Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

17.03.2017 15:55

Schetyna kandydatem PO na premiera w konstruktywnym wotum nieufności dla rządu Szydło

Oczywiste, że Grzegorz Schetyna będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na premiera w konstruktywnym wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło.

PO nie zasłania się innymi, jak Kaczyński, który wystawia dublerów. Na nich poznają się Polacy, odpływa PiS-owi elektorat.

Szef klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann tak uzasadnia:

„Wniosek zapowiadany przez ten tydzień, ten czas potrzebowaliśmy na to, żeby przygotować uzasadnienie nie tylko działań premier Szydło, ale także większości ministrów tego rządu, którzy przez ostatnie 17 miesięcy dali się Polakom we znaki.”.

Jeszcze lepiej uzasadnia Tomasz Siemoniak:

„PO nie działa tak jak PiS, gdzie lider Jarosław Kaczyński już 2 razy zasłonił się dublerami. Raz profesorem Glińskim, raz Beatą Szydło. To przewodniczący Schetyna jest naszym kandydatem na premiera. Państwo znają go doskonale. Ogromne doświadczenie państwowe – prezes Rady Ministrów, wiceminister spraw wewnętrznych, Marszałek Sejmu, minister spraw zagranicznych. Jest osobą znakomicie przygotowaną do tego, żeby, po zwycięskich wyborach dla PO, objąć tekę prezesa Rady Ministrów. Mamy najgorszy rząd po ‘89 roku. Rząd złych ministrów z panią premier, która nie ma żadnej władzy nad tymi ministrami i która, reprezentując Polskę w Brukseli, musi nieść ciężar tego, że wszyscy wiedzą, że nie jest faktycznym przywódcą. Uważamy, że każdy dzień funkcjonowania tego rządu jest ze stratą dla polski.To właśnie nasz kandydat – przewodniczący Schetyna, będzie ten wniosek uzasadniał. Po to, żeby pokazać jak złe są rządy PiS i pokazać jak PO wraz z przyjaciółmi z opozycji stanowi realną alternatywę, że jest nadzieja.”

Jak PiS będzie się bronić? Tak jak mówi rzecznik PiS Beata Mazurek:

„Będziemy przypominać to, że za ich rządów państwo polskie było państwem teoretycznym.”

„Państwo teoretyczne”, które było prymusem w Unii Europejskiej, a dzisiaj państwo pisowskie jest pośmiewiskiem, klownem UE, wynik 1:27 na ostatnim szczycie, na który Tuska chcieli zniszczyć, mówi o PiS wszystko.

A ponadto sondaż IBRIS dla Onetu wiele wyjaśnia, kto lepiej reprezentuje interesy Polaków na świecie.

Waldemar Kuczyński obawia się najgorszego, że PiS może jak faszyści pozbawić Polaków demokratycznego prawa decydowania o wyborze władzy.

Takich kłamców, jak PiS po 1989 roku nie mieliśmy.

Czytaj więcej na blogu cola.

Zobacz także

Komentarze (1)

  • oby.watel

    Oceniono 2 razy 0

    Zaiste niebywale konstruktywne jest to wotum, Namieszać mogłoby zgłoszenie Kaczyńskiego, ale nie po to Schetyna został mianowany przewodniczącym, żeby PiS-owi szyki mieszać. Ma rację Siemoniak, że doskonale znamy Schetynę. Znamy go tak doskonale, że nie spodziewamy się po nim niczego. A już na pewno skuteczności. Znamy też PO i pamiętamy, że to ona zaczęła demontaż TK i nie ma żadnej gwarancji, że jak wróci do władzy to cofnie zmiany, które sama powoli wprowadzała.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane