Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

10.06.2015 00:24

Czy w Polsce będzie życie (naukowe) po 2020 roku?

Obywatele Nauki zapraszają we wtorek, 16 czerwca 2015, o godz. 13.00 na debatę poświęconą postulatom zawartym w "Pakcie dla nauki". Sala nr 17 w siedzibie Instytutu Historycznego UW (Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 - tzw. Kampus Główny UW).

Obecnie, głównie siłami bogatych krajów UE, które dają nam fory na rozwój, wydatki na badania i rozwój nam rosną do niebagatelnych 0,5% PKB! w 2015 roku. Za te pieniądze odnowiliśmy wiele uniwersyteckich kampusów, postawiliśmy wiele nowych budynków służących nauce czy kupiliśmy sporo drogiego sprzętu. Ale co dalej? Czy Polska umie zarządzać badaniami o własnych siłach finansowych? Czy nasze firmy mają motywację dorzucić się do rozwoju technologii w kraju? Czy umiemy zbudować kadry zdolne wykorzystać cały ten majdan? Czy ktoś w ogóle myśli o nauce w perspektywie dłuższej niż długość średniego grantu NCN?

Obywatele nauki zapraszają na debatę o przyszłości nauki w Polsce!

 

Czytaj więcej na blogu Blog Obywateli Nauki.

Zobacz także

O autorze obywatelenauki

avatar

Obywatele Nauki to założony w 2012 r. oddolny ruch społeczny na rzecz dobrej nauki w Polsce. Skupiamy naukowców i ludzi zainteresowanych nauką i edukacją, którzy uważają, że bez dobrej nauki i edukacji w Polsce nie będzie dobrej Polski.
www.obywatelenauki.pl
www.facebook.com/obywatelenauki

Teks...

Najczęściej czytane