Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

17.03.2017 21:56

Schetyna ma do wygrania ważny spektakl

Grzegorz Schetyna wydaje się być naturalnym kandydatem na premiera przy wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. Spięcia z Ryszardem Petru są niejako wpisane w opozycję wielopartyjną, Nowoczesna wraca do równowagi między sondażami a stanem posiadania posłów.

Platforma szybko odzyskuje rezon, Schetyna dość dobrze gospodaruje swoimi siłami w postaci 30-40 lernich posłów, których ma zdecydowanie lepszych niż PiS, w partii Kaczyńskiego nawet nawala Mateusz Morawiecki, bo okazuje się li tylko papierowym tygrysem.

Co zyskuje opozycja na wotum nieufności? Przede wszystkim należy silnie wbić do głów społeczeństwu, iż wynik szczytu, podczas którego głosowano nad reelekcją Tuska, 1:27 jest nieprzypadkowy.

I rezultat stosunków z UE będzie się pogarszał, bo UE jest skazana na przyspieszenie reformowania, a Poska pisowska nie załapie się do peletonu. Pod tą władzą jesteśmy skazani na przebieranie nogami pod tablicą: koniec wyścigu.

W którymś momencie wyścigu nie będzie, bo odjechał, odbył się, a „geniusz” z Nowogrodzkiej będzie pluł w sitko o winach innych.

Opozycja – a szczególnie PO – dużo może zyskać na tym spektaklu sejmowym, jeżeli zostanie on dobrze rozgrany i porwie społeczeństwo obywatelskie, tym bardziej, że ciemny lud pisowski depczący na miesięcznicach smoleńskich był ostatnio nawet mniej liczny niż protestujący Obywatele RP i KOD.

Czytaj więcej na blogu cleofas.

Zobacz także

Komentarze (5)

 • cracovia.figiel

  Oceniono 11 razy 1

  część 1
  oby.watel godzinę temu 0
  Schetyna to twardy zawodnik......... pisze ten koleś.
  Ja nie wiem jaki jest Schetyna, ale na 100% wiem że Cleofas to wyjątkowa szmata.
  Dziś pod niebiosa wychwala ciecia Schetynę, a ja przecież pamiętam jak jeszcze tak niedawno srał mu na głowę, a jego ulubienicą była niejaka świdrowata Kopacz, którą Schetynie przeciwstawiał.
  Jego konikiem są sądy i "demokracja", a na drugiej stronie niejaki Ziobro, który w jego odczuciu jest takim kosmicznie czarnym charakterem i w dodatku steruje wszystko ręcznie.
  To szczucie Cleofasa na Ziobrę jest koronnym przykładem debilizmu Cleofasa.
  Podam może 2 przykłady.
  Nie będę nawet mówił o sędzim Tulei, bo to jest już osobna kwestia nadająca się do.... no wiecie do czego......
  Przykład 1- w Sylwestra z Rabki do Nowego targu przyjechało 3 młodych pijanych bandytów. Gdy ochroniarze nie wpuścili ich na zabawe sylwestrową sfrustrowani zaatakowali przed lokalem wchodząca do niego parę modych ludzi. Jeden z bandytów zadał mu 2 ciosy nożemw klatke piersiową, a następnie słaniajacego sie na nogach 21 letniego chłopaka ederzył jeszcze nożem w skroń ! ! ! . Jego kompani pobili towarzysząca mu dziewczynę łamiąc jej nos i szczękę, a gdy leżała na choniku to jeszcze ją kopali po głowie i całym ciele.
  Wysoki Sąd zarówno pierwszej jak i drugiej instancji był wyjątkowo łagodny dla tych bandytów. Dostali tylko po parę lat odsiadki, co przy "dobrym sprawowaniu" i zaliczeniu aresztu spowodowało że praktycznie nawet by nie powąchali celi......... Sędziowie takie malutkie wyroki dla tych bandytów motywowali tym, że nie byli oni jeszcze karani, mieli znakomitą opinię z miejsca zamieszkania i wszyscy trzej pochodzili z..."dobrych domów" i nie należało im utrudniać życiowego startu ! ! ! i gdyby nie Ziobro który wstrząśnięty takim wyrokiem rozkazał od razu ponowne rozpatrzenie tej sprawy przez inny sąd, to by Wysoki Sad okrył się wiekuistą hańbą.... a tak to po ponownym rozpatrzeniu sprawy główny sprawca dostał 25 lat, a jego kompani po 10 lat.
  Prostemu czowiekowi kamień spadł z serca, ale Cleofas twierdził by że to Ziobro ręcznie steruje sądami, a w mocy powinien być utrzymany DEMOKRATYCZNY wyrok sądów dwóch poprzednich instancji gdzie bandytom by do odsiedzenia zostało.... raptem po parę miesięcy.

 • cracovia.figiel

  Oceniono 11 razy 1

  część 2
  i drugi przykład.
  Pamiętamy wielkie wtopy rządu Po-PSL rzy budowie autostrad.
  Zmowa firm wykonawczych z całego świata które prowadziły roboty w Polsce obudziła czujność ABW, które założyło za pozwolenie prokuratora w nich podsłuchy. Wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania. Firmy te skorumpowały gł. dyrektora od budowy autostrad który im przekazywał informacje o wysokości kwot jakie rząd premiera Tuska był by skłony zaakceptować na wybudowanie nowych odcinków dróg i ich oferty były tylko ciut niższe.....
  Jak by tego było jeszcze mało, to asfalt który kładziono na autostradach nie odpowiadał temu który był obowiązujacy, tylko wielokrotnie gorszy, w związku z czym dochodziło do tego że już po roku użytkowania na autostradach robiły się "pralki", a nawet "rynny", a asfalt ścierał się na nich jak jak by był zrobiony z pumeksu.
  a to znowu było spowodowane skorumpowaniem urzędników którzy mieli obowiązek wziąć próbki asfaltu z dowolnego odcinka budowanej autostrady, gdy tymczasem próbki te były dostarczane do laboratoriów przez samych wykonawców ! ! !
  Mając niezbite dowody w rękach - np w Katowicach zamiast 50 cm grubości podkładu z grubego kamienia, wykonawca z Włoch sypał na spód 30 cm gruzu i śmieci ! ! ! - ABW powiadomiła prokuraturę zarówno o zmowie cenowej, jak i o machlojkach z materiałami z jakich autostrady były wykonywane.....i wszystko było by OK i na wykonawców były by nałożone wysokie kary, bo tylko na zawyżeniu cen za wykonywanie robót rząd Tuska /czytaj Polska / był stratny około 5 miliardów złotych, ale firmy te powołały się w sadzie na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego pod przewodnictwem pana sędziego Andrzeja Rzeplińskiego, który orzekł że dobro Obywatela musi być na pierwszym miejscu przed dobrem Państwa / ta wykladnia była na użytek jednej pani poseł z PO która sprzedawała nieruchomości na Helu i wzięła za to gruba łapówkę / i..... dlatego załozone podsłuchy, nawet za zezwoleniem prokuratora nie mają przed Wysokim Sądem żadnej wartości prawnej i .... całe dochodzenie ABW szlag trafił, a wymienione firmy zostały poinformowane Że NIC JUŻ IM NIE GROZI ZE STRONY POLSKICH SADÓW, bo 2x na tapetę nie można brać tej samej sprawy na podstawie tych samych dowodów, a one jak widzicie były zakwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny Rzeczpospolitej.
  Tutaj sprawę musiano zamknąć i nawet Ziobro nie był w stanie nic już zrobić i dzieki takiemu orzecnictwu TK Polska poniosła miliardowe straty, a niekture autostrady nadają się do generalnego remontu, jak np ta łączaca Krakó z Katowicami.
  Cleofas zaś by twierdził w tej sprawie że wszystko jest OK, a trwa tylko wielka nagonka PIS na Trybunał Konstytucyjny... a Wam czy czasem nie jest przykro że zostaliśmy tak wyjebani na wiele miliardów złotych przez zagraniczne firmy budujące w Polsce autostrady przez niewłaściwe orzecznictwo TK?

 • oby.watel

  Oceniono 5 razy 1

  Schetyna to twardy zawodnik. Wiadomo to stąd, że sam w każdym wywiadzie wymienia jedną lub kilka twardych decyzji które podjął, twardych negocjacji, które przeprowadził, lub twardych działań, które zdziałał. Teraz też twardo zgłosił swoja kandydaturę twardo nie uzgadniając tego z nikim, aby broń boże ktoś nie pomyślał, że jest nie tylko miękki, ale także stara się być skuteczny.

  Opozycja a szczególnie PO dużo może zyskać na tym spektaklu sejmowym, jeżeli zostanie on dobrze rozgrany. Choć można postawić orzechy przeciw dolarom, że nie zostanie. Schetyna jest twardy tam, gdzie trzeba być elastycznym. Twardo mówi, że opozycja musi się zjednoczyć, działać razem, po czym jeszcze twardziej partnerów olewa. Jak kiedyś Tusk mówił, że nie ma z kim przegrać, tak teraz PiS może powiedzieć to samo o twardym jak beton Schetynie.

 • maruda.marudna

  Oceniono 2 razy 0

  To wymień z nazwiska tych 30, 40 letnich "debściaków" z PO. Może masz na myśli Katarasińską albo Grupińskiego?

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 6 razy 0

  Grzegorz Schetyna wydaje się być naturalnym kandydatem na premiera przy wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło" a jeszcze naturalniejszym na figurę w gabinecie cieni... pardon, figur woskowych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane