Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

18.04.2017 20:29

Duda czuje juchę Macierewicza

Andrzej Duda poczuł juchę i postanowił wykorzystać okazję, aby dobić Antoniego Macierewicza. Nie tylko za upokorzenia, które zaznał, ale by zyskać jakąś pozycję w PiS. Wyciekł list Dudy do Macierewicza (z wiadomością dla Beary Szydło), w którym domaga zajęcia stanowiska w sprawie listów Biura Bezpieczeństwa Narodowego dotyczących ”szczególnego znaczenie dla bezpieczeństwa państwa”. Jest to pisowski enigmatyczny język, bo nie wiadomo dokładnie czego list dotyczy.

Czy Duda ma szanse?

Dobić Macierewicza – tak. Bo ministra obrony już nie da się schować w katakumbach, jak w czasie kampanii wyborczej do parlamentu, gdy Jarosława Gowina wyciągnięto za uszy i przedstawiono, jako królika do funkcji szefa MON.

Macierewicz będzie walczył, a drzazgi będą śmigać. Zagrozi Jarosławowi Kaczyńskiemu, ten ostatni może zechcieć postawić na Dudę, lecz prezydent z kolei wie, iż bez radykalnego postawienia się, grozi mu już 2020 roku Trybunał Stanu.

Przy czym Duda nie ma żadnego charakteru i jest marny politycznie. Tak! – władza PiS się sypie. Czy opozycja będzie potrafiła to wykorzystać?

Wcale nie potrzebny jest Donald Tusk, aby wbić kołek osikowy politykom PiS. Duda w cuglach przegra wybory choćby z Rafałem Trzaskowskim.

Erozja PiS szybko może przybrac postać lawiny. Mądrość opozycji wyrazić się winna tym, że potrafi przeciwdziałać by Polska nie spadła w przepaść wraz z PiS.

Czy opozycję stać na to? Czy są takie siły jak w 1989 roku? Mam sporo wątpliwości. Polscy politycy – jak w PRL-u – to niedojrzali ludzie, polska demokracja niemal skapitulowała przed takim satrapą na drabince z Tesco jak prezes Kaczyński.

Czytaj więcej na blogu cleofas.

Zobacz także

Komentarze (6)

 • zaem

  Oceniono 9 razy 9

  Trybunał stanu grozi Dudzie już dziś, jeśli tylko Kaczyński zechce go postawić - ma w sejmie dosyć szabel.

 • tani_dran

  Oceniono 8 razy 8

  Duda ??? Dobić ???
  Przynieśli mu list, kazali podpisać to podpisał jak zwykle i poleciał tweetować.
  Z całego tego wariatkowa Maciarenka wydaje się być w najlepszej formie, a takie ameby jak duduś to mu mogą ... list napisać - bo w oczy to już nie ma odważnego.

 • wkaspr

  Oceniono 6 razy 6

  Juchę to może poczuć drapieżnik. Duda to jedynie kanarek przystrojony w kolorowe piórka, zamknięty przez Kaczyńskiego w klatce narzuconych mu ograniczeń.

 • pluto37

  Oceniono 6 razy 6

  Puścił bumagę w lud tajnie przeciekiem żeby lud wyborczy PiSowski nareszcie miał okazję zobaczyć jak wygląda prawdziwy NIEZŁOMNY DUDA, bo do tej pory nie miał okazji.
  A że DUDA sprężył się i zebrał na odwagę dopiero po zezwoleniu suwerena KACZYŃSKIEGO to też nic dziwnego. W końcu sam naczelny wuc PiSu rzekł niedawno, że na pochyłą kozę krzywe wierzby skaczą, to i ....DUDA dołączył, żeby KACZYŃSKIEMU przykrości nie robić.

 • hanishl

  Oceniono 3 razy 1

  Wszystko to prawda ale brakuje mi komentarzy cracovia.figiel . Nie zgadzam się z nim . Ale nie do końca. Wielem razy przyznaję mun rację . te blogi bez cracovia.figiel sa bez sensu

  • wkaspr

   Oceniono 3 razy 3

   @hanishl
   Zgadzam się, ponieważ przy nim człowiek czuje się jak intelektualny gigant.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane