Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

Załóż swojego bloga

13.04.2017 21:37

Macierewicz jak Gregor Samsa

10 kwietnia 2010 roku odcisnął się w psychice Antoniego Macierewicza diabelskim kopytkiem paniki. Tę zdeformowaną racjonalność słychać w jego wypowiedziach o tym zdarzeniu. Tylko Macierewicz był dla Jarosława Kaczyńskiego wielce pomocnym, aby zbudować mit o „bohaterszczyźnie” (a w rzeczywistości: odpowiedzialności za katastrofę) Lecha Kaczyńskiego.

Do osoby Macierewicza potrzeba dobrego pióra, aby go opisać. Nie każdy pisarz chce się babrać w takiej marności, zresztą usprawiedliwieniem jest, iż Macierewicze sa opisani w literaturze.

Nieracjonalność łatwo poddaje się panice, bo sama jest funkcją braków normalności, dlatego musi budować światy alternatywne, aby względnie egzystować.

Nie dziwi mnie, iż Macierewicz uciekał ze Smoleńska, zachowywał się, jak paranoik: „w pociągu kazał zablokować wszystkie drzwi, pozamykać okna i zaciągnąć zasłony, by uniknąć strzałów snajperów”.

Tacy ludzie otaczają się niepełnowartościowymi osobnikami, jak Bartłomiej Misiewicz. Przez to stają się w jakiś sposób dla siebie wartościowi, nie mają wówczas kłopotów z otoczeniem, bo niepelnowartościowy nie będzie sankcjonował normalności.

W normalnej Polsce po 1989 roku z Macierewicza wyszła nienormalność, jak karaluch z Gregora Samsy.

Czytaj więcej na blogu cleofas.

Zobacz także

Komentarze (4)

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 6 razy 6

  Dla mnie kluczem do zrozumienia chorej psychiki Macierewicza jest historia jego ojca. To za niego Macierewicz się mści i jego obsesje, paranoje, eufemistycznie mówiąc, odziedziczył (To jest chyba schizofrenia paranoidalna). To jego warcholstwo to nie aberacja a program. Ten program można streścić słowami : "Warchołem byłem, jestem i będę!"

  • cracovia.figiel

   Oceniono 6 razy -4

   "Warchołem byłem, jestem i będę!" - powiedział j_p_salomonczyk o sobie ! ! ! ! !......i wystarczy.

  • j_p_salomonczyk

   Oceniono 2 razy 2

   @cracovia.figiel
   "Osobnik o nicku "cracovia figiel" pisze na "tokfm.pl" czy "gazeta.pl" - dużo i często. Moim zdaniem wypisuje brednie. Brednie, które są charakterystyczne dla niezbyt wykształconego i niezbyt rozumnego wielbiciela twórcy "Radia co ma ryja" Wystarczy poszukać w internecie. Wpis powyżej "cracovia figiel" jest dowodem na fakt, iż czytanie ze zrozumieniem jest poza możliwościami jego autora. Jest dowodem na to, że "nikt go nie przekona, że białe jest białe a czarne jest czarne" Zupełnie jak Kaczyńskiego - tego jeszcze "ciepłego".

  • hanishl

   0

   @cracovia.figiel
   Dobrze że jesteś na trym forum . Nie przepadam za Tobą ale bez Ciebie to jest bez sensu . Póki co wiem jedno że zgadzasz się ze mną co do Kosowa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane