Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

Załóż swojego bloga

11.01.2017 21:59

Opozycja przycisnęła Kaczyńskiego

Ustawa budżetowa przeszła przez Senat bez poprawek. Nie zmienia to jej charakteru bezprawności, przyspiesza procedowanie. W zasadzie bez znaczenia jest, czy prezydent ją natychmiast podpisze, czy skieruje do Trybunału Konstytucyjnego.

Wątpliwości pozostaną - co napisałem bardzo eufemistycznie - wątpliwości prawne poszły w świat, co podnosi ceny polskich papierów dłużnych, a budżet będzie potrzebował rekordowych kredytów, będzie je zaciągał na jeszcze gorszych warunkach.

Najważniejsze instytucje finansowe świata korygują oceny wzrostu gospodarczego Polski w dół, znacząco się różnią od założonych w nielegalnym budżecie.

Wizerunek Polski uległ dalszej degradacji, Bruksela widzi, jak niszczona jest polska demokracja. Władza PiS zmierza w kierunku autorytaryzmu i anachronizmu.

Platforma Obywatelska, ale także Nowoczesna, uczy się twardej opozycji. Grzegorz Schetyna zdał egzamin w ostatnim miesiącu, okazał się twardszym zawodnikiem niż Ryszard Petru, ale ten ostatni jeszcze się uczy. Obydwie partie opozycyjne muszą bronić substancji demokracji i prestiżu Polski, choć coraz mniej tych wartości i coraz trudniej przyjdzie je w przyszłości odbudowywać.

Za konflikt odpowiada władza PiS, lecz opozycja musi znajdować skuteczną narrację, aby ją narzucać mediom i społeczeństwu. Ostatnio Schetyna skupiał na sobie uwagę częściej niż Kaczyński.

Czytaj więcej na blogu cleofas.

Zobacz także

Komentarze (10)

 • katejot666

  Oceniono 3 razy 1

  Komentator cracovia.figiel to interesujący człowiek, moim zdaniem jest on przewrotnym i inteligentnym wrogiem dzisiejszej władzy (serio!). Nie należy go atakować, on wykonuje pożyteczną i niewdzięczną pracę- udając prymitywnego pisowca, dorabia pisowi wstrętną gębę.
  Gdyby cracovia.figiel żył w hitlerowskich Niemczech, zapewne udawałby odrażającego nazistę, żeby odpychać ludzi od nazizmu.
  Panie Cracovia.figiel, mam kilka uwag do Pana. Pańska ortografia i interpunkcja jest zbyt dobra. Swobodnie posługuje się Pan polszczyzną, widać wykształcenie (a to niedobrze).
  Komentowanie na stronie TOK FM nie jest efektywne- Pan zraża (do pisu) już zrażonych. Szkoda roboty. Lepiej znaleźć miejsce, gdzie pisują ludzie o niesprecyzowanych poglądach. Tam będą lepsze efekty.
  Szczerze życzę sukcesów!

  • Oceniono 13 razy 9

   @cracovia.figiel
   Twoj poziom poczucia humoru jest rownowazny z twim intelectem. Rozumiem ze roznice znasz z autopsji. Wyglada na to ze twoj apetyt seksualny sklania sie ku ekskrementofagii ( dewiacja polegająca na osiąganiu satysfakcji seksualnej przez spożywanie wydalin partnera)
   Gratuluje i zycze smacznego, trepie zidiocialy

  • Oceniono 15 razy -11

   @aftardziantarapalka
   Wystarczy mi że to Ty z twoją mamusią uprawiacie taki sex......pachnie wam pięknie..... a buzię mausia potem czyści octem, czy dezorodantem?

  • valentin1943

   Oceniono 11 razy 9

   Krakowski lumpenpisarzu. Powinieneś starać się o wizę do San Eskobar, tam karmią bananami i ćpac można czystą herę lub kokę a nie śmiecie marychopodobne kupowane na Kleparzu. A może wąchasz klej skoro piszesz takie głupoty.

  • zoryan

   Oceniono 5 razy 5

   @cracovia.figiel
   Slabo moderatorze wam idzie,jesli dopuszczacie takiego chama!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane