Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

Załóż swojego bloga

20.04.2017 21:52

Duda i mitomaństwo Macierewicza. Strach

Polityka epistolarna w wykonaniu Andrzeja Dudy rozkwita w najlepsze. Adresatem listów prezydenta jest minister obrony. Duda domaga się od ministra wypełniania obowiązków konstytucyjnych, a ten nic.

Duda sam naruszył konstytucję i nie wątpię, iż w przyszłości odpowie za to przed Trybunałem Stanu, a Macierewicz już może stanąć przed Trybunałem, gdyby Duda się postarał, lecz woli pisać listy.

Najnowszy list (z adnotacją "bardzo pilne"), który wyciekł - potwierdzona jest jego autentyczność - zawiera pytania Dudy dotyczące Wojsk Obrony Terytorialnej. Prezydent niepokoi się, iż ich utworzenie jest osłabieniem zawodowego Wojska Polskiego. Acz to napisane jest delikatnie.

Duda chce wiedzieć, jakiego rzędu jest to osłabienie? Kolejne osłabienie WP po odejściu 30 generałów. Muszę przyznać, że Macierewicz jest jak porządna wojna, tak przetrzebił szeregi dowódców WP i dalej osłabia.

Biedny Duda. Najnowszy list (wg wiedzy publicznej) to dowód kompletnej bezradności głowy państwa i zwierzchnika sił zbrojnych. Przykro na to patrzeć.

Dlaczego Duda uderza w Macierewicza? Jest okazja, bo i Platforma Obywatelska planuje wotum nieufności wobec szefa MON, a do tego szef podkomisji smoleńskiej Wacław Berczyński podał się do dymisji. A ten miał "osiągnięcia" - bombę termobaryczną, która wybuchła w tupolewie, ale piloci nic o niej nie wiedzieli i dalej sobie lecieli, no i uwalenie caracali, aby mogły być zakupione boeingi, w której to fabryce gościu pracował.

Zastanawiać może mitomaństwo Berczyńskiego (czort z nim), lecz mitomaństwo Macierewicza ma siłę hekatomby. Czyżby Duda się budził, czy odczuwa strach, bo odpowie za wielokrotne złamanie konstytucji?

Czytaj więcej na blogu cleofas.

Zobacz także

Komentarze (7)

  • henrykkin

   Oceniono 2 razy 2

   @tani_dran
   Oczywiście,można się nabijać,co ja robię systematycznie. Ale problem komunikacji i podległości pozostaje.

  • tani_dran

   Oceniono 5 razy 5

   @henrykkin
   Ja się nie nabijam. Prezes postanowił przywalić Maciarence i wykorzystał do tego marionetkę udającą prezydenta, bo sam przecież się za brudną robotę nie bierze. A jak czytam że "wyciekły" listy prezydenta to od razu nasuwa się pytanie - kiedy "wyciekną" jego nagie zdjęcia.

 • henrykkin

  Oceniono 3 razy 3

  Poważnych obserwatorów nurtuje pytanie : Co chce przekazać opinii publicznej prezydent Duda pisząc i upubliczniając korespondencję z ministrem Macierewiczem? Czy to może oznaczać,że pan Antoni mówiąc pluje w twarz ?

 • depepoz

  Oceniono 3 razy 3

  Napisałem co myślę o:
  Dudzie
  Macierewiczu
  Kaczyńskim
  oraz jaki im koniec przepowiadam.
  "Odstzreliło" mi systemowo, że "komentarz zawiera treści niedozwolone".
  Nie będę się cenzurował i nie przepracuję tekstu; tak zwanych brzydkich słów nie było. Żałosne.

  • henrykkin

   Oceniono 3 razy 3

   @depepoz
   Zachęcam,napisz więcej,coś mi nie pasuje scenka z cenzorem. Napisz szerzej o tym na moim blogu (...pod prąd), zapraszam.

  • depepoz

   Oceniono 2 razy 2

   @henrykkin
   Spróbuję, chociaż szkoda, że nie zapisałem sobie w "pamiętniku" mojej wypowiedzi. więc będzie to tylko próba odtworzenia wpisu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane