg cech, które występują obligatoryjnie (czyli w sposób konieczny), oraz cechy indywidualne, charakterystyczne jedynie dla niego, lub pewnej grupy kodów (szyfrów, języków).Lingwiści mówią o gramatyce, składni, szyku zdania, wymowie...

To wszystko jest istotne w przypadku śpiewu ptaków. Mamy trudności przy jego deszyfracji. Przyczyn jest kilka. Nie wiemy o czym ptaki rozmawiają. To wymaga żmudnych obserwacji. Na ich podstawie rozszyfrowaliśmy jedynie niektóre, wyjątkowe hasła. Takie jak ostrzeżenie stada przed niebezpieczeństwem.

Język mówiony, czyli śpiew nie jest jedynym kodem, którym posługują się ptaki. Taniec perkozów to typowy język ciała. Też mamy problemy z jego deszyfracją.Także wilki nie wyją do księżyca dlatego, żeby nastraszyć obywateli, którzy lubią się bać.

 

Przeczytaj: >>> Ogólna Teoria Szyfrowania

.

Adam Jezierski

 

Czytaj więcej na blogu adam-jezierski.

Zobacz także
Najczęściej czytane