Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

Załóż swojego bloga

04.07.2017 21:58

Polexit wspólników Heroda staje się możliwy

Polacy stali się wspólnikami Heroda. Wyniki sondażu opublikowane przez "Politykę" dotyczace przyjęcia uchdoźców mogą przerażać, ale można było ich się spodziewać.

51,2 proc. wyborców woli wyjść z Unii Europejskiej, niż przyjąć uchodźców, a 56,5 proc. godzi się na odebranie środków unijnych, byle nie przyjąć uchodźców.

Nigdy nie byliśmy krajem ze szczególną wrażliwością, ani empatią, nie byliśmy zanadto chrześcijańscy, jak choćby kraje protestanckie, nasz katolicyzm jest powierzchowny, gruboskórny jak o. Tadeusz Rydzyk.

Ostatnie prace PiS i Jarosława Kaczyńskiego nad obrzydzaniem uchodźców odniosly podobny skutek, jak przedwojennej endecji w kwestii antysemityzmu, stąd tak dobrze miało sie podczas wojny szmalcownictwo i doszło do Jedwabnego.

Kaczyńskiego słowa w Makowie Mazowieckim (październik 2015) o uchodźcach - "Różnego rodzaju pasożyty, pierwotniaki, które nie są groźne w organizmach tych ludzi, mogą tutaj być groźne" - przyjęły się bardzo dobrze.

Jak jest wtórny analfabetyzm - a jest on większy niż zgoda na wyjście z UE, Polacy nie czytają książek - tak jest wtórny antysemityzm, negatywny stosunkek do Innych.

Unia Europejska może zastosować obligatoryjny mechanizm relokacji uchodźców, mechanizm obowiązkowej solidarności, żeby lepiej radzić sobie z falą imigracji. Obecna władza postraszy referendum, na pewno Bruksela nie będzie na nas się ogladać i nie zawrócą nas od wyjścia.

Zaś idea Międzymorza jest groteskowa, nikt do niej nie przystąpi, bo po co? Nasza dyplomacja jest uprawiana przez klownów.

Taka formacja polityczna doszła do władzy, formacja lewusów, nieudaczników. W póltora roku zniszczono to, co z takim trudem budowali inni po 1989 roku - i PiS nie powiedział ostatniego zdania.

A co stałoby się, gdybyśmy wyszli z UE? To, co dzieje się z nieudacznikami, z krajami nie potrafiącymi wpsółpracować - tracą suwerenność, pełną podmiotowość, a nawet państwowość.

Egipt przyjął uchodzących przed Herodem, my nie potrafimy.

Czytaj więcej na blogu cleofas.

Zobacz także

Komentarze (50)

 • villk

  Oceniono 12 razy 8

  Polska głupota znowu fruwa..
  mam nadzieje że ten sondaż to pomyłka w innym przypadku to nawet nie będziemy 17 republiką.
  mam ochotę gryźć tych wszystkich co obudzili polski szowinizm - życzę im piekła ich własnej głupoty.

  • henrykkin

   Oceniono 7 razy 3

   @villk
   To nie pomyłka,a wynik pisowskiego prania mózgów,drogi vilku. Trzy lata temu chcieliśmy ich gościć...

  • tani_dran

   Oceniono 5 razy -5

   @henrykkin
   Co sprawia że jesteście takimi niedowiarkami?
   Ci ludzie jasno deklarują iż przybyli tutaj by poucianać nam głowy, a wy im nie ufacie.
   Więcej wiary Panowie i Panie

  • smok_jabberwocky

   0

   @henrykkin
   Trzy lata temu mieliśmy raczej niewielką wiedzę na temat szyitów i sunnitów,wahabitów, powodów powstania ISIS, wojny w Syrii, zbrojenia rebeliantów przez USA itp. Pojedynczy emigranci nie byli problemem. Miliony czekające na przeprawę już są.

 • oby.watel

  Oceniono 10 razy 8

  Ciekawe kogo obarczą ci łebscy rodacy wina za to, że znowu w portfelach zobaczą miliony, a w sklepach pustki. AA jeździć będą mogli najdalej do Ustki. Kogo pan bóg chce ukarać? Polaków.

  • maura4

   Oceniono 6 razy 2

   @oby.watel
   No, jak to kogo ? Unię. Gdyby nie jej działanie, to nie bylibyśmy tacy głupi.
   Polak niestety przed szkodą i po szkodzie głupi.

  • tani_dran

   Oceniono 6 razy -4

   @oby.watel
   "A jeździć będą mogli najdalej do Ustki"

   Wystarczy się poubierać w chałaty i zacząć walić czołem w podłogę - wtedy cała Europa zaprasza.

 • henrykkin

  Oceniono 11 razy 7

  Media narodowe sieją spustoszenie w umysłach Polaków tak jak propaganda PiS i Kaczyńskiego. Jeden z "moich" respondentów napisał,że w Grecji i Włoszech są setki tysięcy uchodźców,codziennie napływają statki pełne kolejnych,a o zamachach terrorystycznych nikt nie słyszał. Grecja i Włoch słusznie pytają : Dlaczego inne kraje UE,w tym Polska i Węgry,nie chcą im ulżyć?

  • tani_dran

   Oceniono 5 razy -1

   @henrykkin
   Może dlatego że rozumieją że całej Afryki i połowy Azji nie są w stanie wziąć na utrzymanie.
   I przestań nazywać darmozjadów uchodźcami.

  • tani_dran

   Oceniono 1 raz 1

   @henrykkin
   Włochy

   youtube.com/watch?v=YfIkiny_O14#t=38.910083

  • tani_dran

   Oceniono 1 raz 1

   @tani_dran
   Grecja

   youtube.com/watch?v=OIfYopyqZjs

   może i nie ma zamachów

  • tani_dran

   Oceniono 5 razy -3

   @henrykkin
   Jak już dostaniesz jeden z drugim wpie..ol na progu własnego domu, jak ci zgwałcą żonę i córkę to sobie zmienisz nick i będziesz udawał że nigdy nie napisałeś tego co napisałeś.

   Z własnym życiem możecie sobie robić co chcecie ale nie macie prawa zmuszać innych do samobójstwa bo wam się tak widzi że będzie fajnie

  • tani_dran

   Oceniono 1 raz 1

   @tani_dran
   Hiszpania

   youtube.com/watch?v=f9iCmE94Om8

   Tego chcecie dla Polski. Nie pytam tylko stwierdzam.

  • pluto37

   Oceniono 1 raz 1

   @henrykkin
   o zwykłym bezrozumie świadczy to, że rządzący plankton nie przyjmuje do wiadomości że w Polsce już są muzułmanie w paru odmianach i jakoś większych problemów z nimi nie ma.
   Za to co rusz okazuje się że rasowo, narodowo i religijnie czyści Polacy Katolicy wstają z kolan i bawią się środkami wybuchowymi i zapałkami robiąc buuum.
   Sam wiceminister MON skazany był za posiadanie takiego zbioru środków wybuchowych, że pół dzielnicy mógł do Allaha wyprawić. Ostatnio mąż żonę, a niedawno dobry Polak Katolik autobus z pasażerami inny chciał sejm z zawartością, a jeszcze inny uprawiał jazdę po przechodniach w Sopocie.
   Grecy i Italiańce w swej niedawnej historii też jewrwerków muslimów nie potrzebowali.do robienia fa

 • dz-99

  Oceniono 9 razy 7

  PiS programowo dał głos motłochowi, któremu wchodzi w d...
  A motłoch uwierzył, że jest suwerenem.
  Ten naród (nasz naród) musi, zdaje się znowu mocno dostać w dupę.
  Obawiam się jednak, że Polki i Polacy nie są jednak wyjątkiem...
  To rezultat sondażokracji i internetu, który dużo lepiej rozprzestrzenia głupotę niż trudniejsze do ogarnięcia treści.

  • maura4

   Oceniono 8 razy 6

   @dz-99
   Może nie jesteśmy wyjątkiem, ale na podium na pewno. Węgrzy przynajmniej nie ukrywają, że trzymają się Putina. A my nie mamy nawet pomysłu na życie poza Unią.

 • pluto37

  Oceniono 6 razy 6

  A może tak pójść za głosem większości i KACZYŃSKIEGO i dla kolejnego eksperymentu olać tą całą imperialistyczną UE razem z jej umiłowaniem uchodźców?
  Pokolenie dzisiejszych ok.60 + latków już swoje przeżyło za komuny i po jej upadku i jest na ścieżce zejścia.
  Skoro te młodsze generacje chcą eksperymentów i powrotu do granicy na Odrze i Nysie ze wszystkimi tego konsekwencjami to czemu nie dać im tego spróbować?
  W końcu unijna cierpliwość też ma swoje granice. Francuzi długo pamietac będą caracalle i widelce, Italiany z Hiszpanami i Grekami "pomoc" w sprawie uchodźców a Niemcy też wrzuty o reparacjach będą tolerować do czasu. A Słowacy, Czesi, Litwini i reszta MIĘDZYMORCÓW serdecznie wspólnie i radośnie RP numer dowolny oleją. czego objawy już są...

  Smok zaś chyba w piwnicy mieszka, bo gdyby było inaczej to wiedziałby, że KALIFAT już w RP istnieje.

 • gaja8822

  Oceniono 6 razy 6

  Zawsze w historii źle się kończyła polityka, która opierała się na budowaniu podziałów, żerująca na najniższych instynktach ludzkich i zarządzająca strachem. Myślałam, że się czegoś nauczyliśmy, że potrafimy budować a nie niszczyć, że będziemy potrafili znaleźć swoje miejsce w Europie i świecie stawiając na współpracę.
  Ale nie, niektórzy z nas nie powinni byli schodzić z drzewa i udawać homo sapiens, bo nigdy nie umieli się wyzbyć swoich pierwotnych, nie oszlifowanych pracą mózgu, instynktów.
  I to tacy dają się omamić ludziom, którzy pod płaszczykiem wielkich słów o Narodzie, Ojczyźnie, patriotyzmie, bogu i solidarności próbują zdobywać głosy, które umożliwiają im zdobywanie coraz większych zasobów władzy.
  Kiedyś się dziwiłam, że mogli być tacy, którzy popierali władze PRL. Myślałam, że to może być wynik ruskiej łapy wiszącej nad nami. Teraz wiem, że wcale nie jest ona potrzebna by dać się sprowadzić do poziomu bezwolnych kukieł dających sobą manipulować za pomocą sznurków trzymanych przez wodza, który nie lubi ludzi, ale lubi nimi sterować.
  Moja mama powiedziała niedawno, że obecnie rządzący z Kaczyńskim na czele powinni dostać po mordzie za próbę odnoszenia się do spuścizny Solidarności, bo zdradzają wszystko to, co tamtej Solidarności było bliskie.

  • maura4

   Oceniono 4 razy 2

   @gaja8822
   Ostatnio w wywiadzie z Machulskim przeczytałam, że jego przyjaciel Bułgar, powiedział, że wy Polacy jesteście Ruskimi, którym wydaje się, że są Francuzami. Śmiałam się trochę przez łzy, bo to prawda. Czytałam wypowiedzi Rosjan z forów internetowych na różne tematy, które ktoś przetłumaczył i gdybym nie wiedziała, kto to napisał, to byłabym pewna, że to opinie Polaków.
   Ja też myślałam, że Polacy są mądrzejsi. Ten ostatni okres, to spore dla mnie zaskoczenie.

  • tani_dran

   Oceniono 1 raz -1

   @maura4
   "Ostatnio w wywiadzie z Machulskim przeczytałam, że jego przyjaciel Bułgar, powiedział, że wy Polacy jesteście Ruskimi, którym wydaje się, że są Francuzami."

   I co my tu mamy? To nie jest ksenofobia? Czy "Ruski" w tym zdaniu to nie jest postać o negatywnej konotacji przyłatana całemu narodowi ? A dużo Pani zna osób, które marzą o tym aby być uważanym za Francuza? Bo ja nikogo

  • maura4

   Oceniono 2 razy 2

   @tani_dran
   Nie moja wina, że Bułgar tak powiedział. Ty nic nie rozumiesz. Tu nie chodzi o to, kto chce być Francuzem. Chodzi o to, że Polacy mówią, że należą do zachodniej Europy, a są jak najbardziej wschodni. Mentalność i poglądy mamy wschodnie. Nijak nie pasujemy do zachodniej cywilizacji. Dlatego tak łatwo i chętnie wracamy teraz do wschodniej organizacji państwa. Jeszcze parę latek, a u nas też będzie rządził jakiś Putin.

  • tani_dran

   Oceniono 2 razy 0

   @maura4
   Już rządzi. Rzeczywiście nie rozumiem po co cytować Bułgara (???) który robi psychoanalizę trzem narodom naraz w jednym zdaniu. Mentalność i poglądy mamy różne a przez Ciebie przemawiają kompleksy. W ogóle mam wrażenie że większość z piszących nie miała okazji pobyć w europejskich krajach poza zorganizowanymi wyjazdami i "polskimi strefami" ani poznać prywatnie ich mieszkańców. Zapewniam też że nie jestem w żadnym milimetrze zwolennikiem PIS-u i mierzi mnie ta parada miernoty i głupoty. Ale ten problem nie jest w mojej ocenie problemem politycznym.
   To jest kwestia życia lub śmierci i wcale nie przepadam. Po co nieboszczykowi - choćby i największe unijne pieniądze? Wpuszczając do Europy wszystkich jak leci zachęcacie następne miliony do przyjazdu i nabijacie kasę przemytnikom. Jesli oprócz kasy na utrzymanie dostaną prawo do głosowania to w krótkim czasie zdobędą władzę drogą "demokratycznych" wyborów. To oznacza że oprócz stanowisk itp dostaną do reki francuskie czy angielskie wojsko razem z całym nuklearnym arsenałem. Jak sądzisz - co muslimy z nim zrobią ?

  • maura4

   Oceniono 1 raz 1

   @tani_dran
   Owszem poglądy mamy różne, ale chodzi o większość, a ta jest mentalnie na wschodzie. Ja nie, pewnie dlatego, że od małego dziecka miałam kontakt z zachodem. Bliski kontakt, bo rodzinny. Rodziny mieszane, nie polskie. Poprzednie prawie całe lato spędziłam w Paryżu. Musiałam, choć wolałam gdzieś nad wodą, bo upały były długie i straszne. Też u mieszanej rodziny. Przeżyłam, nie bałam się, nic strasznego, dziwnego, niepokojącego nie było.
   Nie jestem miłośniczką islamu, ani tych ludzi.Bardzo nie podoba mi się ich mentalność, obyczaje, zwyczaje, stosunki rodzinne i społeczne, miejsce kobiety w rodzinie i społeczeństwie, przymus religijny. Podobnie nie identyfikuję się z tak zwaną prawdziwą polskością i budzącym się w Polsce fundamentalizmem katolickim.
   Narody islamu nigdy nie przeszły swojego Oświecenia i nie pasują do naszego świata, a naród polski chyba właśnie chce idee Oświecenia porzucić i też powoli przestaje pasować do zachodu, choć jeszcze nie zdążył się dopasować. Ja też wolałabym, aby tej sytuacji nie było, ale jeżeli Polacy wolą porzucić Unię i wrócić na wschód, byle tylko nie pomóc tym ludziom, to nie jestem w stanie tego zrozumieć.

 • smok_jabberwocky

  Oceniono 10 razy -4

  Demagogia i brednie. Jest ciepłe lato, sezon na wyjazdy. Pojedź do Kalifatu Europa, zobacz twoich protegowanych w codziennym działaniu i przestań judzić.

  • cmoscmos

   Oceniono 8 razy 6

   @smok_jabberwocky

   Mieszkam w Niemczech od kilkunastu lat i nic tu się nie dzieje.
   A Ty byłeś w tym swoim "Kalifacie Europa"? To jakieś urojone miejsce w twoim mózgu?

  • smok_jabberwocky

   Oceniono 4 razy 0

   Gdybym nie pisał tu na temat sposobów manipulacji, to bym może i uwierzył w Twoje rewelacje, ale znam te metody na tyle że spytam: jesteś idiotą czy zdrajcą - trollem?

  • smok_jabberwocky

   Oceniono 4 razy -2

   cmoscmos@
   Gdybym nie pisał tu na temat sposobów manipulacji, to bym może i uwierzył w Twoje rewelacje, ale znam te metody na tyle że spytam: jesteś idiotą czy zdrajcą - trollem?
   Pojedź do Belgii. Niemcy zrobili ci z mózgu gazowaną "Piwniczankę". To taka woda sodowa

  • smok_jabberwocky

   0

   @smok_jabberwocky
   Wpis się powtarza, bo przeładowana reklamami strona TOKFM pokazała mi że komentarz mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy
   , więc zalogowałem się ponownie i dodałem z uzupełnieniem.
   Uwaga do Redakcji
   JAK SIĘ WYDAJE, TRZEBA ZOPTYMALIZOWAĆ NIECO SKRYPT STRONY bo chciwość uniemożliwia jej poprawne działanie..

  • passtorian

   Oceniono 1 raz 1

   @smok_jabberwocky

   Jakie to wprost nieprawdopodobne - oligarchia w krajach ktoych militarna maszyna powoduje pieklo na Bliskim Wschodzie jednoczesnie stosuje propagande nawolujaca inne kraje do przyjmowania uciekinierow z tego pieklo w ramach humanitarnego obowiazku!!!
   A jednak! I to w celu nie chwilowej pomocy tylko w celach przesiedlenczych!

   Czlowieczenstwo, altruizm, poswiecenie - to pociagajace cele tej propagandy ktore w swej klamliwej naturze oglupiaja mase ludzi.

   Bliskowschodnia "repatriacja" jest rzecza szkodliwa dla Europy. Tlumy z tradycjami, etyka, religia zupelnei dodmienna od kultur europejskich w czasach gdy niszczenie ich krajow trwa - wiemy kto sie tam udziela - sa wyjatkowo niebezpieczne dla osob tradycyjnie zamieszkujacych Europe.

   Nie chodzi o zadna bojazn w stosunku do tych przybyszow. Wystarczy realizm i krytyczna analiza
   ostatnich lat by ... przejrzec na oczy. Oczywiscie odpornosc na szerzona propagande bedzie z pewnoscia pomocne.

  • passtorian

   0

   @passtorian
   pisalem pospiesznie, stad bledy. Ale byc moze nie musialem pisac ponownie na TOKFM? :)

   Powtarzam bardziej przejrzyscie -

   Jakie to wprost nieprawdopodobne - oligarchia w krajach ktoych militarna maszyna powoduje pieklo na Bliskim Wschodzie jednoczesnie stosuje propagande nawolujaca inne kraje do przyjmowania uciekinierow z tego piekla w ramach humanitarnego obowiazku!!!
   A jednak! I to w celu nie chwilowej pomocy tylko w celach przesiedlenczych!

   Czlowieczenstwo, altruizm, poswiecenie - to pociagajace cele tej propagandy ktora w swej klamliwej naturze oglupia mase ludzi.

   Bliskowschodnia "repatriacja" jest rzecza szkodliwa dla Europy. Tlumy z tradycjami, etyka, religia zupelnie dodmienna od kultur europejskich w czasach gdy niszczenie ich krajow trwa - wiemy kto sie tam udziela - sa wyjatkowo niebezpieczne dla osob tradycyjnie zamieszkujacych Europe.

   Nie chodzi o zadna bojazn w stosunku do tych przybyszow. Wystarczy realizm i krytyczna analiza
   ostatnich lat by ... przejrzec na oczy. Oczywiscie odpornosc na szerzona propagande bedzie z pewnoscia pomocna.

 • passtorian

  Oceniono 10 razy -6

  Tak, sa gnojki bez ambicji. Za jalmuzne w dupe panska cmokna. Rodzice im nie wpoili ,ze gnojkow bez ambicji beda zawsze traktowac jak gnojki bez ambicji zasluguja. Na szacunek trzeba zasluzyc!
  Sndaz jednak dodaje otuchy , ze dupolizy naleza do mniejszosci.
  Dupolizy sadza , ze Unia daje nam cos za darmo! A moze zwracaja co poprzednio ukradli?- poprzez przekrety ulatwiane przez takich "specow ' od prywatyzacji jak Lewandowski czy ten buc od "bialych robakow:" a teraz ukrainski "uzdrowiciel" Balcerowicz?
  Szantaz ekonomiczny by narzucac dyktaty podoba sie dupojadom. Mnie nie. I cale szczescie wiekszosci Polakow rowniez nie.

  • maura4

   Oceniono 7 razy 7

   @passtorian
   A jaki pomysł na Polskę bez Unii, bo to ważniejsze, niż te historyczne wywody.

  • pluto37

   Oceniono 7 razy 7

   @passtorian
   a ja sądzę, że masz rację. Z jednym zastrzeżeniem, a mianowicie takim, że ambitne gnojki zrezygnują ze wszystkiego co cuchnie wredną UE.
   Honor ambitnego gnojka powinien skłaniać się do wypięcia d8pu na każdy wredny spad z imperialistycznej zgnilizny

  • valentin1943

   Oceniono 2 razy 2

   Czy osoba ponoć duchowna musi posługiwać się językiem stałych bywalców budek z piwem?

  • smok_jabberwocky

   Oceniono 2 razy -2

   @tani_dran
   On ma doskonałą sklerozę i pamięta jeszcze te wspaniałe miejsca.Ciekawe jak jest z pamięcią tego co było godzinę temu?

  • passtorian

   Oceniono 2 razy -2

   @maura4
   Po co Tobie pomysly? Cwicz zginanie karku. Moze na okruch z panskiego stolu zasluzysz.

  • passtorian

   Oceniono 3 razy -3

   @pluto37
   Masz podobny problem co inne dupolizy. Na talerz strawy trzeba zapracowac. Bo jak bedziesz czekac na jalmuzne czy okruch z panskiego stolu to moze dostaniesz... jak zatanczysz na tylnich lapkach. W tlumaczeniu: Nie przyjmiesz badziewia ktore ci narzucaja to nie dadza ci zarcia do niewolniczej mordy. Tak juz niestety w zyciu bywa , ze wasala traktuje sie jak wasala, niewolnika jak niewolnika, a glupca jak glupiec zasluguje. Ceni sie ludzi ktorzy sie sami cenia.
   A tak poza nawiasem - ile masz lat gowniarzu? Bo rozumujesz jak gowniarz, gowniarz trenowany na niewolnika.

  • maura4

   Oceniono 2 razy 0

   @passtorian
   Ja lubię wiedzieć, co w zamian. Co w zamian Unii ? Niestety polska bylejakość, jakoś to będzie, zobaczy się później na ogół źle się kończy. Często tragedią , jak katastrofa w Smoleńsku. Wiedzieć muszą ci, którzy chcą tak drastycznej zmiany. Ja wiem, co w razie czego zrobię.

  • pluto37

   Oceniono 1 raz 1

   ty passtorianie to tak sam z siebie po pańsku rzygasz na otoczenie czy na rozkaz.
   Ludzie którzy doszli do 5 klasy podstawówki w Polsce już wiedzą, że kultura bycia w każdym społeczeństwie nie polega na wydalaniu walorów własnego przewodu pokarmowego w miejscu publicznym i bryzganiu nimi wokół siebie.
   Coś mi się widzi że sam wisząc na niewolniczym łańcuchu własne niewolnicze kompleksy wylewasz via net bo na lokalnym podwórku do otoczenia nie bardzo ci idzie.i ten blog w tej gazecie to jedyne miejsce rozładowania kompleksów i napięć sexualnych.
   No i jeszcze coś na deser... nawet gdybym był tym wszystkim coś w tak artystyczny sposób obmalował, to i tak przyjemniej by mi było niż być paniskiem w twoim stylu.
   Amen

  • pluto37

   Oceniono 2 razy 2

   @maura4
   zauważ, że ten spec od dupolizy bryzgający dobrym słowem sam na jakimś łańcuchu wisieć musi, bo inaczej nauczyłby się, że do pańskiego wyrażania myśli mu daleko.
   To nie pierwszy przypadek kiedy tłamszony przez otoczenie ze zmywaka superman próbuje prostować rozumy Polaków w Polsce.
   A robi to tak jak potrafi.
   Być może jakichś lektur nie odrobił, na szkołę pluł zamiast korzystać itp.
   A wspomnianą przez Ciebie bylejakość zawdzięczamy właśnie takim passtorianom i -że zacytuję jednego Kaczyńskiego - elementom animalnym zawdzięcza nasza ojczyzna szaleństwa PiSu i ich wodza.

  • pluto37

   Oceniono 2 razy 2

   @maura4
   albo mi się wydaje, albo przejawiasz sadystyczne skłonności chcąc wydobyć na wierzch jakieś skomplikowane procesy myślowe.
   To nie ten organizm.
   To zadanie wymaga podstaw myślenia abstrakcyjnego. Więc nie liczyłbym na sukces.

  • maura4

   0

   @pluto37
   Z tymi sadystycznymi, to przesadziłeś, ale fakt, czasem coś mnie bierze i wdaję się w bezsensowne dyskusje. Z pełną świadomością, że to strata czasu.

  • pluto37

   Oceniono 1 raz 1

   @maura4
   To zacytuje klasyka:

   Lżenie w nieznanym lżonemu języku to ....sadyzm.:):):)

   I chyba to oboje uprawiamy w jakimś stopniu:)
   I wspomnij jeszcze Smolenia, który mówił, że dziadek rzucał granat i ...wiedział jakie wojsko idzie.
   W tym przypadku już wiemy.

  • passtorian

   Oceniono 3 razy -1

   Psycholog jak z koziego dupska traba.
   Widze , ze w modllitwie masz wprawe. No tak, tam nie potrzeba rozumu - wiara wystarczy.
   Powtarzam , tobie rowniez - cwicz sklony, jalmuzna sama przyjedzie.

  • passtorian

   Oceniono 3 razy -1

   @maura4
   Spytam sie tylko - Wiesz kto zacz MIkolaj Rej i jaki glowny przekaz zostawil Polakom?
   Byle jakosc to twoja opiniotworczosc o rodakach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane