Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

20.04.2017 21:52

Duda i mitomaństwo Macierewicza. Strach

Polityka epistolarna w wykonaniu Andrzeja Dudy rozkwita w najlepsze. Adresatem listów prezydenta jest minister obrony. Duda domaga się od ministra wypełniania obowiązków konstytucyjnych, a ten nic.

Duda sam naruszył konstytucję i nie wątpię, iż w przyszłości odpowie za to przed Trybunałem Stanu, a Macierewicz już może stanąć przed Trybunałem, gdyby Duda się postarał, lecz woli pisać listy.

Najnowszy list (z adnotacją "bardzo pilne"), który wyciekł - potwierdzona jest jego autentyczność - zawiera pytania Dudy dotyczące Wojsk Obrony Terytorialnej. Prezydent niepokoi się, iż ich utworzenie jest osłabieniem zawodowego Wojska Polskiego. Acz to napisane jest delikatnie.

Duda chce wiedzieć, jakiego rzędu jest to osłabienie? Kolejne osłabienie WP po odejściu 30 generałów. Muszę przyznać, że Macierewicz jest jak porządna wojna, tak przetrzebił szeregi dowódców WP i dalej osłabia.

Biedny Duda. Najnowszy list (wg wiedzy publicznej) to dowód kompletnej bezradności głowy państwa i zwierzchnika sił zbrojnych. Przykro na to patrzeć.

Dlaczego Duda uderza w Macierewicza? Jest okazja, bo i Platforma Obywatelska planuje wotum nieufności wobec szefa MON, a do tego szef podkomisji smoleńskiej Wacław Berczyński podał się do dymisji. A ten miał "osiągnięcia" - bombę termobaryczną, która wybuchła w tupolewie, ale piloci nic o niej nie wiedzieli i dalej sobie lecieli, no i uwalenie caracali, aby mogły być zakupione boeingi, w której to fabryce gościu pracował.

Zastanawiać może mitomaństwo Berczyńskiego (czort z nim), lecz mitomaństwo Macierewicza ma siłę hekatomby. Czyżby Duda się budził, czy odczuwa strach, bo odpowie za wielokrotne złamanie konstytucji?

Czytaj więcej na blogu cleofas.

Zobacz także

Komentarze (7)

    • henrykkin

      Oceniono 2 razy 2

      @tani_dran
      Oczywiście,można się nabijać,co ja robię systematycznie. Ale problem komunikacji i podległości pozostaje.

    • tani_dran

      Oceniono 5 razy 5

      @henrykkin
      Ja się nie nabijam. Prezes postanowił przywalić Maciarence i wykorzystał do tego marionetkę udającą prezydenta, bo sam przecież się za brudną robotę nie bierze. A jak czytam że "wyciekły" listy prezydenta to od razu nasuwa się pytanie - kiedy "wyciekną" jego nagie zdjęcia.

  • henrykkin

    Oceniono 3 razy 3

    Poważnych obserwatorów nurtuje pytanie : Co chce przekazać opinii publicznej prezydent Duda pisząc i upubliczniając korespondencję z ministrem Macierewiczem? Czy to może oznaczać,że pan Antoni mówiąc pluje w twarz ?

  • depepoz

    Oceniono 3 razy 3

    Napisałem co myślę o:
    Dudzie
    Macierewiczu
    Kaczyńskim
    oraz jaki im koniec przepowiadam.
    "Odstzreliło" mi systemowo, że "komentarz zawiera treści niedozwolone".
    Nie będę się cenzurował i nie przepracuję tekstu; tak zwanych brzydkich słów nie było. Żałosne.

    • henrykkin

      Oceniono 3 razy 3

      @depepoz
      Zachęcam,napisz więcej,coś mi nie pasuje scenka z cenzorem. Napisz szerzej o tym na moim blogu (...pod prąd), zapraszam.

    • depepoz

      Oceniono 2 razy 2

      @henrykkin
      Spróbuję, chociaż szkoda, że nie zapisałem sobie w "pamiętniku" mojej wypowiedzi. więc będzie to tylko próba odtworzenia wpisu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane