Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

14.02.2017 10:24

Kocha, nie kocha?...

Kocha... lubi... szanuje...

nie chce... nie dba... żartuje...

w myśli... w mowie... w sercu...

na ślubnym kobiercu.

 

 

Któż z nas nie pamięta tych słów z czasów dzieciństwa, gdy pojawiały się podczas podwórkowych wyliczanek? Próbowaliśmy w ten sposób odgadnąć czy osoba, którą byliśmy zainteresowani odwzajemnia nasze uczucie, czy też nie. Podobną zabawą było „kocha... nie kocha”, podczas której osoba grająca, mówiąc "kocha" lub "nie kocha", jednocześnie wyrywała jeden płatek z kwiatka. Wyraz wymówiony podczas oberwania ostatniego płatka był wynikiem i miał reprezentować uczucia osoby, o której myślimy. Cóż, może w taką wyliczankę powinna zagrać kanclerz Angela Merkel wracając z Warszawy do Berlina po rozmowach z przedstawicielami PiS…

 

Po ostatnio „chłodnych dniach” pani kanclerz musiała bowiem być zaskoczona niezwykle ciepłym przyjęciem, jakie czekało na nią w Polsce. Uśmiechom i uściskom nie było końca. I jeszcze te deklaracje. - Mamy wiele wspólnych, bilateralnych relacji, zarówno gospodarczych, jak i związanych z bezpieczeństwem. Mamy wiele wspólnych tematów, które realizujemy na płaszczyźnie europejskiej. Realizujemy wspólnie również projekty humanitarne - mówiła podczas konferencji prasowej premier Beata Szydło, podkreślając, iż zależy jej, aby współpraca ta ciągle się pogłębiała. Również Jarosław Kaczyński uznał, że - wizyta pani kanclerz przyniesie dobre rezultaty - co z jego ust brzmi prawie jak wyznanie miłości. Prezydent Duda natomiast stwierdził wspaniałomyślnie, że skrajnie kontrowersyjny projekt Nord Stream 2, to zaledwie kwestia „techniczna” w polsko-niemieckich relacjach. Tak?... Hym…

 

Co ciekawe prezes PiS zaznaczył również, że europosłowie Ryszard Legutko i Zdzisław Krasnodębski są od jakiegoś czasu zaangażowani w rozmowy polsko-niemieckie. A jeszcze trzy miesiące temu poseł Krasnodębski tak komentował incydent z wybiciem szyby w polskiej ambasadzie w Berlinie: Od miesięcy rozpętana jest w Niemczech kampania nienawiści wobec Polski. Moim zdaniem w krytyce spraw dziejących się w Polsce przekraczane są wszelkie granice. (...) W sytuacji takiej atmosfery, która jest atmosferą nienawiści, trudno się dziwić, że może dojść do incydentu.

 

Nie ma co ukrywać. Wszyscy wiemy, że PiS nigdy za Niemcami, delikatnie mówiąc, nie przepadał. Szczególnie mocno dostawało się Angeli Merkel. Jarosław Kaczyński w książce „Polska naszych marzeń” pisał: Merkel reprezentuje to pokolenie polityków niemieckich, które chce odbudować mocarstwowość Niemiec. Elementem tego jest strategiczna oś z Moskwą, a w tym może przeszkadzać Polska, czyli nasz kraj musi być w jakiś sposób podporządkowany. Oczywiście ta polityka jest realizowana innymi metodami, ale nadal jest w tym dość bezczelne nieliczenie się z nami.

 

Granatem już wrzuconym przez otwarte okno była wypowiedź Kaczyńskiego w rozmowie z Tomaszem Lisem, kiedy stwierdził: Angela Merkel została kanclerzem nieprzypadkowo i jej celem jest podporządkowanie Polski Niemcom. (...) Ona wie, co ja chcę przez to powiedzieć. Tyle wystarczy. Prezesa próbował wtedy tłumaczyć Joachim Brudziński w następujący sposób: - Dla każdego średnio rozgarniętego to oczywista oczywistość. (...) Pani kanclerz Angela Merkel wspólnie z Władimirem Putinem bardzo konsekwentnie realizuje własne niemieckie interesy, Rosjanie swoje interesy, kosztem naszych.

 

W jakże już inne słowa były przybrane usta tych reprezentantów PiS, którzy spotkali się ostatnio z kanclerz Merkel w Warszawie! Wygląda na to, że jak chorągiewka zawieje, tak politycy Prawa i Sprawiedliwości wypowiadają się o Republice Federalnej Niemiec. Jeszcze niedawno współpraca z Berlinem była nie do przełknięcia dla partii Jarosława Kaczyńskiego, który za strategicznych partnerów wybrał Węgry i Wielką Brytanię. Zdanie musiał zmienić, kiedy Orban zwrócił się ku Moskwie, a Londyn postanowił rozwieść się z Brukselą. Nie przeszkadza to jednak PiS-owi nadal „psy wieszać” na Niemcach. Ostatnia na przykład nagonka dotyczy kapitału niemieckiego w polskiej prasie lokalnej i regionalnej. Ludzie PiS każde euro i dolara bowiem mile widzą w naszym kraju byle tylko nie pochodziły z Berlina. Każdy żołnierz natomiast z NATO byłby na rękach noszony, byle tylko nie pochodził z Niemiec. Ba nawet Śląskość znalazła się na celowniku PiS i została określona mianem „zakamuflowanej opcji niemieckiej”. A teraz?... Teraz miodzio na ustach wszystkich na sam tylko widok kanclerz Niemiec! Ciekawe więc, czy w takim razie Angela Merkel, wracając z Warszawy do Berlina, potrzebowała rwać płatki z kwiatków, aby poznać się na tej PiS-owskiej hipokryzji?...

 

 

Adam Szejnfeld

Poseł do Parlamentu Europejskiego

 www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

Czytaj więcej na blogu Adam Szejnfeld .

Zobacz także

Komentarze (2)

 • cracovia.figiel

  Oceniono 2 razy 0

  A teraz?... Teraz miodzio na ustach.... pisze bloger.
  A czy ktoś może wie o co temu blogerowi chodzi z tym miodem?
  Czyżby miał takie odczucia przy robieniu komuś laski?
  Ja wprawdzie nigdy nikomu laski nie robiłem, ale jak to jest takie fajne jak bloger pisze, to też będę musiał spróbować, ale wpierw bloger będzie mi musiał zademonstrować jak się to robi ten miodzik.

 • tani_dran

  Oceniono 4 razy 0

  Myślę że tacy ludzie jak Pan, którzy mieli wiele okazji żeby uczynić ten kraj lepszym - ale z własnej wygody - nie uczynili nic - nie mają prawa otwierać twarzy na jakikolwiek temat. Pomijam fakt, że przecież nikt z ludzi co głosowali na PIS nigdy nie zajrzał na blogi TOK fm. Natomiast dla tych co tu zaglądają - należałoby pisać lepiej.
  Nie przykłada się Pan albo nie ma talentu - w każdym razie do czytania się Pańskie wystękania nie nadają.
  Reasumując - jeśli piszesz Pan do pisuaru - to nie tu. Jeśli do myślących rodaków - to nie w ten sposób.
  Za słabe to jest, to wszystko co Ty tu człowieku stękasz jest wiadome od lat.

  Napisz lepiej czemu nic nie zrobiłeś kiedy mogłeś poprawić ten kraj i życie nas wszystkich ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane