Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

20.04.2017 00:03

Czemu prokurator nie pofatygował się do Brukseli, jak niegdyś do biskupa?

Razi mnie wzywanie prezydenta Unii Europejskiej przed oblicze warszawskiego prokuratora. Nie raz już prokurator fatygował się, by przesłuchać świadka (czy kogo tam). Bardzo konkretnie pamiętam, jak po obrzydliwych kradzieżach Kurii Gdańskiej w formie przedsiębiorstwa „Stella Maris” szef złodziei biskup był przesłuchiwany w swym pałacu, gdzie układny (pewnie) prokurator śmiał mu zadać parę pytań.

Nic by się nie stało, gdyby prokurator – o ile to jest naprawdę ważne – pofatygował się do Brukseli.

A swoją drogą Kaczyński jest cwany. Za przestępstwa obecnego rządu prokuratorzy będą przesłuchiwać Szydło, a nie jego. Spokoju w willi na ulicy Zajączka (Żoliborz) nikt nie będzie miał prawnie podstaw mu zakłócać. No, nie na darmo jest prawnikiem z wykształcenia.

No dobrze, to kiedy kolejne wezwanie? Teraz chyba Putina przez Macierewicza? Czas, by złożył w Warszawie relację w sprawie „zamachu”, w którym „poległ” w „obronie Ojczyzny” Prezydent pod Smoleńskiem.

Czytaj więcej na blogu | CICER CUM CAULE | pisze: PROF. ANDRZEJ JACZEWSKI.

Zobacz także

Komentarze (12)

 • pluto37

  Oceniono 20 razy 20

  Tusk nie jest biskupem.
  To raz, a dwa to funkcjonariusze PiSu i aktywiści podlegli KACZYŃSKIEGO uznali że po sromotnej klęsce w Brukseli trzeba Tuska podkurzyć i przy swoim bezmózgowiu nie przewidzieli, że się to skończy sporą masówką i dość masowym widowiskiem proTuskowym.
  Stąd ostatnie płaczliwe jęki Mariusza B. w Polsacie.
  No i te obrazki z uśmiechniętym Tuskiem wchodzącym w tłum ludzi, przybijającym piatkę z ludem jako kontrast z obombanym i wzdętym KACZYŃSKIM rechoczącym z limuzyny.

 • gaja8822

  Oceniono 15 razy 15

  Bo prokurator chciał zrobić dobrze Kaczyńskiemu?

 • norkowski2015

  Oceniono 13 razy 13

  Kaczyński nigdy i nikomu nie złoży relacji z ostatniej drogi brata i pozostałych zacnych Polaków. Nie można podważać strategii kampanii wyborczej prezydenta. Co do miejsca przesłuchania ; prezes PiS chciał oczywiście upokorzyć Donalda Tuska. Padł sam,jak kawka.

 • cmoscmos

  Oceniono 12 razy 12

  "Czemu prokurator nie pofatygował się do Brukseli"

  Może to już PRL-bis i prokurator wysłany do Brukseli poprosiłby tam o azyl i już nie wrócił do kraju?

 • oby.watel

  Oceniono 14 razy 8

  W kraju cywilizowanym prezydent Unii Europejskiej dostałby rządową ochronę i był witany z honorami przez zgiętego w pół prokuratora przed siedzibą prokuratury. W dzikim kraju jest jak jest. Poniżanie innych może radować jedynie ludzi z bardzo niską samooceną, prymitywnych.

  • rosswatowski

   Oceniono 11 razy -11

   "witany z honorami przez zgiętego w pół prokuratora przed siedzibą prokuratury" w "kraju cywilizowanym"? --- hyhyhy to chiba jakaś inna cywilizacja, Mongolia za Kubilaja? :)

   "prezydent Unii Europejskiej" --- jest taki urząd? hyhyhy żenua

  • oby.watel

   Oceniono 9 razy 7

   @rosswatowski
   Oczywiscie, że to inna cywilizacja. To cywilizacja, która ze swoich przedstawicieli poważanych za granicą jest dumna. Bo nigdy w historii takiego znaczenia nie miała, ani żadnych odpowiedzialnych funkcji nie pełniła. Powstawanie z kolan to nie zamykanie w getcie, ośmieszanie, tupanie nóżkami. Żenua to wzywanie na przesłuchanie pod idiotycznym zarzutem w idiotycznej sprawie. To niszczenie armii, ujawnianie tajemnic państwowych, sprowadzanie kraju do roli, jaką odgrywał czasach PRL-u - nic nie znaczącej kolonii rosyjskiej.

  • dosad

   Oceniono 7 razy 7

   Przykro mi, ale brak ci wiedzy i kultury! Powinieneś słuchać mądrych ludzi i uczyć się , uczyć, uczyc a nie a a a nie wysługiwać tej pisowskiej zgrai jako jej troll.

 • sobiepan11

  Oceniono 7 razy 3

  Spokojnie. Sprawstwo kierownicze nie ulega wątpliwości :-)

 • jozefmichalik2

  Oceniono 6 razy -4

  Oprócz pełnionej funkcji Donald Tusk jest także zwykłym obywatelem i nie chroni go żaden specjalny immunitet.
  Tymczasem : " Według św. Tomasza z Akwinu (Summa Theologica) "Chrystus jest źródłem całego kapłaństwa: kapłani Starego Zakonu zapowiadali Chrystusa, kapłani Nowego Zakonu działają w osobie Chrystusa"."
  A skoro kapłan ( w tym biskup) działa w osobie Chrystusa, to tak jakby prokurator samego Chrystusa wzywał na przesłuchanie.
  Owszem Poncjusz Piłat rzymski prokurator Judei, wzywał przed swoje oblicze Chrystusa, ale to było dawno i w innych okolicznościach.
  Ale dzisiaj Chrystus jest królem Polski, a króla się nie wzywa.

  • smok_jabberwocky

   Oceniono 5 razy 5

   @jozefmichalik2
   Tusk był także płemiełem, więc miał prawo zlecić nawiązanie współpracy nawet z Mossadem.Wystarczyło zadzwonić i spytać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

O autorze andrzej.jaczewski

avatar

[ Uwaga: Autor nie moderuje komentarzy pod tekstami, nawet jeśli automatycznie wyświetla się taka informacja ! ]

Prof. Andrzej Jaczewski jest autorem wznawianych od ponad 40 lat książek, na których wychowało się wiele pokoleń Polaków. Profesor doktor habilitowany medycyny i pedagogiki. Wykładał ...

Najczęściej czytane